Kryzysu na amerykańskim rynku nieruchomości nie będzie …?

Kryzys na amerykanskim rynku nieruchomości

Kryzysu na amerykańskim rynku nieruchomości nie będzie …? Z uwagą czytam, słucham i oglądam wiadomości z amerykańskiego rynku nieruchomości. Jesteśmy w branży, wiadomo, musimy być “na bieżąco” i uważnie obserwować co dzieje się na amerykańskim, a szczególnie na florydzkim rynku nieruchomości. Nie tylko specjalistyczne i “mainstreameowe” wiadomości o amerykańskim rynku nieruchomości czytam. Oglądam i słucham sporo amerykańskich “youtuberów” od nieruchomości. Jest ich sporo w sieci, a niektórzy są niesamowicie “ciekawi” i przekazują mnóstwo wartościowych informacji co dzieję się z nieruchomościami w USA.

Kupują na potęgę

Patrząc i analizując to wszystko, nie zanosi się w najbliższym czasie na żadne zmiany na amerykańskim rynku nieruchomości. Wręcz przeciwnie. Rynek Miami, i w zasadzie całej Florydy, jest cholernie gorący. Ludzie kupują “na potęgę”. Jest sporo transakcji gotówkowych, dużo kupują Europejczycy w Miami i okolicach. Ale także jest duża ilość transakcji kredytowanych kredytem hipotecznym.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest historycznie wysokie, a ludzie i tak kupują w obawie że ceny nieruchomości na Florydzie jeszcze wzrosną. Pisałem już wcześniej w naszych artykułach, iż zapowiadane jest do końca roku 5% do 6% wzrost cen nieruchomości na Florydzie, a do końca 2024, ma być wzrost na poziomie 7% a nawet 8% wzrost cen domów i mieszkań w USA. Nieprawdopodobne, prawda?

Końca nie widać tych wzrostów cen nieruchomości na horyzoncie. Jakie z tego wnioski? Nie pozostaje nic innego jak kupować bez względu na ceny. Wynajmy też są mocne, z resztą w naszym regionie południowo wschodniej Florydy i aglomeracji Miami, zawsze wynajem był bardzo “mocny”. Zawsze przekazujemy te informacje naszym klientom z Polski.

Czarny Łabędź

Chyba iż nadejdzie sławny “czarny łabędź” i wszystko się zmieni w Ameryce. Ale to chyba musiałby nadejść jakiś światowy kataklizm, albo w końcu przyznaliby iż od lat współpracują i ukrywają UFO. Ale czy to ujawnienie prawdy miałoby wpływ na ceny nieruchomości w USA… ?
To już fascynujący temat na inny artykuł, trochę mniej związany z amerykańskimi nieruchomościami. Na razie żadnego czarnego łabędzia nie widać na Florydzie, ani w USA.

Pozdrawiam

Ekipa FLRYDA.EU

Zainteresuje Cię także: różne aspekty inwestowania w USA przez Polaka | amerykański rynek nieruchomości – artykuły |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?