Od 1 listopada rozpoczynamy płacenie podatków od nieruchomości na Florydzie

Podatek od nieruchomości na Florydzie

Property Tax na Florydzie – to opłaty które spędzają sen z powiek wielu właścicielom nieruchomości na Florydzie. Od 1 listopada można płacić swoje podatki od nieruchomości. Ustawowy okres to czas od 1 listopada do 1 kwietnia roku przyszłego. Po 1 kwietnia niezapłacony podatek staje się “delinquent” i rozpoczyna się naliczanie karnych odsetek w wysokości 3%. Do tego są dodawane jeszcze inne koszty.

Kiedy niezapłacony podatek od nieruchomości idzie na aukcję

Kwotę należną z tytułu zaległych płatności ustala się na podstawie daty otrzymania (wpłaty), a nie stempla pocztowego. Nieotrzymanie rachunku podatkowego za Twoją nieruchomość nie zwalnia Cię z płacenia podatków, ani późniejszych kar, które zostaną nałożone, gdy zaległość w podatkach nastąpi uiszczona po 1 kwietnia. Częściowe płatności nie są akceptowane w przypadku zaległych podatków. Należy zapłacić cała zaległą kwotę.

W dniu 1 czerwca lub wcześniej poborca ​​podatkowy musi przeprowadzić aukcję sprzedaży zaświadczeń podatkowych dotyczących wszystkich niezapłaconych podatków od nieruchomości, zgodnie z wymogami rozdziału 197 Statutu Florydy. (Florida Statutes Chapter 197).

Kiedy mogą Ci zabrać dom

Proces zabrania nieruchomości (foreclosure a w tym wypadku tax deed foreclosure) z powodu niezapłaconych podatków, może rozpocząć się dwa lata po zaleganiu z zapłatą podatków od nieruchomości.

Gdzie płacimy za podatki na Florydzie

Gdzie płaci się podatki od nieruchomości na Florydzie? Dziś wszystko praktycznie odbywa się on-line i nie ma potrzeby umawiania appointmentu do tax office. Wszystko płacimy przez internet. W przypadku podatków od nieruchomości w hrabstwie Palm Beach, gdzie mieszkamy, podatki płaci się przez stronę https://www.pbctax.com/
Każde hrabstwo na Florydzie ma swój odrębny tax office (i wiele oddziałów fizycznych) oraz serwis internetowy do płacenia podatków.

Nieruchomości podatki Floryda

Natomiast zmienia się sytuacja, kiedy nie zapłacisz podatków do 1 kwietnia. Wtedy trzeba umówić się do tax office i zapłacić podatek w “okienku”, w całości. Przyjmowanie płatności to gotówka, oraz karta kredytowa. Nie ma możliwości płacenia czekiem za podatki od nieruchomości.

Powiązane tematy, które mogą Cię zainteresować: jak rozliczamy się z podatku na Florydzie | ubezpieczenie nieruchomości na Florydzie | dla tych co chcą kupić nieruchomość na Florydzie | zniżki od podatków od nieruchomości na Florydzie |

Co to jest Tax Certificate

Podatki od nieruchomości stają się zaległe, jeśli nie zostaną zapłacone do 1 kwietnia następnego roku. W maju poborca ​​podatkowy ma obowiązek opublikować w gazecie lub w internecie wykaz wszystkich zaległych podatków od nieruchomości. W ostatnią sobotę maja urząd skarbowy przeprowadzi coroczną sprzedaż certyfikatów podatkowych w celu pobrania niezapłaconych podatków i opłat z nimi związanych za rok poprzedni.

Zaświadczenie podatkowe jest oprocentowanym „zastawem” na niezapłacone nieruchomości i wyceny “non ad valorem”. Stanowią one pierwszy zastaw na nieruchomości i zastępują zastawy rządowe. Certyfikaty podatkowe nie przekazują żadnych praw majątkowych.

Na kwotę nominalną zaświadczenia podatkowego składa się suma następujących elementów:
– zaległy podatek od nieruchomości (niezapłacona kwota),
– odsetki (3% od zaległej kwoty),
– prowizja poborcy podatkowego (5% od zaległej kwoty) oraz opłata reklamowa gazety (oraz koszty sprzedaży lub inne koszty)

Odsetki od zaświadczenia podatkowego będą się wahać do 18% i naliczanie zacznie się 1 czerwca.
Odsetki proste naliczane są co miesiąc. Okres ważności certyfikatu wynosi 7 lat.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?