AMBASADA AMERYKAŃSKA NA UKRAINIE

Ambasada Amerykańska na Ukrainie. Informacje dla poszukujących amerykańskich placówek dyplomatycznych na Ukrainie w języku polskim. Szukasz adresu i informacji o amerykańskiej ambasadzie na Ukrainie? Poniżej znajdują się pełne informacje, wraz z dokładnym adresem, dojazdem i numerem telefonu do ambasady. Informacje dla osób posługujących się językiem polskim, poszukujących informacji o wizach do USA, informacji o legalnym pobycie w USA i wyjeździe z Ukrainy do Stanów Zjednoczonych. Wyjazd i emigracja z Ukrainy do USA. Jak umówić się na interview do amerykańskiej ambasady w Kijowie lub innym mieście na Ukrainie i godzinach otwarcia amerykańskiej ambasady w Kijowie – stolicy Ukrainy.

Ambasada Amerykańska na Ukrainie

Ambasada Amerykańska na Ukrainie

Ambasada Amerykańska na Ukrainie znajduje się w stolicy kraju, Kijowie, przy ulicy Sikorskiego 4. Ambasador Stanów Zjednoczonych na Ukrainie jest głównym przedstawicielem dyplomatycznym USA w tym kraju i pełni funkcję naczelnego przedstawiciela dyplomatycznego. Ambasada amerykańska na Ukrainie zapewnia konsularną pomoc dla obywateli amerykańskich przebywających na Ukrainie, a także promuje i rozwija stosunki dyplomatyczne, handlowe, kulturalne i polityczne między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą.

Informacje dla Polaków na Ukrainie

Informacje szczególne przydatne dla Polaków przebywających na Ukrainie i ubiegających się o wizę do USA lub wypełniających wniosek ESTA przed wjazdem do Stanów Zjednoczonych. Praktyczne informacje związane z ambasadami USA położonymi w Europie. W tym wypadku o ambasadzie amerykańskiej na terytorium Ukrainy.

Mieszkasz na Ukrainie? W okolicach Kijowa lub w otaczających Kijów wioskach i miasteczkach? Właśnie do amerykańskiej ambasady musisz umówić się na spotkanie kiedy Twój wniosek ESTA zostanie odrzucony przez system elektroniczny/internetowy. Wtedy musisz zgłosić się osobiście do ambasady amerykańskiej na Ukrainie i ubiegać się o możliwość wjazdu do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych. Jeżeli nie masz nic za kołnierzem, na pewno Ci się uda uzyskać wizę do USA i wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych z Ukrainy.

Adres i dojazd do Ambasady USA w Kijowie

Ambasada Stanów Zjednoczonych na Ukrainie znajduje się w Kijowie, na ulicy Sikorskiego 4. Można do niej dojechać różnymi środkami transportu publicznego w mieście. Najbliższa stacja metra to “Arsenałna” (linia czerwona), od której do ambasady można dotrzeć pieszo w ciągu około 15-20 minut. Można również skorzystać z tramwaju (linie 12 i 19), których przystanek znajduje się niedaleko ambasady.

Jeśli chodzi o transport samochodowy, najlepiej skorzystać z mapy lub nawigacji w telefonie, aby znaleźć najlepszą trasę z punktu, z którego wyruszamy. Warto jednak pamiętać, że w okolicach ambasady mogą występować utrudnienia w ruchu ze względu na kontrole i zwiększone zabezpieczenia, więc należy brać to pod uwagę planując podróż. Szczególnie w obecnym okresie działań wojennych na Ukrainie.

USA ambasada Ukraina

Godziny urzędowania i przyjmowanie interesantów

Ambasada Stanów Zjednoczonych na Ukrainie ma ustalone godziny urzędowania, otwarcia i przyjmowania interesantów.

Godziny urzędowania ambasady są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00.

Ambasada przyjmuje interesantów wyłącznie po wcześniejszym umówieniu spotkania. Aby umówić spotkanie, należy skontaktować się z odpowiednim działem ambasady (np. konsularnym) za pośrednictwem e-maila lub telefonicznie. Szczegółowe informacje na temat umawiania spotkań można znaleźć na stronie internetowej ambasady. https://ua.usembassy.gov/embassy/kyiv/

Warto zaznaczyć, że w niektóre dni (np. w amerykańskie święta państwowe lub ukraińskie święta narodowe) ambasada może być zamknięta dla interesantów. Zaleca się, aby przed wizytą w ambasadzie sprawdzić godziny otwarcia i dostępność działów, z którymi zamierzamy się skontaktować.

Ambasada Amerykańska w Kijowie na mapie

Wejście do Ambasady Amerykanskiej w Kijowie

Proces wejścia do ambasady i wymogi bezpieczeństwa. W związku z zagrożeniem terroryzmem i innymi niebezpieczeństwami, wejście do ambasady amerykańskiej w Kijowie podlega ścisłym wymaganiom bezpieczeństwa.

Aby dostać się na teren ambasady, konieczne jest przejście przez kontrolę bezpieczeństwa. W ramach kontroli bezpieczeństwa wymagane jest przedstawienie ważnego dokumentu tożsamości, oraz dowodu umówienia spotkania. Na terenie ambasady obowiązuje zakaz wnoszenia broni, materiałów wybuchowych, substancji niebezpiecznych oraz innych przedmiotów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla pracowników ambasady. Po zakończeniu kontroli bezpieczeństwa, interesanci zostaną skierowani do odpowiedniego działu ambasady. W zależności od celu wizyty, procedury wejścia mogą się różnić.

Z uwagi na zwiększone wymagania bezpieczeństwa, proces wejścia do ambasady może zająć więcej czasu niż zwykle, dlatego warto przybyć na spotkanie z wyprzedzeniem i zaplanować odpowiednio czas podróży.

Warto zaznaczyć, że wymagania bezpieczeństwa i procedury wejścia do ambasady mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji na Ukrainie i na świecie, dlatego przed wizytą w ambasadzie warto sprawdzić najnowsze informacje na stronie internetowej ambasady lub skontaktować się bezpośrednio z działem, z którym zamierzamy się spotkać.

Konsulaty Amerykańskie na Ukrainie

Oprócz ambasady Stanów Zjednoczonych w Kijowie stolicy Ukrainy, istnieją także konsulaty amerykańskie na Ukrainie. Są to nastepujące placówki dyplomatyczne:

Konsulat Generalny w Kijowie

Znajduje się przy ulicy Yuria Kotsiubynskoho 10, 01901 Kijów. Konsulat ten obsługuje Kijów i sześć pobliskich obwodów. Można skontaktować się z nim telefonicznie pod numerem +380-44-521-5566 lub przez e-mail na adres kyivacs@state.gov.

Konsulat Stanów Zjednoczonych w Odessie

Znajduje się przy ulicy Uspenska 9, 65014 Odesa. Konsulat ten obsługuje pięć południowych obwodów Ukrainy. Można skontaktować się z nim telefonicznie pod numerem +380-48-728-5185 lub przez e-mail na adres OdessaACS@state.gov.

Konsulat Stanów Zjednoczonych we Lwowie

Znajduje się przy ulicy Stefanyka 14, 79000 Lwów. Konsulat ten obsługuje zachodnią część Ukrainy. Można skontaktować się z nim telefonicznie pod numerem +380-32-229-5800 lub przez e-mail na adres LwowACS@state.gov.

Każdy z konsulatów ma swoje własne godziny pracy i procedury umawiania spotkań, dlatego warto sprawdzić szczegóły na stronach internetowych danego konsulatu lub skontaktować się z nim bezpośrednio telefonicznie i umówić spotkanie.

Kijów Ambasada USA

Wiza do USA dla obywateli Ukrainy

Jak starać się o wizę do Stanów Zjednoczonych z Ukrainy. Aby ubiegać się o wizę do USA jako obywatel Ukrainy, należy przejść przez proces aplikacyjny, który składa się z kilku etapów:

Wybór właściwej kategorii wizy

Najpierw należy wybrać właściwą kategorię wizy w zależności od celu podróży. Na stronie internetowej ambasady Stanów Zjednoczonych w Kijowie dostępne są informacje na temat różnych kategorii wiz.

Wypełnienie formularza DS-160

Następnie należy wypełnić formularz DS-160 na stronie internetowej Departamentu Stanu USA. W formularzu tym należy podać informacje o celu podróży, dane osobowe, dane paszportowe oraz informacje o rodzinie.

Opłacenie opłat za wizę

Po wypełnieniu formularza DS-160, należy uiścić opłatę za wizę. Wysokość opłaty uzależniona jest od kategorii wizy.

Umówienie spotkania w ambasadzie amerykańskiej na Ukrainie

Należy umówić się na spotkanie w Centrum Obsługi Wizowej (Visa Application Center). W czasie spotkania zostaną pobrane odciski palców i wykonane zdjęcia do wizy.

Przeprowadzenie wywiadu wizowego

Po złożeniu wniosku w Centrum Obsługi Wizowej, należy stawić się na wywiad wizowy w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych lub w jednym z konsulatów amerykańskich na Ukrainie. W trakcie wywiadu należy odpowiedzieć na pytania dotyczące celu podróży, oraz podać dokumenty potwierdzające zamiar powrotu do kraju po zakończeniu pobytu w USA.

Po pozytywnym przejściu przez wszystkie etapy aplikacyjne, wnioskodawca otrzymuje decyzję o przyznaniu lub odmowie amerykańskiej wizy. Czas oczekiwania na decyzję zależy od kategorii wizy oraz od czasu reakcji urzędników konsularnych.

Ukraińskie konsulaty w USA

Lista konsulatów ukraińskich w USA. Wszystkie konsulaty Ukrainy w USA zapewniają pomoc konsularną dla obywateli Ukrainy w USA, oraz dla osób poszukujących informacji na temat Ukraińskiej kultury, turystyki, nauki i gospodarki. Konsulaty zapewniają również usługi konsularne, takie jak wydawanie paszportów i dokumentów tożsamości, oraz wizy dla obywateli amerykańskich i innych obcokrajowców, którzy chcą odwiedzić Ukrainę lub podróżować do niej.

Ambasada Ukrainy w Waszyngtonie
3350 M Street NW, Washington, D.C. 20007
Phone: (202) 349-2920
Website: https://usa.mfa.gov.ua/en

Konsulat Generalny Ukrainy w Chicago
Address: 10 East Huron St., Chicago, IL 60611
Phone: (312) 642-4388
Website: https://chicago.mfa.gov.ua/en

Konsulat Generalny Ukrainy w Nowym Jorku
Address: 240 East 49th Street, New York, NY 10017
Phone: (212) 371-5690
Website: https://newyork.mfa.gov.ua/en

Konsulat Generalny Ukrainy w San Francisco
Address: 530 Bush St., Suite 402, San Francisco, CA 94108
Phone: (415) 398-0240
Website: https://san-francisco.mfa.gov.ua/en

Konsulat Generalny Ukrainy w Houston
Address: 2727 Allen Parkway, Suite 700, Houston, TX 77019
Phone: (713) 862-3111
Website: https://houston.mfa.gov.ua/en

Konsulat Generalny Ukrainy w Waszyngtonie
Address: 3350 M St NW, Washington, DC 20007
Phone: (202) 349-2920
Website: https://washington.mfa.gov.ua/en

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?