FLAGA STANU ALABAMA

Flaga stanu Alabama znajdującego się w południowej części Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tak wygląda oficjalna flaga tego stanu. Patrz poniżej. Flaga Alabamy została zatwierdzona w roku 1895 dnia 16 lutego. Oficjalna Flaga Alabamy to karmazynowy (czerwony) krzyż Świętego Andrzeja na białym tle.

Flaga Alabamy to jedna z najmniej kolorowych flag ze wszystkich flag, wszystkich stanów USA. Podobnie jak w innych amerykańskich stanach, flagę Alabamy znajdziemy na dachach urzędów państwowych, na biurach stanowych i urzędach użyteczności publicznej. Choć mimo wszystko, najczęściej spotykaną flagą wywieszaną na domach przez wszystkich Amerykanów jest gwiaździsta flaga USA, tak znana nam z filmów i seriali amerykańskich.

Flaga Alabamy

Flaga stanu Alabama w USA
5/5

Ciekawostki o fladze Alabamy

Autorzy artykułu z 1917 roku w czasopiśmie  „National Geographic” wyrazili opinię, że skoro flaga Alabamy była wzorowana na fladze bojowej (wojennej), powinna być kwadratowa. W 1987 roku Don Siegelman wydał opinię, w której potwierdzono pochodzenie flagi Alabamy jako flagi bojowej, ale doszedł do wniosku, że właściwy kształt to prostokąt. Tak jak to było wielokrotnie przedstawiane w oficjalnych publikacjach i reprodukcjach.

Jednak wzór flagi stanu Alabama, wygląda podobnie jak kilka innych flag innych krajów. Jest identyczny jak flaga św. Patryka, włączona do flagi Unii Brytyjskiej, aby reprezentować unię Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii z Królestwem Irlandii. 

Oferta tygodnia! 400.000$ Apartament w Miami Aventura

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarząd i utrzymanie Państwa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji na świecie
  7. Najlepsze lokalizacje Florydy: Miami, Boca Raton, Palm Beach
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie

Nasza sugestia inwestycji na marzec 2023! Cena 700.000$. Dom w Parkland z 4 sypialniamiFirma współpracująca

Nieruchomości w USA
USA przewodnik

Szukaj nieruchomości

Reklama
Compare listings

Porównać