O 38% spadła ilość zawieranych transakcji kupna sprzedaży nieruchomości na Florydzie

Przy plaży nieruchomości na świecie

Pojawiły się dane z listopada 2022r! Aż o 38 % spadła ilość zawieranych transakcji nieruchomości na Florydzie. Dopiero wczoraj opublikowano oficjalne dane za listopad 2022r. To znacząca liczba i wszystko wskazuje na to że ta tendencja będzie się pogłębiała. Co to oznacza dla Ciebie – potencjalnego inwestora i kupującego na Florydzie?

Więcej okazji do inwestycji

Skończyły się już “biding wars” kiedy na jedną nieruchomość było 10 klientów. Ceny nieruchomości powoli spadają, choć nie widać tego jeszcze zbyt w aktualnych listingach. Właściciele nieruchomości niechętnie wystawiają swoje posesje za niższą cenę, ale jednocześnie widać iż jeżeli jakiś dom lub mieszkanie jest dłużej niż 20 dni na rynku, sprzedający jest skłonny “zejść z ceny” i negocjować. Jeszcze nie do pomyślenia sytuacja – parę miesięcy temu.


Zainteresuje Cię także: przewodnik kupującego na Florydzie


Także deweloperzy na Florydzie obniżają ceny i w ofertach deweloperskich widać że ceny spadają. Aczkolwiek z deweloperami raczej nie ma możliwości negocjowania ceny. Należy zaakceptować już wystawioną, zniżkową cenę.

W dalszym ciągu wysoki wynajem

Dla Ciebie, zainteresowanego Florydą obecny okres oznacza to, iż możemy kupić nieruchomość i złożyć niższą ofertę do sprzedającego i liczyć na to, że zostanie zaakceptowana. Natomiast nie widać większych spadków na rynku wynajmu nieruchomości. Nasi klienci w dalszym ciągu “kasują” wysokie wynajmy z zakupionych posesji. Także “cash flow” jest wysoki i zwrot z inwestycji warty inwestycji.
Zapraszamy do kontaktu z nasza agencją.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?