Tampa hiking trails

Floryda hiking trails

Tampa hiking trails- czyli szlaki wycieczkowe, szlaki piesze dla amatorów wędrówek i chodzenia po szlakach turystycznych. W okolicach Tampa “hiking trails” na Florydzie jest ich sporo i warto je bliżej poznać, aby móc zorganizować sobie taką wycieczkę czy to pojedynczo, czy z większą ilością osób.
Warto też zorganizować sobie taką wycieczkę, szczególnie jeżeli mieszkasz lub zamierzasz zamieszkać na Florydzie.
Przyroda Florydy i dzikie miejsc naszego stanu są przepiękne. A obecny okres “zimowy” i niższe temperatury, dodatkowo zachęcają do tego typu eskapad na łono florydzkiej przyrody.

Tampa, na Florydzie, znana jest z pulsującej kultury, pięknych plaż i słonecznej pogody, ale to także ukryty skarb dla miłośników przyrody. Pośród zgiełku miejskiego życia Tampa oferuje mnóstwo szlaków wędrówkowych, które pozwalają zarówno mieszkańcom, jak i turystom nawiązać kontakt z naturą i odkryć różnorodne ekosystemy, jakie Floryda ma do zaoferowania. Od wybrzeża po bujne lasy, szlaki wędrówkowe w Tampa dostarczają unikalnych i odświeżających doświadczeń dla miłośników przyrody.

Zainteresuje Cię także: przylot na lotnisko w Tampa

Wybór odpowiedniego szlaku

Wybór odpowiedniego szlaku zależy od wielu czynników, takich jak poziom kondycji fizycznej, preferowany rodzaj aktywności i zainteresowania. Jeśli jesteś początkującym turystą, warto wybrać jeden z łatwych szlaków, takich jak Tampa Riverwalk lub Bayshore Boulevard. Jeśli szukasz bardziej wymagającego wyzwania, możesz wybrać jeden z dłuższych szlaków, takich jak Bartow Trail lub Cypress Creek Greenway.

List hiking trails w pobliżu Tampy na Florydzie

Hillsborough River
Hillsborough River

Hillsborough River

Jednym z ikonicznych miejsc do wędrówki w Tampa jest Szlak Parku Stanowego Hillsborough River. Położony tuż na północny wschód od centrum miasta, ten szlak oferuje malowniczą podróż wzdłuż meandrów rzeki Hillsborough. Wędrowcy mogą odkryć różnorodne ekosystemy, od lasów liściastych po otwarte płaskie tereny z sosnami. Prawdziwą atrakcją jest jednak wiszący most, który rozciąga się nad rzeką, oferując zapierające dech w piersiach widoki wody i otaczającej roślinności.

Alafia River

Dla tych, którzy poszukują mieszanki przygody i spokoju, Park Stanowy Alafia River to miejsce, które trzeba odwiedzić. Znany z tras rowerowych górskich, park oferuje również szlaki wędrówkowe, które wiją się przez dębowe zagajniki i wzdłuż rzeki Alafia. Różnorodne krajobrazy dają szansę na doświadczenie ekscytujących wrażeń, jednocześnie ciesząc się spokojem natury.

Flatwoods Loop Trail

To 4,6-kilometrowy szlak w Hillsborough River State Park. Szlak prowadzi przez lasy liściaste i iglaste. Na trasie można spotkać wiele gatunków roślin i zwierząt, w tym ptaki, jelenie i żółwie.

Courtney Campbell Causeway West Trail

To 4,7-kilometrowy szlak wzdłuż Courtney Campbell Causeway. Szlak oferuje panoramiczne widoki na Zatokę Meksykańską. Jest to popularne miejsce na spacery, bieganie i jazdę na rowerze.

Morris Bridge Bike Trail

4,6-kilometrowy szlak w Hillsborough River State Park. Szlak prowadzi wzdłuż Morris Bridge. Jest to popularne miejsce na jazdę na rowerze i rolkach.


zainteresuje Cię także: parki narodowe Florydy


Bayshore Boulevard

4,7-kilometrowy szlak wzdłuż Bayshore Boulevard. Szlak oferuje widoki na Zatokę Meksykańską i miasto. Jest to popularne miejsce na spacery, bieganie i jazdę na rowerze.

Lettuce Lake Park Boardwalk #1 and Tower

To 4,6-kilometrowy szlak w Lettuce Lake Park. Szlak prowadzi przez lasy i bagna. Na trasie znajduje się wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę parku.

Lizards Tail, Blue, Yellow, and Red Loop

To 4,6-kilometrowy szlak w Hillsborough River State Park. Szlak prowadzi przez lasy liściaste i iglaste. Na trasie można spotkać wiele gatunków roślin i zwierząt, w tym ptaki, jelenie i żółwie.

Al Lopez Park Trail

1,8-kilometrowy szlak w Al Lopez Park. Szlak prowadzi przez lasy i łąki. Na trasie znajduje się plac zabaw i boiska sportowe.


Oprócz tych popularnych szlaków, w Tampa znajduje się wiele innych, mniej znanych szlaków, które oferują wiele możliwości turystyki pieszej. Oto kilka przykładów.

Bartow Trail 

  • Bartow Trail to 50-kilometrowy szlak, który prowadzi z Tampa do Lakeland. Szlak jest popularny wśród rowerzystów i biegaczy.
  • Cypress Creek Greenway to 18-kilometrowy szlak, który prowadzi z Tampa do Riverview. Szlak jest popularny wśród rowerzystów i biegaczy.
  • Pasco-Pinellas Greenway to 27-kilometrowy szlak, który prowadzi z Tampa do St. Petersburga. Szlak jest popularny wśród rowerzystów i biegaczy.
  • Tampa Bay Nature Center to park, który oferuje wiele szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?