BRADENTON

Bradenton na zachodniej Florydzie. Stan Floryda to bardzo dużo pięknych miejsc, które warto zwiedzić lub osiąść w nich na stałe. Nic więc dziwnego, że kurorty przyciągają swoim luksusem, krystalicznie czystą wodą i temperaturami, które nawet zimą nie spadają poniżej naszych jesiennych temperatur. Wiele miast i miasteczek przyciąga także swoją historią. Znajdują się tu dziesiątki obiektów, domów, budynków, czy miejsc, zapisanych w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym.

Bradenton
Bradenton FL

Ciekawa zachodnia Floryda

Większość ciekawych miast i miasteczek, najczęściej odwiedzanych przez turystów leży na wschodnim wybrzeżu Florydy, jednak zarówno w centrum Florydy, jak i na jej zachodzie możecie znaleźć równie ciekawe miejsca. Jednym z takich miejsc na zachodzie Florydy jest miasto Bradenton, leżące w hrabstwie Manatee County.

To około pięćdziesięciotysięczne miasto leży na południe od zatoki Tampa i jest ono położone bezpośrednio przy Manatee River, oraz przy Palma Sola Bay, Perico Bayou, Grassy Points Bayou. Bradenton sięga swoją historią 1539 roku, kiedy to hiszpańska ekspedycja Hernado De Soto dotarła do tego miejsca.

Powiązany temat: Sarasota na zachodniej Florydzie

Miasto, jeszcze pod nazwą Bradentown, zostało założone 19 maja 1903 roku i wzięło nazwę od Dr. Josepha Braden`a, którego dom, w pierwszych latach osadnictwa tutaj, stał się schronieniem dla rannych podczas ataków Indian z plemienia Seminole. Aktualne miasto Bradenton zostało utworzone w 1943 roku, kiedy postanowiono administracyjnie połączyć Manatee i Bradentown.

Temperatury w tej okolicy wahają się od minimum 12 stopni Celsjusza w zimniejsze miesiące, do 25 stopni Celsjusza w miesiące ciepłe, przyznacie, że można byłoby się tutaj sprowadzić, nie narzekać nigdy więcej na zimę, jednocześnie nie narzekać na doskwierające upały. Można powiedzieć, że to taka całoroczna wiosna, fajnie, prawda?

Historyczny Bradenton

W Bradenton znajdziecie wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia, takich jak Braden Castle Park Historic District, czyli historyczna dzielnica Bradenton, w której znajdziecie 194 historyczne budynki, jest ona położona między Manatee River, Braden River, Ponce DeLeon Street oraz Pelot Avenue. Zobacz mapę Bradenton na Florydzie.

Warto tez zobaczyć Bradenton Bank and Trust Company Building, zabytkowy, siedmiopiętrowy budynek z 1926 roku, w którym do tej pory urzędują firmy. Iron Block Building to z kolei dwupiętrowy, zabytkowy budynek z 1896 roku, w którym pierwotnie urzędowała firma Reed`s Cash Store, dziś mieści wiele biur i firm.

Bradenton
Plaże Bradenton

Manatee County Courthouse, to zabytkowy budynek sądu, wybudowany w 1913 roku, zapisany do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym, a także Old Manatee County Courthouse, wybudowany w latach 1859 – 1860 starszy budynek sądu. Możecie zobaczyć też Peninsular Telephone Company Building, centralę telefoniczną wybudowaną w 1925 roku.

Powiązany temat: pogoda w Bradenton

Kultura i sztuka w Bradenton

Bradenton to nie tylko zabytkowe budynki, ale również kultura i sztuka. Zajrzyjcie do Village of Arts, w odrestaurowanej części miasta, na południe od centrum. Jest to miejsce, gdzie szczególne przepisy zezwalają mieszkańcom zarówno żyć, jak i pracować w swoich domach. Mają oni tutaj swoje studia, galerie, małe restauracje, ale również rodzinne firmy. Village of Art to największa dzielnica sztuki na Gulf Coast.

Innym przedsięwzięciem w mieście Bradenton jest Manatee Players w Manatee Performing Arts Center, teatr który zajął pierwsze miejsce w rankingu American Association of Community Theatre. Dodatkowo na Manatee River znajdziecie South Florida Museum Bishop Planetarium and Parker Manatee Aquarium. Jednocześnie muzeum, planetarium i akwarium, oferuje ciekawe spojrzenie na historię, oraz faunę Florydy i florę Florydy. Muzeum otworzone w 1947 roku, które powinno być punktem obowiązkowym na liście zwiedzania każdego turysty.

Bradenton

Bradenton to również bardzo ciekawe wydarzenia. W Bradenton Auditorium zobaczycie Da Vinci Machnies Exhibition, na którym zobaczycie ponad 60 maszyn, starannie wykonanych przez rzemieślników florenckich, które przedstawią Wam wizje Da Vinci. Wśród tych maszyn znajdziecie takie, które mają przedstawicieli w dzisiejszym świecie, takie jak czołg, śmigłowiec, rower, czy szybowiec. Ta ekspozycja pozwala przenieść się w czasy Da Vinci, jednocześnie pozwala dotknąć, czy użyć każdego z tych eksponatów.

Innym ciekawym wydarzeniem jest Bradenton Blues Festival, coroczny festiwal bluesa, który przyciąga słuchaczy, nie tylko muzyką i wykonawcami, ale również całą jego otoczką. Słuchajcie bluesa, jednocześnie delektując się pysznościami serwowanymi na stoiskach gastronomicznych, popijając zimnym piwem lub drinkiem.

Sport i aktywny wypoczynek w Bradenton

Jeśli lubicie aktywnie zwiedzać, być może do gustu przypadnie Wam Palma Sola Botanical Park, ogród botaniczny, otwarty codziennie, z darmowym dostępem dla wszystkich. Znajdziecie tutaj rzadkie palmy, drzewa owocowe, kwitnące drzewa i krzewy, a także ogród motyli.
Jeśli jesteście amatorami sportu, być może zainteresuje Was fakt, że Bradenton jest miejscem wiosennych szkoleń baseballowej drużyny Pittsburgh Pirates, którzy grają swoje mecze na McKechnie Field. Podczas regularnego sezonu w tym miejscu możecie też spotkać grające tutaj zespoły mniejszych, mniej znanych lig.

Szkoły w Bradenton, jak i w całym hrabstwie Manatee mają liczne zespoły sportowe, które często potrafią pokazać na co ich stać. W mieście znajdziecie też akademie tenisa, oraz drużyny piłki nożnej.
 Z racji że Bradenton leży nad Zatoką Meksykańską i Manatee River, posiada również malownicze plaże, na których możecie aktywnie spędzać czas, lub po prostu leniuchować na słońcu.

Nieruchomości Bradenton
Nieruchomości Bradenton

Transport w Bradenton

Mieszkańcy Bradenton nie narzekają na transport publiczny. Manatee County Area Transit to firma, która oferuje transport autobusowy do Palmetto, Ellenton, Anna Maria, Holmes Beach, Longboat Key, Bradenton Beach, Tallevast i Samoset, a także Sarasota.

Nie brakuje tutaj też kolejki miejskiej. 
Całkiem niedaleko znajduje się Sarasota – Bradenton International Airport, blisko Sarasota, które połączone jest z St Petersburg przez Sunshine Skyway Bridge, czteromilowy most. Z lotniska lata wiele amerykańskich i kanadyjskich linii lotniczych takich jak Air Canada Rouge, Delta Air lines, Jet Blue Airways, United Airlines, United Express oraz US Airways.

Powiązany temat: wypożyczalnia samochodów w Bradenton

Sławni z Bradenton

W Bradenton mieszka lub mieszkało dziesiątki znanych ludzi. Sportowcy, aktorzy, artyści czy osoby publiczne, jednak największą grupą znanych osób, które tu mieszkają, są tenisiści. Floryda to centrum światowego tenisa, nic dziwnego, że w wielu miastach znajdziecie nie tylko szkółki tenisa, korty tenisowe, ale również wille znanych tenisistów. Wracając do Bradenton, nie sposób nie wspomnieć o Marii Sharapovej, profesjonalnej, rosyjskiej zawodniczce tenisa, która w 2005 roku była numerem jeden na świecie, dziś już na sportowej emeryturze.

Maria Sharapova
Maria Sharapova

Inną znaną nam tenisistką związaną z Bradenton jest Sabine Lisicki, niemiecka tenisistka z polskimi korzeniami. Innymi tenisistami mieszkającymi w tej okolicy są Max Mirnyi, Iva Majoli, Tommy Haas, Tayloir Dent, Ricardas Berkankis.

Być może najciekawszą częścią Florydy jest ta na wschodnim wybrzeżu, przy Oceanie Atlantyckim, pełna luksusowych kurortów, hoteli, promenad nad brzegiem oceanu, to należy pamiętać, że pozostała część Florydy może być równie ciekawa, nie tylko do zwiedzania, ale również do zamieszkania na Florydzie.

Spokojne, ciche, pięćdziesięciotysięczne miasto, któremu wbrew pozorom niczego nie brakuje, może się okazać dobrym wyborem, jeśli lubicie spokojne życie, pozostając trochę na uboczu od wielkiego zgiełku południowo wschodnich kurortów.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?