CORAL GABLES MIAMI

Pobyt lub wycieczka do Miami nie może obejść się bez wizyty w Coral Gables w Miami. To jedno z najładniejszych i najbardziej znanych miejsc i dzielnic Miami. Nawet jeżeli Twój pobyt w mieście ogranicza się do kilku dni, koniecznie powinieneś znaleźć chwilę czasu i wybrać się na parę godzin do Coral Gables w Miami.

Coral Gables w Miami

To ciekawe miejsce i alternatywa do spaceru po Lincoln Road lub plażowania na South Beach. Jeżeli Twoja pasją jest eksplorowanie mniej turystycznych miejsc takich metropolii jak Miami to skieruj się do Coral Gables. 


Zainteresuje Cię także: mapa Coral Gables w Miami

Natomiast jeżeli mieszkasz w Miami lub masz zamiar tutaj zainwestować w apartament lub mieszkanie to dobrze jest poznać poszczególne dzielnice tego pięknego miasta, aby mieć świadomość swojej inwestycji i porównania lokalizacji i dzielnic Miami, najlepszych do kupna nieruchomości w tej części południowej Florydy.

Powiązany temat: gdzie zamieszkać w Miami

Coral Gables Miami
Coral Gables Miami

Wizja Merrica

Jeżeli masz to szczęście siedzieć przy oknie lądującego samolotu na lotnisku w Miami, Coral Gables można błyskawicznie rozpoznać po sterczącej z plamy zieleni sylwetce hotelu Baltimore Hotel, olbrzymia budowla w kolorze pomarańczowym wyrastająca z tropikalnej zieleni i dywanu roślinności.

To właśnie charakterystyczna część uroku Coral Gables i część trochę innej architektury w mieście Miami. Takie były wizje Georga E. Merricka, twórcy Coral Gables, prawie 100 lat temu.
Historia Coral Gables zaczęła się prawie 100 lat temu, kiedy George E. Merrick odziedziczył po zmarłym ojcu 1600 akrów plantacji cytrusów i owoców awokado w tej części Miami.

Merrick okazał się dobrym inwestorem i biznesmenem i do roku 1921 podwoił ilość posiadanych nieruchomości do ponad 3000 akrów. Z czasem historia potoczyła się w zupełnie innym kierunku. Merrick uparcie marzył aby stworzyć tutaj Amerykańską Venecję, zupełnie jak sławne, włoskie miasto w Europie, wraz z domami na wodzie, kanałami z gondolierami śpiewającymi może nie po włosku, ale po angielsku.

Wizja prawdziwie utopijna, ale zawładnęła ona życiem Edgara Georga Merricka. 
Pracując nad projektem, korzystał z planów i projektów tego typu architektury nad Morzem Śródziemnym i wzorcami wziętymi z nieruchomości położonych nad Morzem Śródziemnym.

Huragan w 1926

Szczęście nie dopisało wizjonerowi. Huragan w 1926 roku pogrzebał plany Merricka na dobre. Wtedy jeszcze nie nadawano imion poszczególnym huraganom, jak czyni się to w dniu dzisiejszym. Po nieszczącym huraganie nastąpiła Wielka Recesja w Stanach Zjednoczonych i krach na nowojorskiej giełdzie. To wszystko przyczyniło się do upadku projektu zbudowania nowej Wenecji w USA. Merrick zmarł bardzo młodo, bo w wieku zaledwie 54 lat, nie spełniając swoich marzeń o Wenecji w Stanach Zjednoczonych. George Merrick zmarł biedny, jako pracownik amerykańskiej poczty.

Powiązany temat: huragany, pogoda i klimat Florydy

Coral Gables jedna z najładniejszych dzielnic w Miami

Dziś populacja Coral Gables liczy 45.000 mieszkańców oficjanie zarejestrowanych. Do tej liczby nie wlicza się osób przebywających w Miami nielegalnie, a takich jest naprawdę bardzo dużo. Podobnie z resztą jak na Florydzie i w całych Stanach Zjednoczonych, gdzie populację nielegalnych emigrantów szacuje się na 11 mln ( w roku 2022 mówi się o 13 mln ludzi). Tak podają media i oficjalne źródła w USA. Prawdopodobnie liczba przebywających nielegalnie w USA jest o 100% większa niż podają amerykańskie media…

Miami Coral Gables

Coral Gables to także miejsce gdzie mnóstwo międzynarodowych i amerykańskich firm wybudowało i otworzyło swoje biura i przedstawicielstwa biznesowe w Miami. W sumie ponad 150 firm posiada tu swoje biura. Także University of Miami znajduje się w Coral Gables co również dodaje kolorytu temu miejscu i młodzieżowej wibracji, jeżeli można tak to ująć… Coral Gables ciągnie się dalej w dół, aż do zatoki Biscayne Bay przez dzielnice poprzecinane kanałami wodnymi.

Biltmore Hotel w Coral Gables

Ten spektakularny hotel w Miami to jedna z największych atrakcji Coral Gables, zarówno pod względem architektonicznym jak również pod względem najwyższej jakości zakwaterowania w Miami, interesującej dla Ciebie pod warunkiem iż takowej poszukujesz, a nie szukasz najtańszych hoteli i apartamentów na wynajem w Miami.

Powiązany temat: hotele na Florydzie

Niezwykle ciekawa jest historia Biltmore Hotel, który swoje dzieje rozpoczął jako szpital wojskowy, aby następnie stać się najpiękniejszym miejscem w Coral Gables i kultowym obiektem architektonicznym Miami. Dziś to już prawdziwa ikona i symbol tego miasta. Hotel Biltmore ma niezwykle kolorową i ciekawą przeszłość. Po raz pierwszy został otwarty w 1926 roku z ofertą noclegową w Miami tylko dla najbogatszych, sławnych, oraz gwiazd ówczesnego filmu i teatru. To był tzw. Jazz Age w Stanach Zjednoczonych.

Biltmore hotel miami
Biltmore hotel Miami

Gwiazdy w Miami

Zjeżdżały się tutaj gwiazdy z całych Stanów Zjednoczonych na wypoczynek w Miami i nad ciepłe wody południowego Atlantyku, oblewającego Florydę.
Podczas II wojny światowej w roku 1942 Baltimore Hotel został zamieniony na szpital wojskowy, dla zranionych żołnierzy wracających z wojny do kraju. Aż do roku 1968 szpital należał do Armii Amerykańskiej, przeznaczony tylko dla weteranów wojennych armii amerykańskiej.

Po tym okresie, kiedy wojsko porzuciło to miejsce, przez następne 20 lat budynek stał opustoszały, strasząc przechodniów oknami i drzwiami zabitymi deskami. W latach 80-tych znalazł się inwestor, gotowy zainwestować w nowy i ambitny projekt – stworzyć ponownie luksusowy hotel na Coral Gables w Miami.

Zainteresuje Cię także: co koniecznie trzeba zwiedzić w Miami podczas 3 dniowej wycieczki

Po remoncie

Dopiero w roku 1987 hotel przeszedł gruntowną renowację i został ponownie otwarty dla ludności i osób poszukujących najwyższej jakości hoteli w Miami. Hotel Baltimore otworzył swe podwoje w 1987 roku, jako luksusowy hotel w Miami.
Hotel ma 16 pięter, jest bardzo podobny do Freedom Tower w Miami, również przypomina kształtem i formą hiszpańską Giraldę w Sewilli.

Najsławniejszym miejscem w hotelu jest basen hotelowy, który jak podają źródła, jest największym basenem hotelowym na kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Nawet jeżeli nie jesteś gościem hotelowym i jeżeli nie masz zarezerwowanego noclegu w Baltimore Hotel, możesz kupić bilet do Baltimore Hotel i skorzystać z hotelowego basenu. Na terenie hotelu znajduje się kilkanaście restauracji i doskonałych barów, do których warto wybrać się wieczorem na orzeźwiającego drinka lub posiłek z owoców morza.

Warto również przyjść tutaj na lunch, brunch lub umówić się na randkę z nieznajomym lub osobą poznaną właśnie przez internet. To prawdziwa przyjemność i rozkosz hotelu Baltimore w Miami.
 Legendarnym posiłkiem jest już niedzielny lunch z szampanem w Hotelu Baltimore na Coral Gables.

Spróbuj zamówić stolik na świeżym powietrzu i poprzyglądać się sławnym i bogatym w Miami. Tutaj przychodzą gwiazdy filmu i telewizji na wykwintny posiłek i lampkę doskonałego wina. Kto wie kogo uda Ci się tutaj spotkać….

Gdzie w Miami znajduje się Baltimore Hotel ?

1200 Anastasia Avenue w pobliżu De Soto Blvd

Fairchild Tropical Botanic Garden na Coral Gables

Fantastyczne miejsce na wycieczkę po Miami dla miłośników przyrody i tropikalnej roślinności tak charakterystycznej dla Florydy i południa Stanów Zjednoczonych. To już właściwie Karaiby i wpływy gorących tropików. Ponad 83 akry jezior, wspaniałych ogrodów, ogromna winna pergola, drzewa i krzewy charakterystyczne dla tego klimatu Florydy. Tutaj będziesz mógł podziwiać kolorowe kwiaty bugenwilli, rzadkie gatunki palm, oraz wspaniałe okazy kwitnących drzew.

Ogród Fairchild jest największym ogrodem botanicznym na kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Wycieczka tramwajem po ogrodzie pokaże Ci najważniejsze i najbardziej charakterystyczne rośliny na Florydzie. Po skończonej wycieczce tramwajem, możesz na własną rękę podziwiać uroki tego wspaniałego ogrodu botanicznego. Cześć ogrodu to 2 akrowy las tropikalny, czyli dżungla, gdzie można podziwiać najważniejsze rośliny charakterystyczne dla wilgotnych lasów równikowych.

Powiązany artykuł: zwierzęta żyjące na Florydzie

Zwróć uwagę na wodospad i strumień. Pobliska szklarnia to Windows to the Tropics, która jest domem dla najrzadszych gatunków roślin strefy równikowej, wśród nich jest roślina Titan Arum (ang.) Amorphophallus Titanum (łac.), która ściągnęła do Miami tysiące miłośników botaniki, kiedy wspaniale zakwitła w roku 1998. To było zaledwie szóste kwitnięcie tej rośliny w XX wieku!

Ogród botaniczny w Miami
Ogród botaniczny Miami

W 1995 roku Keys Coastal Habitat wraz z organizacją Tropical Audubon Society utworzyło bagno i obszar roślinności mangrowej, które stało się ostoją dla ptactwa przylatującego na Florydę i fauny tego regionu. Podczas zwiedzania tego wspaniałego miejsca zajrzyj także do Montgomery Botanical Center, miejsca badań palm i cykad.
To miejsce pełne jest wydarzeń o charakterze cyklicznym odbywających się regularnie kilkadziesiąt razy do roku. Np. Mango Festival odbywający się w drugim tygodniu lipca każdego roku.

Warto tu przyjechać właściwie o każdej porze roku, jeżeli pasjonujesz się biologią i botaniką, oraz fascynuje Cię tropikalna roślinność. Sprawdź materiały w pobliskim sklepie z książkami i pamiątkami. Tutaj także kupisz egzotyczne rośliny. W Garden Cafe serwują produkty wyhodowane w ogrodzie botanicznym Fairchild z tropikalnych owoców i egzotycznych roślin.

Gdzie w Miami znajduje się Fairchild Botanical Garden?

10901 Old Cutler Road

Ile kosztuje bilet?: 25$

Ciekawe informacje o Coral Gables

Znana firma produkująca alkohol ma swoją siedzibę w Coral Gables w Miami. To sławne Bacardi. Biura Bacardi na Coral Gables dają pracę ponad 300 pracownikom i znajdują się na 2701 Le Jeune Road. 
Inne znane firmy międzynarodowe, które posiadają swoje biura na Coral Gables to: MoneyGram – firma zajmująca się przesyłaniem pieniędzy na świecie, Fresh Del Monte – owoce cytrusowe, ExxonMobil – paliwa, Aeromexico -meksykańskie linie lotnicze, American Airlines – linie lotnicze, Dolphin Entertainment – studio filmowe w Miami, Intelsat -Latin America.

Coral Gables w Miami posiada także siostrzane miasta, rozsiane po całym świecie. Są to następujace miasta: Cartagena w Kolumbii, Antigua w Gwatemali, Aix en Provence we Francji, Granada w Hiszpanii, oraz Quito w Ekwadorze.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?