LOTNISKO MIAMI

Lotnisko Miami. Informacje o lotnisku w Miami na Florydzie. Międzynarodowe lotnisko w Miami pod koniec 2012 i na początku 2013 roku przechodziło bardzo ważną renowację i odbudowę części terminali i hali przylotów. Były spore utrudnienia dla pasażerów przylatujących i odlatujących z Miami.

W chwili obecnej już nie trwają prace wykończeniowe (lato-jesień 2021) na lotnisku, ale utrudnień jest zdecydowanie mniej niż pod koniec 2014 roku.Tutaj znajdziesz informacje o lotnisku w Miami, największym porcie lotniczym na Florydzie, bramie do Karaibów i do Ameryki Środkowej.

Powiązany temat: loty z Polski do Stanów Zjednoczonych

Miami lotnisko i samolot do Izraela
Miami lotnisko i samolot do Tel Avivu w Izraelu

Lotnisko Miami (MIA)

Międzynarodowy port lotniczy Miami International (MIA) to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Stanach Zjednoczonych i największe lotnisko na Florydzie i w basenie Morza Karaibskiego, oraz Zatoki Meksykańskiej.

Lotnisko w Miami to trzecie pod względem wielkości i ilości przewożonych pasażerów lotnisko na terenie Stanów Zjednoczonych. Plasuje się zaraz po lotnisku JFK w Nowym Jorku i lotnisku LAX w Los Angeles w Kalifornii. W ciągu roku lotnisko w Miami obsługuje ponad 34 mln pasażerów.

Lotnisko Miami to siedziba linii lotniczych American Airlines, UPS Airlines, oraz FedEx. Lotnisko Miami to największy port lotniczy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Ameryką Łacińską, ale także z tego lotniska są bezpośrednie loty do Europy, loty cargo do Azji i loty na Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii.

W sumie lotnisko w Miami to 25 w kolejności, najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie. Na Florydzie jest to najbardziej ruchliwe lotnisko ze wszystkich lotnisk krajowych i międzynarodowych znajdujących się na Florydzie.

Miami lotnisko

W związku z tym, iż jest to bardzo ruchliwe lotnisko, część lotów na południową Florydę, warto zaplanować sobie na pobliskie lotniska, jak robi to spora część krajowych, amerykańskich linii lotniczych.

Są to porty lotnicze w Fort Lauderdalle/Hollywood, oraz lotniska w Palm Beach, które są tańszymi lotniskami i nie pobierają wysokich opłat od przewoźników tanich linii lotniczych w USA. Zobacz alternatywne lotnisko dla lotniska w Miami czyli międzynarodowe lotnisko w Fort Lauderdale

Informacje praktyczne lotnisko w Miami

Przejeżdzając po raz pierwszy na to lotnisko, natychmiast doświadczysz jak ruchliwy jest ten port lotniczy. Przygotuj się na długie kolejki. W zasadzie o każdej porze dnia i nocy i o każdej porze roku. Czeka Cię przynajmniej 1h czekania w kolejce do urzędnika emigracyjnego, to najdłuższe czekanie, a następnie przy odprawie celnej. W sezonie turystycznym także są „korki” na odcinku bezpośrednio z wyjścia z samolotu i dojścia do terminali, gdzie urzęduje kontrola graniczna i urzędnicy celni.

Adres lotniska w Miami

Miami International Airport

4200 NW 21st St.
Miami,
Fl 33122

USA

MIA

P.O. Box 025504,
 Miami,
Florida 33102-5504

USA

Oficjalna strona internetowa lotniska w Miami

www.miami-airport.com

Miami lotnisko

Jak dojechać z lotniska do centrum Miami (downtown)

Lotnisko (MIA) leży w odległości 13km od centrum miasta – Miami downtown. Jeżeli jesteś zakwaterowany w hotelu w Miami, najlepiej jest wziąść taksówkę bezpośrednio na lotnisko. Koszt nie powinien przekroczyć 40$ – 50$. W sumie podróż zajmuje od 30 do 40 minut w zależności od natężenia ruchu i korków w Miami.

Jeżeli podróżujesz dalej na północ, do największych kurortów w okolicach Fort Lauderdale, Boca Raton, aż po West Palm Beach, warto skorzystać z pociągu, zwanego Tri-Rail. Bardzo wygodnie i tanio dojedziesz z lotniska w Miami do np. Boca Raton.

Istnieje bezpłatny przejazd pomiędzy terminalem, a stacjami kolejki Tri-Rail Miami Airport Station, oraz Hialeah Market Station (sprawdź aktualne odjazdy na stronie kolejki www.tri-rail.com).
 Można także dojechać autobusem z lotniska do centrum Miami. Kursują autobusy Miami Dade Transit i Metro Bus na trasach (numery autobusów) 7, 37, 42, 57, 133, 236, 238, i J (110).

Bezpłatny przejazd, jest również udostępniony pomiędzy terminalem a stacjami kolei dojazdowej Tri-Rail (Miami Airport Station) i Hialeah Market Station. Obie stacje mieszczą się blisko lotniska. Bilet na autobus kosztuje 3 USD, a podróż do centrum miasta trwa od 30 do 40 minut. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska (link powyżej).
Zobacz też wypożyczalnie samochodów na lotnisko w Miami

Odloty lotnisko Miami

Na lotnisku w Miami, warto jest wypożyczyć samochód. Aczkolwiek jeżeli podróżujesz z Europy, po locie 10h lub 12h, nie wszyscy czują się na siłach, aby bezpiecznie podróżować autem po nieznanym terenie, jeżeli jest to akurat Twoja pierwsza podróż na Florydę. Także zmiana czasu i jet-lag mogą mieć wpływ na bezpieczne podróżowanie autem po Miami i dojazdem do Twojego miejsca przeznaczenia. Może warto zatrzymać sie w hotelu przy lotnisku w Miami. Zobacz hotele na Florydzie

Linie lotnicze na lotnisku w Miami

Najwięksi przewoźnicy lotniczy docierający do Miami z Europy, to rosyjskie linie lotnicze Aeroflot, które mają bezpośredni lot Moskwa-Miami, kilka razy w tygodniu na lotnisko Sheremetyewo.

Inne linie lotnicze, obecne w Miami, to Alitalia, Air France, Air Canada, Air Berlin z lotami z Niemiec, Aeromexico, linie Venezolana, Transportes Aereos Bolivianas, LAN, Korean Air (cargo), US Airways, United Airlines, TAP Portugal z dobrym lotem z Lizbony z którego często korzystamy lecąc z Europy na Florydę.

Następnie są linie lotnicze: TAM, TACA Peru, Swiss, Miami Air, Lufthansa, LAN Peru, LAN Ecuador, hiszpańska Iberia, brazylijskie linie lotnicze Gol, Delta, British Airways, Avianca, American Airlines, oraz Bahamasair.

Usługi i serwisy na lotnisku w Miami

Na międzynarodowym lotnisku w Miami znajdziesz wszystkie serwisy, jakich należałoby się spodziewać na jednym z największych i najruchliwszych lotnisk świata. Są tu kantory wymiany walut, restauracje, kawiarnie, punkty pierwszej pomocy, kaplica dla odczuwających potrzebę modlitwy przed lotem.

Sklepy wolnocłowe, banki amerykańskie i międzynarodowe, bankomaty, sklepy z pamiątkami z Miami, SPA, oraz hotele. Na lotnisku w Miami także można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu, pokoi dla VIP-ów, oraz pomieszczeń dla matek z dziećmi. Dostępne są także udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zobacz plan lotniska w Miami.

Lotnisko w Miami
Lotnisko Miami wewnątrz terminala

Punkty informacyjne dla turystów i informacja turystyczna znajduje się w halach przylotów i odlotów. Na lotnisku znajduje się także mnóstwo firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów na lotnisku w Miami. Dominują największe wypożyczalnie samochodów na świecie, takie jak Dollar, National, Avis, Hertz, Budget, Sixt i Alamo. Także inne wypożyczalnie są dostępne dla odwiedzających Miami i południową Florydę.

Na lotnisku w każdym punkcie informacji dla podróżnych, można uzyskać bezpłatną mapkę lotniska. Także obsługa lotniska udziela informacji, jeżeli masz przesiadkę w Miami lub podróżujesz do innych części Florydy. Zobacz też pokrewny temat mapa lotnisk na Florydzie w naszym przewodniku po stanie Floryda.

Powiązany temat: jak dojść do wypożyczalni samochodów na lotnisku w Miami po wylądowaniu samolotu. Jaką firmę wybrać na wynajem auta na czas pobytu na Florydzie. Praktyczny przewodnik. Sprawdź ceny i dokładne informacje wraz z planem jak dojechać do Car Rental Center na lotnisku w Miami.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?