LOTNISKO MIAMI

Lotnisko Miami. Informacje o lotnisku w Miami na Florydzie. Międzynarodowe lotnisko w Miami pod koniec 2012 i na początku 2013 roku przechodziło bardzo ważną renowację i odbudowę części terminali i hali przylotów. Były spore utrudnienia dla pasażerów przylatujących i odlatujących z Miami.

W chwili obecnej już nie trwają prace wykończeniowe (lato-jesień 2021) na lotnisku, ale utrudnień jest zdecydowanie mniej niż pod koniec 2014 roku.Tutaj znajdziesz informacje o lotnisku w Miami, największym porcie lotniczym na Florydzie, bramie do Karaibów i do Ameryki Środkowej.

Powiązany temat: loty z Polski do Stanów Zjednoczonych

Miami lotnisko i samolot do Izraela
Miami lotnisko i samolot do Tel Avivu w Izraelu

Lotnisko Miami (MIA)

Międzynarodowy port lotniczy Miami International (MIA) to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Stanach Zjednoczonych i największe lotnisko na Florydzie i w basenie Morza Karaibskiego, oraz Zatoki Meksykańskiej.

Lotnisko w Miami to trzecie pod względem wielkości i ilości przewożonych pasażerów lotnisko na terenie Stanów Zjednoczonych. Plasuje się zaraz po lotnisku JFK w Nowym Jorku i lotnisku LAX w Los Angeles w Kalifornii. W ciągu roku lotnisko w Miami obsługuje ponad 34 mln pasażerów.

Lotnisko Miami to siedziba linii lotniczych American Airlines, UPS Airlines, oraz FedEx. Lotnisko Miami to największy port lotniczy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Ameryką Łacińską, ale także z tego lotniska są bezpośrednie loty do Europy, loty cargo do Azji i loty na Wyspy Kanaryjskie w Hiszpanii.

W sumie lotnisko w Miami to 25 w kolejności, najbardziej ruchliwe lotnisko na świecie. Na Florydzie jest to najbardziej ruchliwe lotnisko ze wszystkich lotnisk krajowych i międzynarodowych znajdujących się na Florydzie.

Miami lotnisko

W związku z tym, iż jest to bardzo ruchliwe lotnisko, część lotów na południową Florydę, warto zaplanować sobie na pobliskie lotniska, jak robi to spora część krajowych, amerykańskich linii lotniczych.

Są to porty lotnicze w Fort Lauderdalle/Hollywood, oraz lotniska w Palm Beach, które są tańszymi lotniskami i nie pobierają wysokich opłat od przewoźników tanich linii lotniczych w USA. Zobacz alternatywne lotnisko dla lotniska w Miami czyli międzynarodowe lotnisko w Fort Lauderdale

Informacje praktyczne lotnisko w Miami

Przejeżdzając po raz pierwszy na to lotnisko, natychmiast doświadczysz jak ruchliwy jest ten port lotniczy. Przygotuj się na długie kolejki. W zasadzie o każdej porze dnia i nocy i o każdej porze roku. Czeka Cię przynajmniej 1h czekania w kolejce do urzędnika emigracyjnego, to najdłuższe czekanie, a następnie przy odprawie celnej. W sezonie turystycznym także są „korki” na odcinku bezpośrednio z wyjścia z samolotu i dojścia do terminali, gdzie urzęduje kontrola graniczna i urzędnicy celni.

Adres lotniska w Miami

Miami International Airport

4200 NW 21st St.
Miami,
Fl 33122

USA

MIA

P.O. Box 025504,
 Miami,
Florida 33102-5504

USA

Oficjalna strona internetowa lotniska w Miami

www.miami-airport.com

Miami lotnisko

Jak dojechać z lotniska do centrum Miami (downtown)

Lotnisko (MIA) leży w odległości 13km od centrum miasta – Miami downtown. Jeżeli jesteś zakwaterowany w hotelu w Miami, najlepiej jest wziąść taksówkę bezpośrednio na lotnisko. Koszt nie powinien przekroczyć 40$ – 50$. W sumie podróż zajmuje od 30 do 40 minut w zależności od natężenia ruchu i korków w Miami.

Jeżeli podróżujesz dalej na północ, do największych kurortów w okolicach Fort Lauderdale, Boca Raton, aż po West Palm Beach, warto skorzystać z pociągu, zwanego Tri-Rail. Bardzo wygodnie i tanio dojedziesz z lotniska w Miami do np. Boca Raton.

Istnieje bezpłatny przejazd pomiędzy terminalem, a stacjami kolejki Tri-Rail Miami Airport Station, oraz Hialeah Market Station (sprawdź aktualne odjazdy na stronie kolejki www.tri-rail.com).
 Można także dojechać autobusem z lotniska do centrum Miami. Kursują autobusy Miami Dade Transit i Metro Bus na trasach (numery autobusów) 7, 37, 42, 57, 133, 236, 238, i J (110).

Bezpłatny przejazd, jest również udostępniony pomiędzy terminalem a stacjami kolei dojazdowej Tri-Rail (Miami Airport Station) i Hialeah Market Station. Obie stacje mieszczą się blisko lotniska. Bilet na autobus kosztuje 3 USD, a podróż do centrum miasta trwa od 30 do 40 minut. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska (link powyżej).
Zobacz też wypożyczalnie samochodów na lotnisko w Miami

Odloty lotnisko Miami

Na lotnisku w Miami, warto jest wypożyczyć samochód. Aczkolwiek jeżeli podróżujesz z Europy, po locie 10h lub 12h, nie wszyscy czują się na siłach, aby bezpiecznie podróżować autem po nieznanym terenie, jeżeli jest to akurat Twoja pierwsza podróż na Florydę. Także zmiana czasu i jet-lag mogą mieć wpływ na bezpieczne podróżowanie autem po Miami i dojazdem do Twojego miejsca przeznaczenia. Może warto zatrzymać sie w hotelu przy lotnisku w Miami. Zobacz hotele na Florydzie

Linie lotnicze na lotnisku w Miami

Najwięksi przewoźnicy lotniczy docierający do Miami z Europy, to rosyjskie linie lotnicze Aeroflot, które mają bezpośredni lot Moskwa-Miami, kilka razy w tygodniu na lotnisko Sheremetyewo.

Inne linie lotnicze, obecne w Miami, to Alitalia, Air France, Air Canada, Air Berlin z lotami z Niemiec, Aeromexico, linie Venezolana, Transportes Aereos Bolivianas, LAN, Korean Air (cargo), US Airways, United Airlines, TAP Portugal z dobrym lotem z Lizbony z którego często korzystamy lecąc z Europy na Florydę.

Następnie są linie lotnicze: TAM, TACA Peru, Swiss, Miami Air, Lufthansa, LAN Peru, LAN Ecuador, hiszpańska Iberia, brazylijskie linie lotnicze Gol, Delta, British Airways, Avianca, American Airlines, oraz Bahamasair.

Usługi i serwisy na lotnisku w Miami

Na międzynarodowym lotnisku w Miami znajdziesz wszystkie serwisy, jakich należałoby się spodziewać na jednym z największych i najruchliwszych lotnisk świata. Są tu kantory wymiany walut, restauracje, kawiarnie, punkty pierwszej pomocy, kaplica dla odczuwających potrzebę modlitwy przed lotem.

Sklepy wolnocłowe, banki amerykańskie i międzynarodowe, bankomaty, sklepy z pamiątkami z Miami, SPA, oraz hotele. Na lotnisku w Miami także można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu, pokoi dla VIP-ów, oraz pomieszczeń dla matek z dziećmi. Dostępne są także udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Zobacz plan lotniska w Miami.

Lotnisko w Miami
Lotnisko Miami wewnątrz terminala

Punkty informacyjne dla turystów i informacja turystyczna znajduje się w halach przylotów i odlotów. Na lotnisku znajduje się także mnóstwo firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów na lotnisku w Miami. Dominują największe wypożyczalnie samochodów na świecie, takie jak Dollar, National, Avis, Hertz, Budget, Sixt i Alamo. Także inne wypożyczalnie są dostępne dla odwiedzających Miami i południową Florydę.

Na lotnisku w każdym punkcie informacji dla podróżnych, można uzyskać bezpłatną mapkę lotniska. Także obsługa lotniska udziela informacji, jeżeli masz przesiadkę w Miami lub podróżujesz do innych części Florydy. Zobacz też pokrewny temat mapa lotnisk na Florydzie w naszym przewodniku po stanie Floryda.

Powiązany temat: jak dojść do wypożyczalni samochodów na lotnisku w Miami po wylądowaniu samolotu. Jaką firmę wybrać na wynajem auta na czas pobytu na Florydzie. Praktyczny przewodnik. Sprawdź ceny i dokładne informacje wraz z planem jak dojechać do Car Rental Center na lotnisku w Miami.

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Zadzwoń
tel. 001 561 900 8050

Nieruchomości w USA

Ameryka dla inwestora

Szukaj nieruchomości

Florida property listings

Compare listings

Porównać