FLORYDA POGODA I KLIMAT

Floryda pogoda i klimat. USA. Jaki klimat panuje na Florydzie o określonej porze roku? Jakie panują temperatury zimą, a jakie są temperatury latem? Jakie są pory roku na Florydzie? Kiedy najczęściej pada deszcz na Florydzie? Ogólnie Florydę możemy podzielić na dwie strefy klimatyczne w niewielkim stopniu różniącymi się temperaturami i klimatem.

Pogoda na Florydzie

Strefę północną z klimatem subtropikalnym, oraz strefę południowej Florydy z klimatem tropikalnym. To duże uproszczenie myślowe, ale tak łatwiej będzie nam zrozumieć klimat panujący na Florydzie. Floryda to najbardziej słoneczny i najcieplejszy stan w USA. Różnice w temperaturach, pomiędzy północną a południową częścią Florydy, najbardziej są odczuwalne w miesiącach zimowych, kiedy północna Floryda doświadcza trochę chłodniejszych dni i nocy.

Natomiast południowa Floryda posiada bardzo wysokie temperatury. W miesiącach letnich, wiosennych i jesiennych na Florydzie odczuwa się bardzo dużą wilgotność powietrza, ze szczególnym nasileniem w miesiącach lipca i sierpnia.

Temperatury na Florydzie

Wtedy też jest najgoręcej i najbardziej wilgotno na Florydzie. Czasami wilgotność powietrza dochodzi do 97% i więcej. Warto jest mieć na uwadze klimatyzację, podczas rezerwacji hotelu lub noclegu w tym czasie na Florydzie. Bez wydajnej klimatyzacji w tym okresie jest niezmiernie trudno sobie poradzić, myśląc o udanych wakacjach na Florydzie lub poszukiwaniu i kupnie nieruchomości w tym gorącym stanie. Może warto pomyśleć o zorganizowaniu wycieczki po Florydzie zimą, kiedy temperatura na Florydzie jest niższa, a gorący klimat Florydy nie daje się tak we znaki.

Lato na Florydzie

W okresie letnim, najbardziej uciążliwe są wysokie temperatury na południu Florydy np. w Miami lub na Key West. Key West to najbardziej wysunięta na południe część Florydy i zarazem najgorętsza część Florydy. Północna Floryda jest trochę chłodniejsza i bardziej do wytrzymania, jeżeli chodzi o wilgotność powietrza.

Lata na Florydzie są bardzo długie i bardzo gorące. W zasadzie należałoby powiedzieć iż tutaj panuje wieczne lato. Latem temperatury na południu Florydy kształtują się na poziomie 30°C do 38°C. Najcieplej na Florydzie jest w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Później temperatury trochę spadają.

Lato Floryda

Okres od późnej wiosny do wczesnej jesieni na Florydzie charakteryzuje się wysokimi opadami deszczu. Taki deszcz może się zdarzyć w ciągu dnia, dosłownie z nikąd. Tego typu nawałnice nadchodzą w postaci krótkich burz i bardzo intensywnych opadów deszczu, gdzie po kilkudziesięciu minutach znów wychodzi palące słońce. Tego typu chłodny prysznic, to zdecydowana ulga podczas bardzo gorącego i wilgotnego lata panującego na Florydzie.

5/5

Aktualna pogoda w Miami

MIAMI POGODA
5/5

Jeżeli doświadczyłeś wysokich temperatur i bardzo wysokiej wilgotności powietrza w swoich podróżach, po strefie klimatu tropikalnego np. na pobliskim półwyspie Jukatan w Meksyku, w czasie od kwietnia do listopada.
To  wrażenie nagrzanej „sauny” na południowej Florydzie jest zupełnie takie samo. Gorąco, powietrze jest nagrzane i bardzo wilgotne. Szczególnie to uczucie jest intensywne, jak uderzenie gorącym powietrzem tuż po wyjściu z samolotu (właściwie z lotniska) na lotnisku w Miami lub Fort Lauderdale na południowej Florydzie.

Planujesz przyjazd do Miami i analizujesz prognozę pogody dla Miami w poszczególnych miesiącach roku? Szukasz optymalnych warunków klimatycznych w Miami dla swojego przyjazdu? Koniecznie poczytaj informacje pogoda w Miami przez cały rok. Poszczególne miesiące Miami – analiza temperatur i opadów, oraz wilgotności powietrza południowej Florydy dla miasta Miami.

Miesiące zimowe na Florydzie

Natomiast jeżeli dotrzesz na południe Florydy w miesiącach zimowych z Europy czy północy USA lub Kanady, zachwycisz się fantastyczną pogodą, wysokimi temperaturami i możliwością kąpieli w morzu lub w oceanie w tych zimowych miesiącach, panujących na półkuli północnej. Zachęcamy do odwiedzania Florydy właśnie w tych miesiącach w ciągu roku. Aby doświadczyć jak wspaniały klimat ma Floryda i jak wygląda tutejszy styl życia, podyktowany warunkami klimatycznymi panującymi na tym półwyspie w pobliżu Kuby, Bahamów i Karaibów.

Zima na Florydzie jest zdecydowanie suchsza, ale za to niezwykle ciepła. W miesiącach od listopada do maja, jest zdecydowanie mniej opadów deszczu, to tzw. pora sucha na Florydzie. Średnie roczne zimowe temperatury na Florydzie, oscylują w granicach 20°C do 24°C. Ale często zdarza się iż temperatury dochodzą do 26°C i więcej. Trochę zimniej jest na północy Florydy i często słyszy się w prognozach pogody w telewizji, iż czasami zdarzają się przymrozki w nocy. Więc jeżeli masz zamiar odwiedzić północną Florydę, okolice Tampa i Clearwater, lepiej zabrać ze sobą w podróż, lekką kurtkę lub sweterek w serek…

Zima na Florydzie

Południe Florydy natomiast jest cieplejsze i takie niespodzianki pogodowe się nie zdarzają. Śnieg praktycznie nie zdarza się na Florydzie, aczkolwiek jak wieść niesie w miejscowości Panhandle na północy Florydy, kiedyś zdarzyły się opady śniegu. Także miasto Jacksonville na północnej Florydzie doświadczyło opadów śniegu w roku 1989.

5/5

Aktualna pogoda w Tampa

TAMPA POGODA
5/5

Wiosna i jesień na Florydzie

Miesiące wiosenne na Florydzie i jesienne, to najdłuższe okresy słońca i wysokich temperatur, oczywiście pomijając lato na Florydzie. Niebo jest czyste i bezchmurne, wilgotność powietrza jest mniej uciążliwa dla nowych mieszkańców Florydy.

Zdarzają się deszcze, ale jest to nieczęste zjawisko. Można powiedzieć, iż w tym okresie temperatury oscylują pomiędzy 25°C a 29°C. Generalnie panuje przepiękna pogoda, idealna na wypoczynek, pójście na plażę czy zwiedzanie atrakcji Florydy od Key West na południu po Jacksonville na północy Florydy.

Kiedy najlepiej jechać na Florydę

Kiedy jechać na Florydę? Na jaką porę roku zaplanować wakacje na Florydzie? Turyści z całego świata odwiedzają Florydę praktycznie o każdej porze roku. Zima i wiosna jest szczególnie popularna dla rodzin zamierzających odwiedzić parki rozrywki w Orlando i okolicach, kiedy to miesiące letnie są zdecydowanie za gorące do zwiedzania Disney World lub Sea World w Orlando.

Disneyworld i Orlando znajduje się na środku półwyspu w związku z tym nie dociera tam chłodna, morska bryza. Latem jest tam jeszcze bardziej gorąco. W tym czasie pola golfowe w Orlando i zwiedzanie parków tematycznych w Orlando może być zbyt uciążliwe dla rodzin z dziećmi. Ale wybór okresu podróży na Florydę pozostawiamy Tobie. Naprawdę każda pora roku jest dobra na wyjazd na Florydę i będziesz zadowolony z wakacji w Sunshine State.

Temperatury zimą na Florydzie
Temperatury zimą na Florydzie

Sezon huraganów na Florydzie

Sezon na huragany na Florydzie trwa od 1 czerwca do 30 listopada. To oficjalne daty, aczkolwiek zdarza się co prawda rzadko, iż huragany nawiedzają Florydę poza tym okresem. Najbardziej prawdopodobny okres na huragany na Florydzie, wedle amerykańskich statystyk meteorologicznych, to miesiąc sierpień i październik.

Huragany to niezwykle intensywne, tropikalne burze połączone z porywistym wiatrem, kiedy szybkość porywów wiatru przekracza często 100km/h. i 150km/h. Huragany tworzą się nad ciepłymi wodami oceanu i czasami kierują się w kierunku lądu, powodując straty i ogromne zniszczenia materialne.

W przeszłości huragany powodowały ofiary w ludziach i potworne zniszczenia w infrastrukturze Florydy. Zanotowanych przez meteorologów huraganów w przeszłości było mnóstwo i ich „imion” nie będziemy wymieniać w tym opracowaniu. Ale z pewnością słyszałeś o Irmie czy huraganie Andrew nie wspominając o „sławnej” Katrinie, która nawiedziła Luizjanę kilkanaście lat temu i spowodowała potworne spustoszenia.

5/5

Aktualna pogoda w Jacksonville

JACKSONVILLE POGODA
5/5

Huragany tworzą się najczęściej w tropikalnych obszarach Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego, i głównie przesuwają się na północ. Wtedy też, nacierając na ląd i chłodniejsze wody, tracą swoją moc. Bywają huragany lżejsze i te silniejsze.

Warto wtedy bacznie obserwować pogodę na Florydzie i mieć się na baczności i dobrze przygotować swoją nieruchomość przed uderzeniem huraganu. Spora część nieruchomości, które mamy w naszej ofercie sprzedaży, posiada antyhuraganowe zabezpieczenia w postaci specjalnych okiennic i specjalnych, antyhuraganowych okien i drzwi. Także dachy na południowej Florydzie są zabezpieczone przed huraganami. Oczywiście nie wszystkie dachy i nie wszystkie okna. Ale warto o tym pamiętać podczas poszukiwania domu lub mieszkania i swojej nieruchomości zagranicznej na Florydzie.

Sprawdzaj prognozę pogody na Florydzie

Huragany na Florydzie

Jeżeli wybierasz się na Florydę w okresie huraganów, warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzać pogodę często. Zawsze sprawdzaj aktualną pogodę na Florydzie, oraz pogodę długoterminową dla Florydy. W tym celu warto odwiedzić stronę internetową NOAA (National Oceanographic and Atmospheric Administration) National Weather Service, której zadaniem jest wczesne ostrzeganie przed huraganami nawiedzającymi południową Florydę.

Spotkasz się z takim określeniem jak National Hurricane Center. Kiedy będziesz planował podróż na Florydę, zapytaj w swoim biurze podróży lub miejscu gdzie będziesz rezerwował swoje wczasy na Florydzie lub wycieczkę na Florydę, czy w cenie pobytu, jest wliczone ubezpieczenie na wypadek huraganu. Co się stanie, kiedy np. będziesz musiał opuścić hotel lub stan, podczas huraganu na Florydzie.

5/5

Aktualna pogoda Boca Raton

BOCA RATON POGODA
5/5

Powyżej prezentowane są aktualne temperatury i aktualna pogoda w czterech, różnych miastach Florydy, dla zobrazowania jak różnią się temperatury na Florydzie. Na czterech, różnych szerokościach geograficznych. Jak wyraźnie widać, temperatury rosną wraz z przesuwaniem się na południe w kierunku Miami z północy od Jacksonville, poprzez Tampę nad Zatoką Meksykańską, aż do Miami, które zwykle posiada najwyższą temperaturę. Jeszcze o kilka stopni cieplej może być na Key West. Sprawdź także powyżej aktualną temperaturę i prognozę pogody w miejscowości Boca Raton w hrabstwie Palm Beach, gdzie znajduje się nasze biuro nieruchomości.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?