Co to są nieruchomości CO OP

nieruchomosci-co-op-usa

Dziś informacje dla osób poszukujących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych na Florydzie. Praktyczne info dla kupujących na Florydzie.
Sporo osób zainteresowanych inwestycją w zakup nieruchomości na Florydzie, przesyła nam linki z najróżniejszych amerykańskich portali internetowych, gdzie znajdują „tanie” nieruchomości w świetnych lokalizacjach, które chcieliby obejrzeć z naszym biurem nieruchomości.
Wszystko jest ok. Szukanie ofert na portalach nieruchomościowych, bardzo ułatwia nam pracę, a Wam poszerza horyzonty i okazje do dobrej inwestycji w USA.

Nieruchomości CO OP

Jednak często (nieświadomie) przesyłacie nam nieruchomości w budynkach CO OP. Jeżeli nie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych i nie interesowałeś się do tej pory nieruchomościami za oceanem, to najprawdopodobniej nie masz wiedzy i pojęcia o tym, iż na Florydzie, istnieje kilka form własności nieruchomości.
Jedną z nich są nieruchomości CO OP.

Powiązany temat: zakup nieruchomości w USA przez Polaka

Dlaczego nieruchomości CO OP są tańsze?

Nieruchomości CO OP są zwykle tańsze. Ale dlaczego są tańsze?
Poniżej przytaczamy oryginalną definicję nieruchomości CO OP w języku angielskim.

By definition, a co-op, or a “cooperative home,” is usually a multi-family piece of real estate in which a business holds the title to the property. The residents gain equity in the building by buying shares in that business. Co-op residents own a share of the property, but not the deed to the property itself.

A poniżej tłumaczymy definicję nieruchomości CO OP na język polski

Z definicji spółdzielnia lub „dom spółdzielczy” to zwykle nieruchomość wielorodzinna, do której tytuł własności posiada firma. Mieszkańcy kupują kapitał w budynku, kupując udziały w tej firmie. Mieszkańcy spółdzielni posiadają udział w nieruchomości, ale nie posiadają aktu własności do samej nieruchomości.

Najważniejsze w tej formule to ostatnie zdanie – nie posiadają aktu własności do nieruchomości. Czyli kupujesz tylko udziały w firmie, nie będziesz miał prawa do gruntu, nie uzyskasz aktu własności nieruchomości. Czyli na „chłopski rozum” (jak to się drzewiej w Polsce mówiło …): jesteś tylko udziałowcem w budynku, nie jesteś właścicielem nieruchomości.

USA nieruchomości CO OP
USA nieruchomości CO OP

Oczywiście możesz kupić taki apartament i czerpać z niego zyski np. z wynajmu, mieszkać w nim na stałe, czy przyjeżdżać na Florydę na wakacje do swojego mieszkania. Ale nigdy nie będziesz właścicielem takiej nieruchomości. Czyli technicznie jesteś lokatorem a nie właścicielem takiej nieruchomości.
Czy chcesz kupić taką nieruchomość? To już odrębna sprawa …

Zadzwoń i się skonsultuj

Dlatego apelujemy, zanim zaczniesz szukać nieruchomości na własną rękę i przeglądać setki ogłoszeń nieruchomości na amerykańskich portalach zadzwoń do nas i skonsultuj się z nami. 

My, jako agencja, mamy dostęp do większej ilości dokładnych informacji na temat danej nieruchomości i powiemy Wam, co to jest za oferta i czy warto na niej skupić swoją uwagę, podczas wyszukiwania nieruchomości w USA na Florydzie.

Przejdź dalej: wszystkie aktualności | nowe oferty apartamentów na stronie | nowe oferty domów na stronie | kontakt

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?