Zakup nieruchomości w USA przez Polaka

Stany Zjednoczone nieruchomości

Kupno nieruchomości w Stanach Zjednoczonych przez polskiego obywatela. Kompendium praktycznej wiedzy dla osoby zainteresowanej inwestycją w amerykańskie domy i mieszkania. A także nieruchomości komercyjne. Co trzeba wiedzieć zanim zdecydujesz się na poszukiwanie nieruchomości w USA i przeczesywanie ogłoszeń w języku polskim lub angielskim z aktualnymi ofertami nieruchomości w USA. Przeczytaj ten artykuł zanim rozpoczniesz poszukiwania inwestycji w USA. Inwestorski przewodnik dla osób zainteresowanych zakupem domu lub mieszkania na terenie Stanów Zjednoczonych.

W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na takie ważne pytania związane z amerykańskimi nieruchomościami jak:

 • Czy można kupić nieruchomość w USA?
 • Ile kosztują mieszkania w Stanach Zjednoczonych Ameryki?
 • Czy obcokrajowiec może kupić nieruchomość w USA?
 • Czy cudzoziemiec może kupić dom lub mieszkanie w USA?
 • Ile można przebywać w USA po zakupie nieruchomości?

Grasz w „property game” ?

Znajdziesz tutaj także wiele innych, przydatnych informacji w Twojej „property game” w którą na pewno „grasz”, skoro trafiłeś na naszą stronę internetową poświęconą inwestycjom w nieruchomości na świecie.
Rozbudowujesz swoje portfolio? Szukasz dodatkowego „cash flow” z inwestycji? Interesuje Cię dywersyfikacja i inwestycja w zagraniczne nieruchomości? A może szukasz dźwigni w Stanach Zjednoczonych?
Nie ograniczasz się tylko do polskiego rynku nieruchomości?
O zgrozo … ! Któż to jeszcze robi w dzisiejszych czasach. A ostatnie wydarzenia i wojna w sąsiedniej nam Ukrainie, jakże to wszystko obnażyły.
Masz portfolio 20 nieruchomości w Polsce? Wszystko w jednym koszyku …?  Brrrrr……
Ja bym się panicznie bał i zaczął aktywnie poszukiwać alternatywnej dywersyfikacji portfela. I przede wszystkim rozpoczął poszukiwania zagranicznej inwestycji na amerykańskim rynku nieruchomości.

Powiązany temat: ile nieruchomości trzeba mieć aby nie pracować

Niestety polska geopolityka i nasze położenie geograficzne, nigdy dla nas nie były łaskawe i to również świadomy inwestor XXI wieku, powinien brać pod uwagę.
Chcesz przerzucić swój kapitał do USA z Polski lub z Europy?
Trafiłeś doskonale. Jesteśmy dla Ciebie. Zadzwoń lub napisz maila do nas.

Lokalizacja nieruchomości w USA

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest lokalizacja nieruchomości w USA. Musisz zdecydować w jakim stanie USA chcesz kupić nieruchomość. To podstawowa sprawa. I najważniejsza. Od tego trzeba zacząć. USA to ogromny kraj, tak ogromny i zróżnicowany że nam, ludziom z Europy, nie zawsze to wydaje się takie oczywiste. Poszczególne stany w USA, to jak poszczególne kraje. Różnią się prawami, ustawami, legislacjami, a przede wszystkim, różnią się regulacjami w zakresie rynku nieruchomości. W zakresie sprzedaży, wynajmu, restrykcji i wielu innych czynników związanych z samą nieruchomością.

Powiązany temat: luksusowe nieruchomości na świecie

Nasze biuro koncentruje się na sprzedaży nieruchomości w stanie Floryda. Mamy wiedzę i wysokie kwalifikacje w zakresie florydzkiego rynku nieruchomości i niewiele będziemy wiedzieć na temat rynku nieruchomości w Oregonie, na Alasce czy choćby w Kalifornii. Choć prawa federalne dotyczą każdego stanu. Jednak regulacje w zakresie sprzedaży i kupna nieruchomości są tak rożne w poszczególnych stanach, iż czasami nie sposób tego pojąć nam – ludziom z Europy. Sami Amerykanie mają z tym trudności, przeprowadzając się np. z Minnesoty do Arizony.

Regulacje dotyczące rynku nieruchomości na Florydzie kompletnie różnią się regulacjami z rynku nieruchomości w Północnej Karolinie czy już w pobliskiej Georgii. Inne są prawa, inne są zasady, inne są regulacje. Sami amerykanie decydując się np. na przeprowadzkę z Chicago czyli ze stanu Illinois czy z Nowego Jorku na Florydę, często nie są świadomi innych zasad zakupu nieruchomości na Florydzie.
Najkrócej mówiąc, prawa różnią się bardzo od stanu do stanu. To bardzo ważne i trzeba o tym pamiętać. Zarówno jeżeli myślisz o nieruchomościach w Kalifornii czy o zakupie domu na Florydzie. Zdecyduj się najpierw na konkretny stan.

Lien State czy Theory State

Podstawowa informacja, to taka, iż Floryda to „LIEN STATE” a np. sąsiadująca Georgia to „THEORY STATE”. Dotyczy to prawa zaciągania kredytów hipotecznych i nałożenia na nieruchomość długu. Kredytodawca na Florydzie musi oddać sprawę do sądu i sądzić się z osobą która na czas nie spłaca kredytu hipotecznego przez rozpoczęciem procedury „Foreclosure”. W Georgii czy w Teksasie dzieje się to inaczej, błyskawicznie może kredytodawca/bank zająć nieruchomość w momencie kiedy kredytobiorca nie płaci rat kredytu hipotecznego, ciążącego na nieruchomości.

Zainteresuje Cię także: 10 najdroższych stanów w USA

Tutaj ważna uwaga. Dla Europejczyków od wielu, wielu lat Floryda jest „mekką” na zakup amerykańskich nieruchomości. I tak się dobrze składa, że Floryda jest najbliżej Europy. Łatwo dolecieć z każdego większego miasta w Europie i z Polski również, do Miami lub do mniejszego, ale równie pięknego Fort Lauderdale (są bezpośrednie loty z Niemiec).
Floryda ma też „genialny” klimat przez cały rok. Południowa Floryda to tropikalny klimat przez 12 miesięcy w roku, trochę bardziej na północ Florydy, jest o parę stopni chłodniej.

Polak a zakup nieruchomości w USA

Przede wszystkim. Co Polak musi wiedzieć przed zakupem nieruchomości w USA.
Nie ma żadnych restrykcji co do zakupu nieruchomości w Stanach Zjednoczonych przez obywateli innych krajów świata. W tym obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Możesz bez żadnych komplikacji i restrykcji kupić nieruchomość w USA z polskim paszportem. Nie potrzeba żadnej wizy inwestorskiej czy biznesowej do zakupu nieruchomości w USA. Możesz przylecieć do Stanów Zjednoczonych i kupić sobie dom, mieszkanie, lokal komercyjny czy ultra luksusową posiadłość na Florydzie tylko będąc turystycznie w USA. Pisaliśmy o tym bardzo dużo w naszym informatorze dla kupujących nieruchomości w USA. Szukasz nieruchomości w Nowym Jorku w USA? Koniecznie przejrzyj wyczerpujący przewodnik inwestora dla kupujących nieruchomości w Nowym Jorku. Kompendium wiedzy o zakupie posesji w Big Apple.

Nieruchomości w USA
Kupno i sprzedaż nieruchomości w Stanach Zjednoczonych Ameryki

Mało tego, istnieje możliwość zakupu nieruchomości w USA nawet tutaj nie przyjeżdżając. Nasze biuro dokonuje tego typu transakcji. Jeżeli nie masz czasu lub nie chcesz przyjeżdżać do USA, a chcesz kupić tutaj nieruchomość napisz do nas lub zadzwoń do nas. Doradzimy Ci jak to zrobić.

Powiązany temat: Wojna na Ukrainie a nieruchomości w USA

Pobyt w USA a zakup nieruchomości

Kolejna bardzo ważna informacja. Kupno nieruchomości w USA nie ma nic do rzeczy ze statusem emigracyjnym osoby kupującej. Kupując nieruchomość w USA nic Ci się nie należy. Nie dostaniesz żadnego prawa pobytu, żadnej wizy emigracyjnej, żadnego pozwolenia na pozostanie na dłużej niż przewiduje Twoja wiza lub Twój stempel w paszporcie. Kupując nieruchomość za 500.000 tys USD lub za 5 milionów USD, to nie ma znaczenia.
Sprawy emigracyjne to oddzielne sprawy, które nie mają nic wspólnego z inwestycją w nieruchomości. Masz wątpliwości? Pytania? Napisz do nas. Chętnie odpowiemy na Wasze pytania i wątpliwości w tej kwestii.

Dlaczego warto kupić nieruchomość w USA

Polacy kupują nieruchomości w USA głównie z dwóch powodów:

 • Jako inwestycja kapitału, która ma przynieść dochód pasywny w postaci stałego przepływu gotówki z wynajmu.
 • Jako mieszkanie/rezydencja wakacyjna na spędzanie czasu (kilku miesięcy) na Florydzie.

To dwa główne powody dlaczego Polacy inwestują w nieruchomości w USA.
I tutaj znowu „kłania się” Floryda, która najbardziej „pasuje” do preferencji inwestycyjnych Polaków i obcokrajowców w USA.

Rynek wynajmu nieruchomości w USA jest niesamowity, nie chce użyć górnolotnego słowa fantastyczny. Pod każdym względem. Mając doświadczenia na innych zagranicznych rynkach nieruchomości wynajem nieruchomości w USA, jest bardzo ściśle regulowany.

Powiązany temat: co to są nieruchomości CO OP w Stanach Zjednoczonych

Kupując mieszkania i je wynajmując, zaraz po zakupie, masz pewność że dostaniesz swój czynsz na czas i żaden lokator nie wyprowadzi Ci się przed czasem, czy po kilku miesiącach będzie z opóźnieniem płacił czynsz. W Ameryce jest to ściśle regulowane, lokator który nie płaci będzie miał wielkie problemy w swojej karierze. Lub nawet z prawem. Potencjalny „tenant” jest prześwietlany i sprawdzany przez Association, czyli instytucją która zajmuje się danym condo czy apartamentem. W który Ty jako właściciel, masz prawo do zdecydowania komu chcesz wynająć swoją posesję.

W ostatnich latach jest po kilku chętnych na wynajem jednego mieszkania, „ustawia się kolejka”, aby wynająć nieruchomość. Czynsze za wynajem gwałtownie wzrosły, szczególnie na Florydzie. Także twoja inwestycja będzie bezpieczna i przynosiła dochody. Warto tu zbudować swoje portfolio nieruchomości lub powiększyć swoje portfolio nieruchomości zagranicznych o nieruchomości w USA.
Masz pytania? Skonsultuj się z nami jak to zrobić. Wprowadzimy Cię w świat amerykańskich nieruchomości i pokażemy jaki przede wszystkim gdzie zainwestować w USA.

11 lat na amerykańskim rynku nieruchomości

Sami mamy ponad 11 doświadczenie na amerykańskim rynku nieruchomości. Wielu naszych klientów zaufało nam i kupiło z nami swoją amerykańską inwestycję. Trafiają do nas Ci którzy po raz pierwszy kupują nieruchomość w Stanach i doświadczeni „wyjadacze” na międzynarodowym rynku nieruchomości. Mający doświadczenie np. w Hiszpanii, w Bułgarii, Turcji, Chorwacji, na Kostaryce i w innych krajach Europy i świata.

Koszty od posiadania nieruchomości w USA

Real Estate TAX w USA. Podatki a zakup nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Ten ważki temat zostawiamy na koniec naszych dywagacji dotyczących amerykańskich inwestycji w nieruchomości. Nie będziemy się tutaj zagłębiać w szczegóły i paragrafy. Amerykański system podatkowy jest najbardziej rozbudowany na świecie.
I o samych podatkach można byłoby pisać książki i poradniki na setki stronic. Kupując przez nas amerykańska nieruchomość profesjonalnie doradzimy i prywatnie powiemy jak płacić podatki od nieruchomości w USA nie będąc tutaj obywatelem i nie mając pobytu na terenie stanów Zjednoczonych. Są to dość zawiłe sprawy (chyba z resztą jak w każdym kraju). Ale wyjaśnimy Wam podstawowe prawa związane z podatkami od posiadanych nieruchomości w USA przez obywatela polskiego. Wskażemy ten polecanego przez nas doradcę podatkowego mówiącego po polsku w USA.

Podatki od nieruchomości w USA na Florydzie płaci się każdego roku od 1 listopada do 31 marca roku następnego. Pisaliśmy o tym w innym artykule dokładnie dotyczącym podatków od nieruchomości w stanie Floryda. Jeżeli jesteś rezydentem Stanów Zjednoczonych i mieszkasz na Florydzie, możesz ubiegać się o ulgę podatkową „homestead”. To pod warunkiem iż jest To twoja pierwsza nieruchomość, w której mieszkasz, a nie jest to któraś z kolei nieruchomość inwestycyjna. Od niej zapłacisz „normalny” podatek. Po 31 marca niezapłacone podatki od nieruchomości stają się „delinquent”. Po pewnym czasie twoje niezapłacone podatki zostają odsprzedane. Jeżeli nie będziesz płacił podatków przez kolejna dwa lata możesz stracić swoją nieruchomość. Twój dom może pójść pod „Foreclosure”.

Real Estate Tax to katastralny podatek od nieruchomości w USA i wynosi do 2% od wartości nieruchomości rocznie.

Co to jest HOA w USA

Innym kosztem utrzymania nieruchomości w USA na Florydzie jest HOA czyli Home Owners Association. To najprościej mówiąc czynsz który płaci się zwykle co miesiąc za koszty utrzymania mieszkania/condo/apartamentu. W tym są opłaty za części wspólne, utrzymanie basenu, utrzymanie siłowni, klubu dla mieszkańców, przycinanie trawników i zieleni, utrzymanie windy, oświetlenie na klatkach schodowych, ubezpieczenie budynku w którym znajduje się Twoje condo lub dom.

System sprzedaży nieruchomości w USA

Pragniemy wyraźnie zaznaczyć, iż system sprzedaży nieruchomości na terenie Stanów Zjednoczonych jest bardzo, bardzo bezpieczny. Uiszczenie ceny za nieruchomość następuje dopiero po zamknięciu wszystkich formalności związanych z przeniesieniem własności i po wydaniu ostatecznego tytułu własności (przez Title Company). Zwykle dzieje się to ze środków zdeponowanych na specjalnym koncie powierniczym (Escrow Account u brokera) w kancelarii prawnej obsługującej transakcje kupna/sprzedaży nieruchomości w USA.

Koszty zakupu nieruchomości w USA

Ile wyniosą koszty zakupu nieruchomości w USA. Jeżeli nie potrzebujesz kredytu hipotecznego. (mamy ofertę dla Polaków kredytów hipotecznych w USA) spodziewaj się zapłacić około 3% od wartości nieruchomości.

Zarządzanie nieruchomością w USA

Dla naszych klientów oferujemy także możliwość wynajmu nieruchomości za naszym pośrednictwem. Zajmiemy się Twoją inwestycją w USA. Sam natomiast będziesz monitorował swoje wpływy za czynsz/wynajem.

Ubezpieczenie nieruchomości w USA

Tu opcji jest co nie miara. Doradzimy Wam gdzie i jak ubezpieczyć twoją inwestycję na terenie USA.

Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź do informator dla inwestorów w USA | proces zakupu nieruchomości w USA |

 

1 thoughts on “Zakup nieruchomości w USA przez Polaka”

 • Dawid

  Bardzo konkretne informacje. Świetna strona. Pozdrawiam z zimnej Polski, ale już niedługo. Dawid.

 • Baron Wojciech

  Chciałbym się umówić do Państwa na oglądanie nieruchomości na początek kwietnia tego roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?