Przeniesienie kapitału za granicę

Kapitał za granicą

Pomysł na przeniesienie części kapitału za granicę Polski. A także poza Unię Europejską. Dziś prezentujemy pomysł jakie przedstawił jeden z naszych potencjalnych klientów, czyli osoba zainteresowana zakupem nieruchomości w USA na Florydzie. Sami oceńcie czy taka strategia i takie myślenie ma sens. Może i Was to zainspiruje do zakupu nieruchomości za granicą.

Dzień Dobry

Od jakiegoś czasu rozważam przeniesienie części kapitału poza Polskę, najchętniej w formie kupna nieruchomości. Przegladam głównie oferty z Hiszpanii i Portugalii, jednak zainteresowałem się również Stanami. Floryda wydaje się naturalną, ciepłą alternatywą 🙂 Nieruchomość chciałbym kredytować i najlepiej wejść we współpracę z firmą zajmującą się wynajmem krótkoterminowym.

Pozwoli to „wyłączać” interesujące mnie daty i odwiedzać tę nieruchomość. Jeśli to się nie uda, to oczywiście najem długoterminowy również wchodzi w grę. Moje wolne środki to w tym momencie około 450k PLN, ale ta kwota będzie szybko wzrastać, bo przychody miesięczne z działalności gospodarczej (działalność IT oraz e-commerce) to około 65k PLN na czystko, przy niewielkich kosztach życia, rzędu 3k.

Zdolność kredytowa w Polsce jest więc wysoka, ale nie wiem jak to wyglada w Stanach/Florydzie. Czytałem, że downpayment wynosi 25%, więc w tym momencie byłoby mnie stać na nieruchomość w okolicy 380k USD. Ale tak jak mówię, dochody miesięczne są spore, więc za pół roku (zakładając, że nie przeznaczę części tych kwot na inne inwestycje) mógłbym się pokusić o zakup nieruchomości do max 570k USD, przy obecnym kursie.

Zdaję sobie sprawę, że to jest tylko przybliżenie, poza tym nie chciałbym się kredytować pod sam korek, jednak pokazuje to mniej więcej moje realne możliwości. Wiele też zależy od tego, za ile, pesymistycznie, może się takie mieszkanie wynajmować i jaką część raty kredytowej mogą pokryć przychody z wynajmu.

Wg moich wstępnych wyliczeń wydaje mi się, że sporą część kwota z wynajmu może pokryć. W każdym razie potrzebowałbym Państwa wsparcia i wiedzy, by np. za rok móc się cieszyć własnym mieszkaniem na Florydzie.

Czekam na kontakt, pozdrawiam.

Zainteresuje Cię także: przewodnik inwestora w USA | wszystkie aktualności z Florydy | napisz do nas na Florydę |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?