10 najlepszych krajów na świecie do inwestycji w nieruchomości zagraniczne w 2022

Nieruchomości za granicą

Nieruchomości za granicą! Cóż to za temat rzeka! Rynek nieruchomości zagranicznych z roku na rok jest coraz większy. Wręcz można powiedzieć iż to “booming” market. Mimo pandemii i coronavirusa. A może właśnie dlatego, coraz więcej ludzi szuka swojego miejsca na świecie i inwestycji w nieruchomości zagraniczne. Tym bardziej, że coraz więcej ludzi może pracować zdalnie i inaczej układać swoje plany zawodowe i oczywiście finansowe. Także Polacy coraz częściej i coraz więcej inwestują w nieruchomości zagraniczne i podróżując po świecie, nie ma takiego kraju, gdzie nie mieszkają w nim Polacy.

Zobacz także: firmy zajmujące się sprzedażą nieruchomości zagranicznych

Od Kiribati począwszy, a na Hawajach i Zanzibarze kończąc. Część osób postanawia zainwestować w dom lub mieszkanie za granicą. I nie mówimy tu o takich popularnych krajach do zakupu mieszkania za granicą jak nieruchomości w Hiszpanii czy apartamenty w Bułgarii, albo popularna Turcja. Ale także o bardziej egzotycznych destynacjach “nieruchomościowych” jak nieruchomości na Kostaryce, gdzie też spotkałem kilku Polaków, którzy kupili tam nieruchomości albo nieruchomości w Peru, w dżungli amazońskiej. Bo tam także znam paru fajnych Polaków którzy posiadają domy. Ba …nawet więcej …biznesy wynajmu nieruchomości AIRBNB w peruwiańskiej części Amazonii! Także znam Polaków w Kolumbii którzy mieszkają w Medellin, którzy nigdy nie zamierzają wracać do kraju bo tak nie lubią Polski i tak im się podoba w Kolumbii. A Medellin to świetne miasto – polecam z całym sercem!

Nieruchomości za granicą TOP 10 w roku 2022

Ale skupmy się na nieruchomościach za granicą. Poniżej prezentujemy TOP 10 destynacji do inwestycji w nieruchomości zagraniczne wedle bardzo wiarygodnego źródła odnoście inwestycji w nieruchomości jakim jest Yahoo Finance. To najlepsze miejsca do inwestycji w zakup domu za granicą w roku 2022. Niezwykle ciekawa lektura i także może inspiracja dla Was, jeżeli nie zdecydujecie się na nieruchomości zagraniczne w Europie czy na zakup nieruchomości w Stanach Zjednoczonych na Florydzie – który my, nasza agencja nieruchomości FLORYDA.EU oferuje dla Polaków od wielu lat, zainteresowanych zakupem domu lub mieszkania na Florydzie.

Warto wspomnieć jeszcze że nieruchomości zagraniczne i kraje które poniżej prezentujemy to nie tylko dom wakacyjny czy apartament na wakacje za granicą. To także wielokrotnie jest doskonała inwestycja która przynosi dochody z wynajmu dla właściciela takiej posesji, często to jest bardzo duży “cash flow” z wynajmu i pasywny dochód z nieruchomości za granicą. To także okazja do dywersyfikacji Twoich inwestycji, zróżnicowanie portfela inwestycyjnego i zróżnicowanie dochodów z inwestycji. Jeżeli szukasz okazjo do zbudowania stabilnego cash flow (przepływu gotówki z inwestycji) i budowanie długofalowego bogactwa, to może być opcja dla Ciebie. A każdy świadomy inwestor w dzisiejszych czasach nie może ignorować zagranicznych nieruchomości i ograniczać się tylko do inwestycji w Polsce i inwestowania na polskim rynku nieruchomości.

UWAGA! Najbezpieczniejszą przystanią dla Twoich pieniędzy są nieruchomości w USA na Florydzie!

Ale do rzeczy – poniżej jest TOP 10 krajów najlepszych do inwestycji w nieruchomości zagraniczne w roku pańskim 2022.

1. PANAMA

Panama nieruchomości
Nieruchomości zagraniczne – Panama nr. 1 w 2022

To w tej chwili jeden z najlepszych krajów do inwestycji w nieruchomości zagraniczne. Byłeś w pobliskiej Kostaryce? Brałeś pod uwagę zakup domu lub apartamentu wakacyjnego na Kostaryce? Tak, dobrze słyszycie, Kostaryka już nie jest tak atrakcyjna jak parę lat temu. Amerykanie i Kanadyjczycy już tak nie kupują nieruchomości w Kostaryce jak kilka lat temu. W tej chwili Panama jest numerem jeden na świecie. Panama jest rekomendowana jako miejsce do inwestycji w apartamenty pod wynajmy wakacyjne i nieruchomości rolnicze. Tam teraz płynie kapitał z zagranicy.
Wedle ekspertów, Panama City jest miejscem gdzie należy kupować mieszkania pod wynajem. W 2021 ceny mieszkań trochę tam spadły i to okazja aby w tej chwili tam trochę taniej kupić.
Stopy kapitalizacji są nadal wysokie… choć nie tak wysokie, jak kilka lat temu, głównie dlatego, że czynsze trochę spadły.

Inwestorzy z Argentyny, Kolumbii i Wenezueli pomogli utrzymać stabilny i rosnący rynek Panama City w ciągu ostatnich 10 lat, nawet podczas gdy inne rynki w regionie borykały się z problemami lub nawet kompletnie załamały się.

Dziś głównie Amerykanie i Europejczycy (głównie z Europy Zachodniej, ale są i Rosjanie) nadal inwestują, ale przewiduje się, że to właśnie relacje Panamy z Chinami będą napędzać tę gospodarkę przez kolejny etap wzrostu. Jeśli Chińczycy wejdą na panamski rynek, jak na kanadyjski Vancouver w latach 90-tych, ceny nieruchomości w Panamie gwałtownie wzrosną.
Drugą wielką szansą na zarobienie na nieruchomościach w Panamie w 2022 roku będą grunty rolne. Wnętrze tego pięknego kraju w Ameryce Łacińskiej to urodzajne gleby i użytki rolne. Inwestorzy indywidualni mogą partycypować i szukać inwestycji w ekologiczne plantacje w celu osiągnięcia “agro-zysku”.

2. BRAZYLIA

Brazylia nieruchomości
Zdjęcie miasta Fortaleza w Brazylii – najlepsze miejsce do inwestycji w nieruchomości na świecie w 2022. Numer 2 na świecie w naszym rankingu.

Ten ogromny, cudowny i magiczny kraj to przede wszystkim miejsce które musisz zobaczyć i odwiedzić najpierw, pojechać tam na wakacje, aby go choć trochę poznać a później tam inwestować. To ogromny kraj z ogromnymi różnicami kulturowymi i ekonomicznymi. Sugestia od ekspertów z Yahoo Finance jest taka aby skoncentrować się na brazylijskim rynku nieruchomości – na obszarze miasta Fortaleza.
Ten nadmorski region Atlantyku jest najpopularniejszym celem wśród brazylijskich turystów. Nie trzeba polegać na zagranicznej turystyce aby zarabiać.
Wynajem ukierunkowany na lokalny rynek wakacyjny może niezawodnie zarabiać powyżej 8% zysku netto z inwestycji w dom lub apartament wakacyjny w Brazylii.

Polecają tez również inwestycję na wybrzeżu w pobliżu Fortaleza i wzdłuż tego wybrzeża. Gdzie ceny działek przy morzu w dalszym ciągu są globalną okazją dla inwestora szukającego dobrej inwestycji na zagranicznych rynkach nieruchomości w tym wypadku w Ameryce Południowej.
Real brazylijski pozostaje stabilny w stosunku do dolara amerykańskiego i historycznie słaby w stosunku do kursu 1,6 reala do dolara sprzed dekady temu.

3. DOMINIKANA

Dominikana nieruchomości inwestycje
Nieruchomości zagraniczne na Dominikanie nr.3 w światowym rankingu w 2022

O to Wam się będzie podobało! Nieruchomości na Dominikanie. Tylu Polaków odwiedza ten piękny kraj na wakacjach w ostatnim czasie że poczujecie się tam jak w domu. Nawet jak nie znacie języka hiszpańskiego. Punta Cana to dobre miejsce na wakacje ale też za rozejrzeniem się za nieruchomościami do inwestycji w tym karaibskim kraju. Ale specjaliści z Yahoo Finance sugerują skoncentrować się na stolicy Dominikany – Santo Domingo i tam inwestować w nieruchomości.
Republika Dominikańska cieszy się ciągłym, silnym wzrostem ekonomicznym, a także wzrostem bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Wszyscy ci podróżujący w interesach, którzy przyjeżdżają, aby wziąć udział w gospodarczym boomie tego kraju, przejeżdżają lub lądują w Santo Domingo… i wszyscy potrzebują … czego? Miejsc do spania!!

Dominikana to będzie jedna z pierwszych historii sukcesu turystyki zaraz po pandemii. Przy wzroście liczby turystów, odwiedzających ten kraj na wakacje o 10%, szacowanym na lipiec 2021 r. (w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 r.), branża turystyczna Dominikany ma szansę osiągnąć nowe rekordy.
Umeblowany apartament na wynajem – dla osób podróżujących w interesach lub dla gości wakacyjnych, może być doskonałym źródłem przepływu gotówki. A jeśli kupisz dobrze (w dobrej lokalizacji), nieruchomość powinna cieszyć się dobrą aprecjacją kapitału.

Maksymalizacja zysków przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego na Dominikanie

Zainwestowanie środków w apartament przeznaczony na rynek “business traveller” to jedna z najlepszych dostępnych możliwości do inwestycji na Dominikanie. Biznesmeni przebywający dłużej niż tydzień wolą apartament niż hotel. I szukają tego typu ofert.
NA Dominikanie jest nawet możliwość uzyskania kredytowania hipotecznego na nieruchomość, nawet dla obcokrajowca. Nie jest to skomplikowany proces. Są firmy które się tym zajmują i przeprowadzą Cię przez cały ten proces.

Także nawet, taka inwestycja z dźwignią finansową może być korzystna, jeżeli dochód z wynajmu będzie pokrywał raty kredytu hipotecznego na Dominikanie.
Przy okazji, u nas na Florydzie, mamy specjalną ofertę dla Polaków i obcokrajowców, uproszczonej procedury kredytowania hipotecznego nieruchomości w USA na Florydzie. Dla osób które nie posiadają historii kredytowej, albo nie chcą ujawniać swojego źródła dochodów. Kliknij w ten link aby sprawdzić szczegóły tej oferty z naszego biura nieruchomości na Florydzie: kredyty hipoteczne dla obcokrajowców na Florydzie z uproszczoną procedurą.

4. TAJLANDIA

Tajlandia nieruchomości
Tajlandia nieruchomości nr. 4 w roku 2022

Znam parę dobrych, polskich firm zajmujących się sprzedażą nieruchomości w Tajlandii. Piękny i przyjazny kraj dla obcokrajowca. Świetne miejsce na wakacje i na osiedlenie się na emeryturę w ciepłych krajach. Jeżeli lubisz Azję południowo wschodnią to może być Twoje miejsce na ziemi. Warto zainteresować się tym rynkiem nieruchomości. Silna w ostatnich latach ekonomia, rosnąca turystyka, świetne rolnictwo także. Nie wspominając o świetnej tajskiej kuchni, oraz o dobrym i zdrowym jedzeniu.

Jedynym minusem w Tajlandii jest to, że obcokrajowcy są ograniczeni prawami do nieruchomości. Nie możesz być “bezpośrednim” właścicielem nieruchomości. Musisz albo otworzyć tam firmę, albo dzierżawić nieruchomość (sławny: leashold w Tajlandii).
Jest jeszcze parę opcji, aby to obejść np. wejść w spółkę z obywatelem Tajlandii i tak nabyć nieruchomość. Są firmy którą się w tym specjalizują, szczególnie dla obywateli Wielkiej Brytanii, którzy szukają domu w Tajlandii.
Cudzoziemcy mogą posiadać tylko dzierżawę ziemi w Tajlandii. Cudzoziemiec może posiadać tytuł własności do budowy na ziemi, ale jeśli twój dom nie jest “przenośny”, możesz nie czuć się z tym do końca komfortowo.

Jak kupić nieruchomość w Tajlandii w takim wypadku? Jako osoba niebędąca obywatelem Tajlandii, możesz posiadać prawo własności do mieszkania, o ile obcokrajowcy nie stanowią więcej niż 49% własności jednostek mieszkalnych w budynku mieszkalnym.
Z tego powodu większość zagranicznych inwestorów skupia swoją uwagę na rynku “condo” czyli mieszkań w apartamentowcach.
Mieszkanie jest również tańsze i łatwiejsze w zarządzaniu, jako wynajem, niż indywidualna nieruchomość.

Uwaga. W roku 2018-2019 przed pandemią Bangkok był najczęściej odwiedzanym turystycznie miastem na świecie, przed Londynem i przed Paryżem. Pandemia dała się we znaki także i Tajlandii, ale w 2022 i 2023 roku wszystko powoli będzie wracało do normy. To dobry czas aby rozejrzeć się za nieruchomościami w Bangkoku, bo tu należy oczekiwać na najlepsze zwroty z wynajmu. Chyba że chcesz kupić wakacyjny apartament w Tajlandii w nadmorskich miejscowościach i kurortach Tajlandii.

5. PORTUGALIA

Portugalia nieruchomości
Zakup nieruchomości w Portugalii nr. 5 w roku 2022.

Nieruchomości w Portugalii. Dużo tanich lotów z Polski, stosunkowo nie drogi kraj na utrzymanie sie w tym kraju. Ale ceny nieruchomości nie należą do najtańszych. Portugalia zawsze była dziwnie droższa od hiszpańskich nieruchomości. Od roku 2015 mówi się głośno o nieruchomościach w Portugalii, choć Anglicy inwestują tam i osiedlają się od lat 70-tych XX wieku, co prawda nie tak licznie jak w popularnej Hiszpanii, ale jednak …
Nieruchomości w Lizbonie w ostatnich 2latach podrożały tak bezsensownie bardzo, że n ie sądzą aby zakup mieszkania w Lizbonie miał jakikolwiek sens inwestycyjny w tej chwili (początek roku 2022).

Gdzie więc kupować nieruchomości w Portugalii skoro ten kraj jest tak wysoko w rankingu Yahoo Finance? Trzeba skoncentrować swoje poszukiwania na mniej zaludnionych częściach wybrzeża Algarve, na południu Portugalii. A także w okolicach miasta Porto, położonego na północ od Lizbony. Portugalia, ponownie jak Hiszpania, to kraj gdzie bez problemu dostaniesz kredyt hipoteczny na nieruchomość w tym kraju. Przedstawiając dochody z Polski lub z innego kraju, gdzie zarabiasz i uzyskujesz dochody w ramach struktur Unii Europejskiej.

6. FRANCJA

Nieruchomości w Paryżu we Francji
Nieruchomości we Francji nr. 6 w roku 2022

Tak jest … stara, dobra Francja. No może już nie tak atrakcyjna jak w latach 90-tych XX wieku, ale ciągle to “gorący” kraj na nieruchomościowej mapie świata i miejsce gdzie ludzie z innych krajów kupują domy wakacyjne. Mowa tu o południu Francji i o nieruchomościach na Lazurowym Wybrzeżu. Ale jeżeli na prawdę chcesz zainwestować w nieruchomości we Francji i na nich zacząć zarabiać, to Paryż jest tym miejscem. Ceny szły w górę i w dół na przestrzeni ostatnich lat. Ale teraz słabe euro tworzy okazja dla Amerykanów do zakupu nieruchomości w Paryżu, np. apartamentu w dobrej lokalizacji i rozpoczęcie wynajmowania wakacyjnego w stolicy Francji.

Paryż to miejsce do prezerwowania długoterminowego bogactwa i do stałego przepływu gotówki z nieruchomości. Francja to także kraj gdzie obcokrajowiec ma prawo do ubiegania się o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości. Nie ma żadnych restrykcji i śmiało możesz starać się o kredyt hipoteczny na nieruchomość w Paryżu na podstawie swoich dochodów z Polski albo z innego kraju. Nawet jak pracujesz lub prowadzisz firmę w Stanach Zjednoczonych albo w Kanadzie. We Francji w chwili obecnej oprocentowane kredytów hipotecznych jest na poziomie 2,5% i można zaciągnąć kredyt aż do 85% wartości nieruchomości. Niezbyt daleko od Polski, może warto zainteresować się inwestycjami w nieruchomości we Francji.

7. MEKSYK

Meksyk nieruchomości
Meksyk nieruchomości nr. 7 w 2022

Meksyk nieruchomości! Bienvenido a Mexico! Jeden z moich ulubionych krajów i kiedy zobaczyłem iż Mexico jest na liście Yahoo Finace bardzo się ucieszyłem. Wspaniały kraj, przyjaźni ludzie i miejsce nie tylko na emeryturę w tropikach. Meksyk jest ogromnym krajem, ale jeżeli szukasz apartamentu albo domu, aby tam zamieszkać, skoncentruj swoje poszukiwania na Półwyspie Jukatan. Miasta takie jak Cancun, Tulum czy cała Riviera Maya, to miejsce gdzie mieszka tysiące obcokrajowców na stałe i posiadają tam swoje nieruchomości. Są tutaj przepiękne apartamentowce i osiedla. Podobnie jak na Florydzie.
Niezwykle bogate domy i urbanizacje o bardzo wysokim standardzie.

Od wielu, wielu lat Amerykanie, Kanadyjczycy, Brytyjczycy, Niemcy zamieszkują te okolice. Wspaniały klimat cały rok, świetne jedzenie, cudowne plaże, to przyciąga mnóstwo expatów z całego świata. W ostatnich latach pojawili się zamożniejsi Rosjanie i jest trochę Polaków na Jukatanie także.

Powiązany temat: najlepsza lokata kapitału za granicą

“Property rental investment” w Meksyku w tej chwili jest na topie. Warto też przyjrzeć się kurortom na zachodnim wybrzeżu Meksyku nad Pacyfikiem i np. Puerto Vallarta. Tutaj brylują Amerykanie i Kanadyjczycy. Jeżeli tu kupisz apartament na wynajem z miejsca wynajmiesz go dla Amerykanina lub Kanadyjczyka. Jest ich tutaj tysiące.
Top miejsca w Meksyku na inwestycje w apartament wakacyjny pod wynajem to Playa del Carmen na wschodnim wybrzeżu na Jukatanie w pobliżu Cancun, oraz Puerto Vallarta na zachodnim wybrzeżu. Będzie to doskonały zwrot z takiej inwestycji pod wynajem. Niektóre meksykańskie banki dają kredyty hipoteczne na domy i mieszkania w tym kraju, głównie dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Są specjalne działy w bankach zajmujące się klientami z USA.

8. BELIZE

Belize nieruchomości za granicą
Belize nieruchomości nr. 7 w 2022

Nieruchomości w Belize na Karaibach. Ambergris Caye to wysepka na której mówi się po angielsku i najpopularniejsze miejsce na zakup nieruchomości w Belize. Od lat osiedlają się tam obcokrajowcy zakochani w Karaibach.
Ta karaibska wyspa jest najlepszym wyborem na inwestycję pod wynajem, dzięki czemu Belize jest jednym z najlepszych miejsc do kupowania nieruchomości za granicą w roku 2022.

Natomiast w kontynentalnej części Belize, miasto Cayo jest najlepszą opcją na zakup nieruchomości w tym kraju. Tutaj trudno w tej chwili o wysokiej jakości zakwaterowanie w rozsądnej cenie. Gdybyś miał zbudować wysokiej jakości wynajem, mógłbyś uzyskać dobry zysk i wysoki zwrot z inwestycji, wyceniając swoją nieruchomość konkurencyjnie w stosunku do lokalnych hoteli (które niestety nie spełniają wysokich standardów a są drogie). Czyli Twój wakacyjny apartament konkurowałby z lokalnymi hotelami.

9. TURCJA

Turcja nieruchomości
Turcja nieruchomości nr. 9 w 2022

Nieruchomości w Turcji. Ileż Polaków nakupowało nieruchomości w Turcji gdzieś tak od 2010 roku. Mnóstwo! Jak macie jakieś statystyki i konkretne liczby ile Polaków zainwestowało w nieruchomości turecki chętnie bym im się przyjrzał. Napiszcie o tym w komentarzach poniżej. Osobiście znam kilkunastu Polaków którzy posiadają apartamenty albo domy w Turcji od wielu lat. Także poblisko Cypr to miejsce gdzie Polacy kupują nieruchomości na inwestycje i jako dom wakacyjny, także Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Ale skoncentrujmy się na tureckim rynku nieruchomości. Turcja miała rekordowy rok pod względem sprzedaży nieruchomości w 2021 mimo pandemii! Sprzedaż wzrosła o niebywałe 107% w porównaniu z majem 2020 r., w dużej mierze dzięki zagranicznym nabywcom tureckich nieruchomości. Gdzie kupują obcokrajowcy w Turcji? Głównie na południu, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Ale jeżeli chcesz dobrą inwestycję z wysokim zwrotem, należy szukać apartamentu w Istambule w dobrej lokalizacji. Blisko połowa wszystkich transakcji zakupu nieruchomości w Turcji przez obcokrajowców miała miejsce w Istambule (Stambule) jak podaje Yahoo Finance.

De facto w roku 2018 Istambuł był 9, najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Zaraz po takich lokalizacjach jak Londyn, Paryż, Nowy Jork, czy Tokio. A przed takimi “topowymi” destynacjami turystycznymi jak Barcelona, Berlin, Rzym czy Los Angeles.

Oprócz wzrostu turystyki, Stambuł i Turcja, ogólnie cieszą się silnym wzrostem gospodarczym w ostatnich latach, ponieważ rośnie populacja Turcji i powiększa się klasa średnia w tym kraju. Tureccy nabywcy wracają na rynek ze względu na obniżone stopy procentowe. Zarówno czynsze turystyczne, jak i czynsze studenckie są atrakcyjnymi opcjami inwestycyjnymi pod wynajem dla inwestora w tym kraju.
Pod koniec 2021 usłyszeliśmy jednak o dewaluacji tureckiej waluty.

Jednym z najatrakcyjniejszych czynników zakupu inwestycji w Stambule jest niski koszt wejścia, czyli po prostu niska cena mieszkania. Jest duży popyt na mieszkania na wynajem w mieście, zarówno na wynajem długoterminowy jak i wynajem wakacyjny/turystyczny krótkoterminowy. Są firmy zajmujące się obsługą klienta z Polski chcącego zainwestować w nieruchomość w Turcji.

10. POLSKA

Polska nieruchomości
Polska nieruchomości nr. 10 w rankingu Yahoo Finance na rok 2022

Nieruchomości w Polsce. Wierzyć albo nie, Polska znalazła się na 10 miejscu w rankingu Yahoo Finance, pod względem atrakcyjności inwestycji w nieruchomości na świecie na rok 2022. Jak piszą, Polska to niej jest pierwsze miejsce które przychodzi Ci do głowy, jeżeli chodzi o inwestycje w nieruchomości zagraniczne na świecie, ale ten kraj to może być “ukryty klejnot” we Wschodniej Europie. Polska turystyka kwitnie (mimo pandemii też) a Kraków z roku na rok odwiedza coraz więcej turystów z zagranicy. Przed pandemią Kraków odwiedzało ponad 10 mln turystów rocznie. W roku 2022 i 2023 Ci turyści mają wrócić do Krakowa.

Kraków ma 10 Uniwersytetów, pisze dalej Yahoo Finance, ze świetną studencką “community”. Te tysiące studentów musi gdzieś mieszkać, więc zapotrzebowanie na mieszkania dla studentów i mieszkania wakacyjne w Krakowie jest ogromne. Jak piszą dalej – ciągle w centrum Krakowa, można kupić apartament w cenie poniżej 100.000 USD i czerpać z niego szybkie zyski z wynajmu.

Jak wygląda polski rynek nieruchomości w tej chwili? Czy za 100k USD można kupić mieszkanie w centrum Krakowa? Jak wygląda inwestycja pod wynajem w Krakowie? Podzielcie się informacjami w komentarzach poniżej. Czy to tak pięknie wygląda w naszej Polsce …

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?