DLACZEGO LEPIEĆ JEST KUPIĆ NIERUCHOMOŚĆ ZA GRANICĄ NIŻ W POLSCE

Nieruchomość za granicą czy w Polsce. Polacy coraz częściej podejmują decyzję o zakupie własnej nieruchomości. Najczęściej na inwestycję wybierana jest Polska, co logiczne, ponieważ tu pracujemy, tu płacimy podatki, tu mamy najbliższe rodziny i nasze dzieci tutaj chodzą do szkoły. Nie można jednak ukrywać, że od wielu lat coraz większym zainteresowaniem, wśród inwestorów cieszą się nieruchomości za granicą.

POLSKA CZY ZAGRANICA

Nieruchomości w Polsce
Nieruchomości w Polsce też są ładne

Z czego to wynika? Dlaczego lepiej jest kupić nieruchomości za granicą niż w Polsce? Ostatnie lata pokazały nam, że można pracować w innym miejscu, mieszkać w innym. W dobie pracy zdalnej, czy hybrydowej, można zamieszkać dużo dalej od biura, niż się wcześniej zakładało.

Jeśli do pracy można logować się z każdego miejsca na ziemi, może to być miejsce cieplejsze, z przyjaznymi przepisami, polityką prorodzinną i życzliwymi sąsiadami, których sami możemy sobie wybrać. Dlatego tak popularne u nas są nieruchomości w Hiszpanii, nieruchomości na Malcie, nieruchomości w Chorwacji, Włoszech, czy Bułgarii, a także w Stanach Zjednoczonych na przykład na słonecznej Florydzie. Sezon letni w tych miejscach jest znacznie dłuższy, a jesień i zima dużo mniej uciążliwe.

Zdalna prace ułatwia nam podjęcie decyzji

W dobie wszechobecnego Internetu, możliwości pracy zdalnej, łączenia się przez wideokonferencje, czy przez telefon z najbliższą rodziną, można śmiało pomyśleć o zakupie nieruchomości za granicą. Nieruchomości zagraniczne są dodatkowo w Polsce popularne ze względu na możliwość większego rozwoju. Mimo, że Polska przez ostatnich dwadzieścia lat mocno dogoniła zachód, zakłada się, że jednak, że możliwość zamieszkania, pracy i rozwoju na zachodzie jest dużo bardziej przyszłościowe.

Można zakupić nieruchomości zagraniczne, wyprowadzić się z Polski i wciąż pracować dla firmy, dla której się pracuje, korzystając z uroków pracy zdalnej, a jednocześnie szukać pracy bliżej nowego miejsca zamieszkania, z pensją w innej walucie. Możliwość zamieszkania na zachodzie i podjęcia pracy w swoim zawodzie lub zgodnej z zainteresowaniami, a lepiej opłacanej niż w Polsce daje dodatkowe ścieżki rozwoju i nowe perspektywy.

Nieruchomości Hiszpania
Nieruchomości w Hiszpanii

Inwestycja ma na siebie zarabiać

Nie ukrywajmy jednak, że wielu z nas myśli o zakupie nieruchomości w Hiszpanii, na Malcie czy we Włoszech ze względu na sezon letni. Jest to również strzał w dziesiątkę. Na co dzień można mieszkać w Polsce, blisko rodziny, pracować wciąż w tej samej pracy, a nieruchomości zagraniczne traktować jako rezydencję letnią, do której będziecie jeździć lub latać na wakacje, albo na dłuższe weekendy.

W pozostałym okresie dom czy mieszkanie w Hiszpanii nie będzie stało i się kurzyło. Co to, to nie! Możecie je przecież wynajmować znajomym, którzy równie chętnie spędzili by tydzień, czy dwa w słonecznej Hiszpanii, czy na Florydzie w Stanach Zjednoczonych, lub wystawić w ramach oferty wynajmu krótkoterminowego, aby nieruchomość sama na siebie pracowała.

Nieruchomości w Europie

Na pewno znajdziecie na miejscu kogoś, komu moglibyście zlecić sprzątanie po gościach, oraz odbiór kluczy – takimi drobnymi zarządcami Waszych nieruchomości mogą być zagraniczni sąsiedzi lub wyspecjalizowane firmy. Z możliwości wynajmu swoich mieszkań i domów za granicą Polacy korzystają w Hiszpanii, Portugalii, Grecji i wszędzie tam, gdzie marzenia związane ze spędzaniem urlopu zamienili na nieco większe pragnienie – posiadania własnego lokum w konkretnej destynacji.

Wiele osób spędzających urlop wielokrotnie w danym kraju postanawia zamienić formę noclegów zamiast lecieć na wakacje do Hiszpanii, leci do dom letniego w Hiszpanii. A kiedy ich tam nie ma wystawiają oferty krótkoterminowego wynajmu znajomym lub po prostu turystom.

Portugalia nieruchomości za granicą
A może nieruchomości w Portugalii

Nieruchomości w Ameryce i na innych kontynentach

Nieco zamożniejsi Polacy czasem wybierają też bardziej egzotyczne destynacje swoich zakupów, może to być Meksyk, czy Zanzibar, gdzie nabywają nieruchomości często na potrzeby wynajmu. Na pewno w gronie osób, które zbierają pieniądze na zakup nieruchomości za granicą i rychłą wyprowadzkę, znajdą się takie osoby, które z przyczyn społecznych, czy politycznych.

Wolą jako cel swojej wyprowadzki wybrać kraj dopasowany do ich potrzeb, niż ten, w którym przyszło im się urodzić. Każdy ma prawo wyboru, szczególnie, że takie kraje jak Hiszpania, czy Chorwacja, to nie tylko cieplejsze kraje, jeśli chodzi o pogodę, ale również ciepłe w odbiorze nowych mieszkańców.

Zainteresują Cię także te artykuły

Jak znaleźć dobrą agencję nieruchomości zagranicznych w innych krajach świata. Sprawdź polskie agencje nieruchomości za granicą

Jak korzystnie ulokować swój kapitał poza Polską i Unią Europejską. Najkorzystniejsze opcje dla osób które szukają inwestycji gotówki za granicą. Zobacz lokata kapitału z Polski za granicą

Sprawdx gdzie inwestować w zagraniczne nieruchomości na świecie. Ranking 10 najlepszych krajów do inwestycji i zakupu domu lub mieszkania za granicą. Zobacz top 10 krajów do zakupu nieruchomości na świecie

Jak uzyskać wolność finansową poprzez inwestycje w zagraniczne nieruchomości. Nasze biuro na Florydzie w USA, fachowo i przyjaźnie doradzi jak rozbudować Twoje portfolio nieruchomości. To właśnie w USA są najwyższe zwroty z inwestycji i tutaj buduje się najlepsze portfolia które doprowadzą Cię do wolności finansowej. Jeżeli jeszcze jej nie udało Ci się zbudować. Zobacz informacje i poznaj wiedzę: wolność finansowa poprzez inwestycje w nieruchomości

Świeży start w innym zakątku świata

Bardzo często Polacy wybierają nie tylko kraj, w którym będą mogli zarobić więcej, czy będą mieli większe perspektywy rozwoju zawodowego, ale również takie kraje, w których system podatkowy, polityka społeczna, czy wszelkie przepisy bezpośrednio nas dotykające, są jak najmniej skomplikowane i nieutrudniające codzienne życie. Zakupy nieruchomości na Florydzie, czy w Hiszpanii, mogą być strzałem w dziesiątkę, jeśli chcielibyście zacząć swoje życie na nowo, w pięknym, słonecznym miejscu.

Nieruchomości na Florydzie
Nieruchomości na Florydzie

Sytuacja geopolityczna Polski w Europie

Jest jeszcze jedna odpowiedź na pytanie, dlaczego lepiej jest kupić nieruchomość za granicą niż w Polsce. Jest to bardzo przyziemna, ale jakże ważna odpowiedź. Dość niestabilna sytuacja gospodarcza w Polsce, zmusza ludzi do poszukiwania lepszych miejsc do inwestycji pieniędzy, których wraz ze wzrostem inflacji, mają coraz mniej.

Ceny nieruchomości w Hiszpanii, Bułgarii, czy Chorwacji są stosunkowo dużo niższe, niż ceny nieruchomości w Polsce. W przeliczeniu polskiej waluty na Euro równowartość niewielkiej kawalerki w centrum Warszawy, Wrocławia, Trójmiasta czy Krakowa, to mieszkanie dwu, a czasem nawet trzypokojowe w Hiszpanii, czy na Florydzie, bardzo często z widokiem na morze, albo bungalow z dostępem do niego. Jeśli szukacie czegoś jeszcze tańszego, wybierzecie Chorwację lub Bułgarię.

Ceny nieruchomości w Polsce w porównaniu do innych krajów

Ceny polskich nieruchomości wbrew pozorom są dość wysokie, w porównaniu ze światowymi standardami. Bez wątpienia wpływ na sytuację ma odczyt inflacji, który przykładowo w Hiszpanii jest dużo niższy niż w Polsce. Mimo podniesienia jej wartości w lipcu bieżącego roku, do wartości najwyższej od 1984 roku, bo aż do 10,8%, nadal nie przekroczyła ona wartości inflacji w Polsce w tym samym miesiącu.

Teraz inflacja w Hiszpanii sukcesywnie spada i w październiku wyniosła 7,3%, kiedy w Polsce odczyt inflacji był o 10% wyższy. Ta sytuacja ma wpływ na niższe ceny materiałów budowlanych i stosunkowo niższe ceny na usługi budowlane, w stosunku do cen w Polsce i wiele osób, skłania do inwestycji w nieruchomości zagraniczne.

Nieruchomości z wielkiej płyty w Polsce
Nieruchomości z wielkiej płyty. Tak mieszkają miliony Polaków ...

Warszawa czy Madryt

Dla porównania, 50 metrowe mieszkanie poza centrum – w stolicy, przeliczając na lokalne zarobki – w Warszawie będzie kosztować od 100 do 120 średnich pensji, w Madrycie od 80 do 99 pensji, w Sofii i Bukareszcie już 60-79 pensji. 

Hiszpania od wielu lat jest w pierwszej trójce najczęściej wybieranych docelowych miejsc przeprowadzki Polaków lub zakupu nieruchomości na wakacje. Hiszpania to nie tylko wybór Polaków, ale również Brytyjczyków, czy Niemców, którzy poszukują miejsca do rozpoczęcia nowego życia, albo domu wakacyjnego na ciepłym południu Europy.

Poszukując jednak nieruchomości w Hiszpanii, czy w innej części świata, zarówno na dom letni, czy do wyprowadzki na stałe, warto zgłosić się do biura sprzedaży nieruchomości, aby nie trafić na finansową pułapkę i aby zostać poprowadzonym „za rękę” po meandrach procesu zakupu nowej nieruchomości za granicą.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?