Dwa główne koszty utrzymania nieruchomości w USA

property tax usa

Dziś krótkie “wypracowanie” na temat: ile kosztuje utrzymanie nieruchomości w USA. To dość częste pytanie naszych klientów z Polski i z Europy. Choć nie tylko. Głównie osoby które dopiero zaczynają “przygodę” z amerykańskimi nieruchomościami często zadają to pytanie naszym agentom i szukają konkretnych informacji: ile będzie ich kosztowało utrzymanie mieszkanie albo domu zakupionego w USA.
Choć w poszczególnych stanach różnią się trochę koszty utrzymania nieruchomości, jednak główne “zasady” pozostają te same w całych Stanach Zjednoczonych.

Istnieją dwa główne koszty utrzymania nieruchomości w USA

Oczywiście pomijamy tutaj koszt utrzymania posesji w postaci energii elektrycznej, wody lub internetu w mieszkaniu. Także dużo informacji znajdziesz w poprzednich artykułach informacyjnych na naszej stronie, które piszemy od lat, gwoli informacji dla naszych klientów.
Dużo informacji znajdziesz na stronie zakup nieruchomości w USA oraz na stronie informator dla inwestora w nieruchomości w USA.

Podatki od nieruchomości w USA

KOSZT UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI NR.1
HOA – Home Owners Association

To zwykle miesięczny koszt (czasami płaci się HOA co kwartał), i odpowiednik czynszu od nieruchomości w polskich realiach. Koszt HOA od każdej nieruchomości w naszej ofercie podajemy pod każdym opisem mieszkania lub domu na naszej stronie.

Powiązany temat: co zawierają opłaty HOA i jak działa HOA na Florydzie

Od czego zależy koszt HOA?

Przede wszystkim od osiedla na jakim leży dany dom lub mieszkanie. W tej chwili na Florydzie koszty “przeciętnego HOA” w mieszkaniu z 1 sypialnią i 1 łazienką w “przeciętnej” lokalizacji, zaczynają się od 450 USD miesięcznie. Oczywiście na osiedlach 55+ w “słabszych” lokalizacjach te koszty są mniejsze. W lepszych osiedlach i bardziej prestiżowych lokalizacjach ten koszt jest zdecydowanie wyższy. Patrz na poszczególne oferty.

Kto decyduje o wysokości HOA?

O wysokości HOA decyduje “Board”, czyli “rada mieszkańców” która zbiera się kilka razy w roku i ustala koszty utrzymania na danej urbanizacji lub osiedlu. Kalkulowane są koszty utrzymywania kosztów wspólnych, basenu, wind, sprzątania klatek, koszenia trawników i roślinności, koszty bieżących napraw. Także ubezpieczenia budynku, itp.

Zwykle co kwartał powinieneś otrzymywać na piśmie dokładne wyszczególnienie kosztów utrzymania danego osiedla. Także będziesz otrzymywał listy z informacją kiedy będzie następne zebranie rady mieszkańców i kiedy będzie następne głosowanie na prezydenta “Board”.

Zainteresuje Cię także: koszty wynajmu nieruchomości w USA – szukasz mieszkania na wynajem? Sprawdź z jakimi kosztami musisz się liczyć i jakie dokumenty musisz przedstawić aby wprowadzić się do mieszkania lub domu. Poznaj ogólne zasady wynajmu nieruchomości w USA i amerykański system.

Podatki od nieruchomości w Stanach Zjednoczonych

KOSZT UTRZYMANIA NIERUCHOMOŚCI NUMER 2
Poperty Tax

Podatek od nieruchomości. Czyli podatek, który płacimy co roku od mieszkania lub domu. Ile wynosi podatek od nieruchomości na Florydzie? Średnio to kwota od 1% do 2% wartości nieruchomości.
Podatek płatny jest co roku. Od października do kwietnia. To niezwykle ważny podatek, który musimy płacić co roku. Jakie konsekwencje grożą gdy nie płacimy tego podatku?

Po pierwszym roku po upływie “dead line” będziesz miał swoje konto “delinquency”. Ale po dwóch latach niepłacenia podatku, Twój dług idzie na sprzedaż i możesz stracić swoją nieruchomość. Proces w pierwszej fazie jest dość długotrwały, ale po dwóch latach możesz z łatwością stracić dom lub mieszkanie w USA z powodu nie uiszczonych podatków od nieruchomości.

Jeżeli mieszkasz za granicą (także w USA lub Kanadzie) podatek od nieruchomości z łatwością zapłacisz on-line przez internet, kartą kredytową lub kartą debetową z jakiegokolwiek zakątka na ziemi.

Powiązany temat: jak płaci się za energię elektryczną w USA

Czy są jakieś ulgi podatkowe od podatku od nieruchomości w USA?

Tak. Gdy posiadasz stałe zamieszkanie w USA, możesz starać się o tzw. “Homestead” (THE HOMESTEAD EXEMPTION). Czyli oznacza to, że mieszkanie lub dom jest Twoją pierwszą nieruchomością w której mieszkasz (a nie jest to inwestycja). Wtedy uzyskasz zniżkę i będziesz płacił niższy tax od domu lub mieszkania.

Nie będziemy się tu wdawać w zawiłe szczególy i meandry systemu podatkowego od nieruchomości w USA, bo można by było napisać o tym książkę. Chodzi nam o przekazanie w prostej postaci podstawowych informacji dotyczących podatków od nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji o kosztach utrzymania nieruchomości: Odwiedź Informator dla inwestorów na Florydzie | Koszty zakupu nieruchomości w USA | wszystkie aktualności | kredyty hipoteczne w USA dla obcokrajowców | oferty |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?