Kuchnia kubańska w Miami

Dzielnica Miami Little Havana

Miami to nie tylko kulturowy, ale także kulinarny “melting pot” w Ameryce. W Miami znajdziemy restauracje z każdego zakątka świata. Ale z racji lokalizacji geograficznej Miami, oraz ogromnej kubańskiej emigracji w mieście znajdują się fantastyczne, kubańskie restauracje, które koniecznie musisz odwiedzić podczas Twojego pobytu na Florydzie.

Kubańskie restauracje

Nie musi to być koniecznie wykwintna, droga restauracja. Czasami są to niewielki bary, bistra lub kafeterie, które serwują oryginalne kubańskie posiłki czy sandwiche. Little Havana w Miami to centrum świata kubańskiego na Florydzie i w zasadzie w całych Stanach Zjednoczonych. Zobacz także zwiedzanie Little Havana w Miami na Florydzie.
Nie tylko Little Havana oferuje kubańską kuchnię. W innych dzielnicach Miami lub w innych miast Florydy także spotkasz się z kuchnią kubańską. A wpływy latynoskie w Ameryce są widoczne dosłownie wszędzie. Od Kalifornii po Illinois.

Zainteresuje Cię także: 20 najlepszych restauracji w Miami w 2022

Little Havana Miami
Little Havana Miami

Kuchnia kubańska

Przygotowaliśmy dla Was szereg informacji związanych z kuchnią kubańską i restauracjami w Miami. Warto poczytać zanim zaplanujesz swój przyjazd do Miami na poszukiwanie wymarzonej nieruchomości na Florydzie z naszą agencją nieruchomości. Przejdź do rozdziału kuchnia kubańska w Miami

Brazylijska kuchnia wygrywa

Ale Floryda to nie tylko pobliska, komunistyczna Kuba. Na Florydzie mieszka ogromna populacja Brazylijczyków, a dla mnie osobiście to chyba najlepsza południowo amerykańska kuchnia na świecie. A może na całym świecie …?  Z doskonałym “mięsiwem”, fantastyczną czarną fasolą na Fejoadę i fantastycznie przyrządzone inne dania brazylijskie. Nie wspominając o brazylijskich deserach, które biją na głowę polskie ciasta lub serniki, które tak dobrze znamy z dzieciństwa i polskich ciastkarni.

Cuban sandwich
Cuban sandwich

Peruwiańskie, kolumbijskie i argentyńskie

Oczywiście nie zapominamy o doskonałej kuchni peruwiańskiej i restauracjach peruwiańskich na Florydzie. To też świetna kuchnia, której koniecznie trzeba spróbować podczas pobytu w USA. Dobre są także restauracje kolumbijskie, no i oczywiście restauracje argentyńskie z argentyńską wołowiną.

Kiedy spotkasz się z nami na Florydzie podpowiemy Wam gdzie najlepiej zjeść w okolicach i którą restaurację wybrać na dobry i solidny posiłek.

Zainteresuje Cię także: mieszkać na Florydzie | mapa Miami | co zwiedzić w Miami | Miami Key Biscayne |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?