Miami gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej w 2026r

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2026 Miami

Miami, wśród 16 innych miast, na kontynencie amerykańskim, zostało gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej w 2026r. Czas zacząć odliczać dni do następnych mistrzostw świata w piłce nożnej, które tym razem odbędą się na amerykańskim kontynencie. Czas także przygotować się na zakup biletów na mecze, które będą rozgrywane w Miami. Dziś trochę informacji o tym ważnym wydarzeniu sportowym, które odbędzie się za zaledwie 4 lata na południowej Florydzie.

Hard Rock Stadium w Miami wśród 11 amerykańskich obiektów, na których odbędzie się to wydarzenie sportowe

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2026 roku odbędą się w trzech krajach na kontynencie północno amerykańskim. W USA, w Kanadzie i w Meksyku. To też okazja dla Ciebie aby zaplanować przyjazd do Ameryki, szczególnie jeżeli jesteś zagorzałym fanem piłki nożnej i chciałbyś zobaczyć mecze FIFA w 2026 roku na żywo. Warto to zaplanować i przyjechać np. na Florydę do Miami. Zakładając, że uda Ci się kupić bilety na mecz w Miami.

FIFA, organ zarządzający międzynarodową piłką nożną, ogłosiło już w czerwcu że Hard Rock Stadium w Miami Gardens będzie jednym z miejsc, w których będą odbywać się Mistrzostwa Świata 2026 w Ameryce Północnej. Także Orlando na Florydzie kandydowało jako miasto gospodarz na Florydzie, jednak się nie zakwalifikowało. Mecze będą w Miami.

Hard Rock stadium w Miami

HArd Rock stadiom w Miami gospodarzem mistrzostw świata
Hard Rock stadiom w Miami gospodarzem mistrzostw świata w piłce nożnej

Oczekuje się, że w każdym mieście odbędzie się do sześciu meczów, a dokładny harmonogram nie został jeszcze ustalony i podany do wiadomości publicznej. Stadion Hard Rock w Miami Gardens został zbudowany zgodnie ze specyfikacjami FIFA i był gospodarzem kilku bardzo ważnych meczów piłki nożnej, w tym najbardziej dochodowego meczu piłki nożnej w historii Ameryki Północnej – czyli El Clásico rozegranym pomiędzy Realem Madryt i FC Barcelona w 2017 roku.

Przyznanie Miami organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej to fantastyczne wieści dla wszystkich mieszkańców Miami, a szczególnie dla populacji latynoskiej w Miami, która stanowi ogromny procent ludności Miami. A wiadomo że wszyscy Latynosi od Argentyny po Meksyk i Honduras kochają piłkę nożna i są wiernymi kibicami swoich krajów i swoich gwiazd futbolu.

FIFA World Cup 2026 miasta gospodarze

🇺🇸Atlanta
🇺🇸Boston
🇺🇸Dallas
🇲🇽Guadalajara
🇺🇸Houston
🇺🇸Kansas City
🇺🇸Los Angeles
🇲🇽Mexico City
🇺🇸Miami
🇲🇽Monterrey
🇺🇸New York / New Jersey
🇺🇸Philadelphia
🇺🇸San Francisco Bay Area
🇺🇸Seattle
🇨🇦Toronto
🇨🇦Vancouver

Pełna lista miast gospodarzy meczy na Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2026 w USA

 • Miami
 • Atlanta
 • Boston
 • Dallas
 • Houston
 • Kansas City
 • Los Angeles
 • New York/New Jersey
 • Philadelphia
 • San Francisco
 • Seattle

Pełna lista miast gospodarzy meczy na Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2026 w Meksyku

 • Guadalajara
 • Mexico City
 • Monterrey

Pełna lista miast gospodarzy meczy na Mistrzostwa świata w piłce nożnej w 2026 w Kanadzie

 • Toronto
 • Vancouver

Dwa z powyższych stadionów gościły już finały mistrzostw świata w piłce nożnej. Estadio Azteca w Meksyku był gospodarzem finałów Mistrzostw Świata w roku 1970 i 1986 roku. Brazylijska legenda Pelé był w zwycięskiej drużynie w 1970 roku z Brazylią, a Diego Maradona został mistrzem świata z Argentyną w 1986 roku.

Brazylia zdobyła swój czwarty tytuł Mistrza Świata w piłce nożnej w Rose Bowl w Kalifornii w 1994 roku. To był ostatni raz kiedy mistrzostwa świata w piłce nożnej rozgrywano w USA. Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbywają się co 4 lata. W tym roku 2022 mistrzostwa świata odbędą się w Katarze.

Zainteresuje Cię także: American Airlines Arena stadion – stadion Miami Heat, dziś obiekt nazywa się FTX Arena. Jeden z najważniejszych i najpiękniejszych sal sportowych i widowiskowych w Miami. Koncerty i mecze NBA.
Zobacz także: NBA koszykówka w Miami, zespół Miami Heat, Miami Marlins – liga futbolu amerykańskiego.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?