PALM COAST

Palm Coast na Florydzie. Miejscowość Palm Coast na wschodnim wybrzeżu Florydy. Palm Coast na wschodnim wybrzeżu Florydy, w hrabstwie Flagler, to niewielkie, urocze miasteczko, ale we wspaniałej lokalizacji. Niecałe 40 kilometrów od St. Augustine, 95 kilometrów od Jacksonville i około 130 kilometrów do Orlando.

Jest to dość młode miasteczko, którego historia sięga końca lat pięćdziesiątych XX wieku. Wtedy większość ziem, które dziś składają się na Palm Coast składała się z bagien, mokradeł i lasów, było tu zaledwie kilka domów i farm i destylarnia terpentyny. Pobliskie lasy i plaże odwiedzali turyści i uiszczali drobne opłaty za polowanie i łowienie ryb.

Palm Coast na Florydzie

Palm Coast na Florydzie w USA
Palm Coast na Florydzie na wschodnim wybrzeżu

W 1969 roku firma ITT Community Development Corporation (Levitt and Sons) zabrała się za projekt  wybudowania 48 tysięcy domów na działkach mieszkalnych, na 17 tysiącach hektarów swojej ziemi (z 28 tysięcy hektarów, ziemi, którą ITT posiadało). Wybrukowano ulice, doprowadzono wodociągi i kanalizację. 29 października 1970 roku zbudowano centrum powitalne Palm Coast, do dziś ten dzień jest obchodzony jako Dzień Założyciela.

W latach 80-tych niewiele jeszcze tu było

W 1975 roku Rada Komisarzy Hrabstwa Flagler ustanowiła okręg usługowy Palm Coast, środki z podatków były przeznaczone na straż pożarną, hydranty przeciwpożarowe, oświetlenie uliczne, ratownictwo i kontrolę weterynaryjną. Miasto rozwijało się bardzo powoli, walcząc między innymi z ciężkimi pożarami, które nawiedzały miasto w 1985, kiedy spłonęło 131 domów i 1998 roku, kiedy ewakuowano 45 tysięcy mieszkańców i spłonęło 71 domów. W 1998 roku była to największa akcja gaśnicza na Florydzie, w której brały udział oddziały straży pożarnej z 44 stanów i tylko dzięki tej pomocy spłonęło „zaledwie” 71 domów, a nie więcej.

We wrześniu 1999 roku mieszkańcy Palm Coast opowiedzieli się za powołaniem miasta Palm Coast, 31 grudnia 1999 roku miasto dostało prawa miejskie. Do miasta przeniesiono wszystkie służby z dawnego Okręgu Służbowego, powstała pięcioosobowa Rada Miejska, wybierana na czteroletnią kadencję.

Days Inn hotel na Florydzie
Days Inn hotel na Florydzie

Palm Coast dzisiaj

Dziś miasto oferuje szeroki zakres usług, w tym deweloperskie, działalność rekreacyjną, w 2012 roku wybudowano nowy ratusz, odnowiono centrum miasta i wybudowano nowe remizy strażackie. Oddano nowe tereny pod parki, ponieważ zachowanie i ochrona terenów dla miasta jest kluczowym, ekologicznym celem. Największy wzrost liczby mieszkańców nastąpił między 1980, a 1990 rokiem, wówczas z 2837 wzrosła ona do 14287. W 2000 roku liczba ludności wynosiła 32732, a dziś Palm Coast zamieszkuje 89258 ludzi.

Palm Coast jest cichym i spokojnym miasteczkiem, traktowane jest jako sypialnia dla St. Augustine i Jacksonville i idealnym miejscem wypadowym na całą Florydę. Przez miasto przebiega autostrada Interstate 95, która łączy ze sobą całe wschodnie wybrzeże, przez Jacksonville, Cape Canaveral, Fort Lauderdale, czy Miami. Równolegle prowadzi trasa US Route 1 do Bunnell.

Rower, przyroda i czas wolny

Palm Coast to idealne miejsce na wycieczki rowerowe, plażowanie, sporty wodne i obcowanie z przyrodą, a wszystko to w otoczce cichego i spokojnego miasteczka. Jeśli lubicie naturę, na pewno musicie odwiedzić Bulow Creek State Park, a także Historyczny Park Stanowy Bulow Plantation Ruins. Pierwszy to park stanowy ustanowiony w 1981 roku na 5600 akrach terenu. Park otwarty jest od 8:00 rano aż do zmierzchu słońca. Wstęp na teren parku jest darmowy, można wynająć pawilon piknikowy za 40 dolarów na dzień. Bulow Creek to największy z pozostałych drzewostanów południowego lasu dębowego wzdłuż wschodniego wybrzeża Florydy. 

Plaża Palm Coast
Plaża w Palm Coast

Drugi wymieniony park, to ruiny plantacji z okresu przed II Wojną Seminolską, z młynem, cukrownią, wszystko zbudowane ze skały osadowej. W 1846 roku II Wojna Seminolska zniszczyła prosperującą plantację Bulow, gdzie rodzina Bulow od lat uprawiała trzcinę cukrową, bawełnę i ryż. Dziś to miejsce wpisane jest do Krajowego Rejestru Zabytków.

Jest możliwość spływu kajakowego i dostępu dla małych motorówek. Wędkarze mogą łowić ryby z doku lub łodzi w wyznaczonych miejscach. Park otwarty jest od czwartku do poniedziałku w godzinach 9:00 – 17:00, a wstęp kosztuje 4 dolary za pojazd lub 2 dolary za rowerzystę lub pieszego, istnieje możliwość wynajmu pawilonu piknikowego za 60 dolarów na dzień.

Co zwiedzić w Palm Coast

Bardzo ciekawym miejscem jest również Florida Agricultural Museum – Muzeum Rolnictwa Florydy, które obejmuje odrestaurowane gospodarstwo pionierskie z lat 90 XIX wieku i pięć odrestaurowanych budynków z okresu kryzysu lat 30. Muzeum w sumie ma 11 historycznych budynków, do każdego można wejść i obejrzeć przygotowaną wystawę. Muzeum oferuje również szkołę nauki konnej jazdy. Muzeum czynne jest głównie od piątku do niedzieli, czasem są wyjątki w tygodniu, w godzinach 10:00 – 16:00. Wstęp do muzealnych budynków kosztuje 10 dolarów dla dorosłego, 8 dolarów dla dziecka. Jeśli Interesuje Was bilet rodzinny, wydacie 30 dolarów, ale bilet taki dotyczy rodziny 2+3 (dzieci powinny mieć 12 lat lub mniej).

Palm Coast nieruchomości USA
Palm Coast nieruchomości USA

Hotele i apartamenty w Palm Coast

Baza hotelowa w Palm Coast na Florydzie jest pełna różnych opcji. Czy wybierzecie pokój hotelowy, czy apartament w ramach AirBnB, na pewno znajdziecie coś, co Wam podpasuje. Hotele w Palm Beach mogą być dwu, trzy i czterogwiazdkowe. Jednym z tańszych wyborów będzie Microtel Inn & Suites by Wyndham Palm Coast, dwugwiazdkowy hotel, w którym za noc zapłacicie 45 dolarów.

W ramach tej ceny wliczone jest śniadanie, oraz darmowy parking i dostęp do basenu. W hotelu jest bezpłatne WiFi. Jednym z bardziej luksusowych hoteli jest The Salty Mermaid Oceanfront Hotel, czterogwiazdkowy hotel, przy samej plaży, z prywatnym zejściem na plażę. Nocleg w tym hotelu kosztuje 329 dolarów, w cenie wliczone jest śniadanie, dostęp do basenu, oraz plaży.

Powiązany temat: jaki hotel na Florydzie wybrać na wakacje

W ofercie hotelu jest również możliwość wynajęcia roweru i samochodu golfowego, aby dojechać na pobliskie pole golfowe. Pokój jest klimatyzowany i wyposażony w małą lodówkę, ekspres do kawy i telewizor.

Zakup nieruchomości w Palm Coast

Jeśli myśleliście, aby przebywać tu dłużej niż przez kilka dni, na przykład zamieszkać na stałe lub przyjeżdżać na wakacje, być może strzałem w dziesiątkę okaże się zakup nieruchomości w Palm Coast na Florydzie.

Jedną z bardziej luksusowych willi w ofercie sprzedaży nieruchomości w Palm Coast jest willa o powierzchni 389 metrów kwadratowych, z trzema sypialniami i czterema łazienkami. Do domu należy działka licząca ponad 6900 metrów kwadratowych, na których znajdziecie letnią kuchnię, podjazd, a także zejście do wody z możliwością zacumowania prywatnej łodzi. Dzienny pokój ma bardzo wysoki sufit, jest przestronny i jasny, być może zainteresują Was dwie przestronne garderoby.

Luksusowa willa w Palm Coast
Luksusowa willa w Palm Coast

Dom jest klimatyzowany. Taka nieruchomość będzie Was kosztowała 2 miliony dolarów, ale widoki z okien i bezpośredni dostęp do wody, są bezcenne. Być może nie interesuje Was willa i wolelibyście kupić apartament? Taki z widokiem na ocean? Za 700 tysięcy dolarów czeka na Was apartament o powierzchni 155 metrów kwadratowych, z trzema sypialniami i trzema łazienkami. Apartament ma przestronny balkon, a mieszkańcy budynku maja bezpośredni dostęp do plaży, pola golfowego i boisk sportowych.

Zainteresuje Cię także: oferty nieruchomości z polskiego biura na Florydzie

Jeśli szukacie czegoś bardziej przystępnego, to nie będzie problemu by znaleźć nieruchomości w cenie od 275 tysięcy do 400 tysięcy dolarów. Za 299 tysięcy dolarów kupicie dom jednorodzinny o powierzchni 137 metrów kwadratowych, z trzema sypialniami i dwiema łazienkami. Duży podjazd i garaż na pewno zainteresuje zmotoryzowanych przyszłych właścicieli. Uwaga. Powyższe opisy i ceny nieruchomości są adekwatne do rynku nieruchomości z okresu październik/listopad 2022 rok.

Floryda palm Coast

Zakup nieruchomości w Palm Coast

Poznaj najlepsze miejsca i osiedla do kupna nieruchomości w Palm Coast na Florydzie. Dowiedz się więcej o rynku nieruchomosci w tej lokalizacji Florydy zanim wyjedziesz na poszukiwanie swojego wymarzonego apartamentu lub domu na palm Coast

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?