ST. AUGUSTINE

St. Augustine Floryda – USA. Wszystko co powinieneś znać i wiedzieć przed zorganizowaniem wycieczki do najstarszego miasta Florydy. Zobacz i poznaj St. Augustin w naszym internetowym przewodniku dla odwiedzających półwysep Floryda czy to z Europy lub dla osób które na stałe mieszkają w Stanach Zjednoczonych lub w Kanadzie.

Marzą się Wam wakacje w miejscu gdzie zawsze świeci słońce, a woda jest zawsze ciepła i fale odpowiednie? Takie wakacje zapewni Wam Floryda, zwana również Sunshine State, co w pełni oddaje klimat tego miejsca. Jest to malowniczy, nizinny półwysep otoczony wodami Zatoki Meksykańskiej na zachodzie i Oceanem Atlantyckim na wschodzie. A miasto St. Augustin jest jednym z takich miejsc na Florydzie, które należy koniecznie odwiedzić i zwiedzić podczas Twojego pobytu na południu Stanów Zjednoczonych.

St. Augustine na Florydzie

St Augustine
Ulice St. Augustine

Najstarsze miasto na Florydzie

Na Florydzie znajduje się najstarsze miasto w Stanach Zjednoczonych Ameryki – piękne, zabytkowe miasto St. Augustine. Skierujcie tam swoje kroki, jeśli chcecie połączyć kąpiele morskie i słoneczne z aktywnym spędzaniem czasu, uprawianiem sportu i zwiedzaniem. Miasto St. Augustine Was nie zawiedzie pod tym względem i dostarczy wielu atrakcji. Sprawdź przewodnik po St. Augustine na Florydzie. Zobacz także aktualną pogodę w St. Augustine na Florydzie zanim zaplanujesz wyjazd w ten urokliwy zakątek Sunshine State.

St. Augustine to jedno z najpiękniejszych miast USA, położone w północnej części Florydy, w hrabstwie St. Johns. Jest to miasto o bardzo bogatej historii, założone 28 sierpnia 1565 roku przez hiszpańskiego admirała Pedro Menendeza de Aviles. Nazwa miasta została nadana na cześć świętego Augustyna z Hippony w dniu kiedy obchodzone było jego święto.

St. Augustine - hiszpański przyczółek w kolonizacji Nowego Świata

Hiszpanie wybudowali w mieście fort Castillo de San Marcos, do budowy którego użyli skamieniałych muszli, był to pierwszy murowany fort w Ameryce. Budowlę możemy podziwiać i zwiedzać również dzisiaj. Jest to najlepiej zachowany przykład murowanej fortyfikacji z czasów hiszpańskiej kolonizacji kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Przez wiele lat był on najbardziej wysuniętą na północ placówką hiszpańskiej kolonizacji.

Głównym celem fortu była ochrona miasta przed najazdami, głównie Brytyjczyków. St. Augustin znajdował się na szlaku „Floty Skarbów”, która wywoziła z Ameryki do Hiszpanii bogactwa, między innymi złoto, srebro, kakao, perły i przyprawy. Był to ostatni port, do którego zawijały hiszpańskie statki zanim wypłynęły razem z Golfsztromem w kierunku Europy.

W 1763 roku, po pokoju paryskim Floryda, a więc i St. Augustine zostały przekazane Brytyjczykom, a następnie po uznaniu niepodległości Stanów Zjednoczonych w 1783 roku, ponownie przekazane Hiszpanii. Ostatecznie w 1812 roku Hiszpania sprzedała Florydę Stanom Zjednoczonym i tak już pozostało do dnia dzisiejszego.

Przejazd kareta w St Augustine

St. Augustine miało również swój udział w walce o równość prawa i wobec prawa rasowego w Stanach Zjednoczonych. Tutaj w roku 1963 odbyła się manifestacja członków Ku Klux Klan i po raz pierwszy został aresztowany Martin Luter King.

W St. Augustine zachowało się mnóstwo zabytkowych budynków w stylu kolonialnym – trzydzieści trzy z nich zostały wpisane do krajowego rejestru zabytków. W mieście pozostały również ślady burzliwej przeszłości tego regionu. Zobacz także mapę St. Augustine

Zwiedzanie St. Augustine na Florydzie

Historyczny Fort Castillo de San Marcos jest udostępniony zwiedzającym. Co interesujące, oprócz stałych ekspozycji przedstawiających przedmioty z tamtego okresu, pracownicy Muzeum poprzebierani za Hiszpanów i Brytyjczyków przechadzają się wśród zabudowań i turystów, nadając temu miejscu szczególny klimat. W mieście jest również Fort Matanzas wybudowany w latach 1740-1742, także przez Hiszpanów.

Jego zadaniem było chronić miasto od południa i rzeki Matanzas. Warto również odwiedzić Lighter Muzeum otworzone w 1889 roku, w którym znajdują się ogromne i zróżnicowane tematycznie zbiory eksponatów poczynając od mumii, a kończąc na kolekcji barwionego szkła i kryształu. Musicie również zobaczyć budynek uczelni Flagler College, który zachwyca niesamowitą zabytkową architekturą, oraz pięknymi i zadbanymi ogrodami na terenie kampusu, gdzie studenci odpoczywają w cieniu wielkich palm.

St. Augustine

Chcecie przenieść się o 300 lat wstecz? Może tak się stać za sprawą St Augustine Pirate & Treasure Museum, gdzie znajduje się największa na świecie kolekcja pamiątek pirackich. Część z ekspozycji jest interaktywnych, dzięki czemu możecie się poczuć jak w środku bitwy, oglądając wrak pirackiego statku pochodzący z zasobów Wydziału Historycznego Florydy. Jest to atrakcja, którą jako konieczną do zobaczenia, wymieniają prestiżowe przewodniki turystyczne po Florydzie.

St. Augustine to urocze miasto, które najlepiej zwiedzać pieszo. Główna ulica St. George Street jest wyłączona z ruchu samochodowego. W centrum znajduje się mnóstwo wspaniale zachowanych domów w stylu kolonialnym stojących przy niekiedy brukowanych ulicach, to również miejsce gdzie nie brakuje barów, sklepów i miejsc noclegowych. Będąc tutaj koniecznie musicie wybrać się na przejażdżkę dorożką po zabytkowych, brukowanych, klimatycznych uliczkach.

Plaże San Augustine i wybrzeże oceanu

Dodatkową atrakcją tego miasta, jeśli nawet nie najbardziej pożądaną, są piękne plaże i bezpośredni dostępu do błękitnych wód oceanu. Miasto to, może się poszczycić 43 kilometrami pięknych plaż Florydy. Każdy znajdzie tutaj plażę idealną dla siebie. Część plaż dopuszcza przebywanie psów, inne ich zakazują, są plaże piaszczyste jak i kamieniste, bardziej i mniej uczęszczane, każdy z Was znajdzie tutaj miejsce odpowiednie dla siebie, rodziny i przyjaciół.
Miejscowe plaże stają się często miejscem romantycznych ślubów.

Miłośnicy przyrody powinni się wybrać do Anastasia State Park. Jest to chroniony rezerwat przyrody, szczególnie ptaków, obejmujący 1700 hektarów powierzchni i pięć kilometrów pięknych, piaszczystych plaż. Są tutaj edukacyjne ścieżki przyrodnicze, jak również bardzo dobrze zorganizowana baza turystyczna.

Fort St Augustine

Możecie się tutaj udać na piknik, poleżeć na plaży, wypożyczyć sprzęt wodny lub wędkować. Oczywiście nie brakuje tutaj również sklepów z pamiątkami, placów zabaw i barów. Również Guana River State Park zasługuje na Wasze odwiedziny. To ponad dwa tysiące hektarów chronionego obszaru przyrody, z ponad czterokilometrowym pięknym kawałkiem nadatlantyckiej plaży.

Golf i żeglarstwo wschodniej Florydy

Jeśli lubicie grać w golfa lub tenisa, nie mogliście trafić lepiej. St. Augustine gwarantuje doskonale warunki do uprawiania tych dyscyplin sportu, również miłośnicy żeglarstwa, wędkarstwa i innych sportów wodnych takich jak między innymi kitesurfing i windsurfing, nurkowanie będą bardzo zadowoleni z doskonale przygotowanej i zorganizowanej bazy.

Powiązany temat: pola golfowe na Florydzie

Spędzając czas w St. Augustine na pewno nie będziecie się nudzić. Miasto możecie zwiedzać korzystając z pociągów turystycznych, które nie omijają żadnej z ważnych atrakcji dla turystów. Obowiązuje w nim bilet dzienny, co oznacza że możecie z niego wysiąść przy konkretnym punkcie podróży, a następnie wsiąść ponownie i zwiedzać dalej. St. Augustine daje również możliwość wycieczek żaglówkami, motorówkami, wycieczkowymi statkami wzdłuż wybrzeża.

Może będziecie mieli tyle szczęścia, aby zobaczyć ścigające się z dziobem statku wchodzącego do portu, delfiny. A jeśli i tego Wam mało, zawsze możecie wypożyczyć helikopter i z tej perspektywy podziwiać to historyczne miasto. Warto również udać się na wyspę Anastasia i tam wdrapać się na latarnię morską, widoki bajeczne i niezapomniane.

Castillo de San Marcos w San Augusine na Florydzie
Castillo de San Marcos w San Augusine na Florydzie

W St. Augustine znajdzie się też coś dla miłośników amerykańskiej słodkiej czekolady. Fabryka czekolady Whetstone zaprasza na codzienne wycieczki, podczas których można zgłębić tajniki wytwarzania wszelkich czekoladowych pyszności. Jest tutaj także możliwość własnoręcznego zrobienia czekoladek, a na koniec dostaje się słodki upominek.

Historyczne miasto St. Augustine zapewni Wam idealnie spędzony czas podczas wakacji na Florydzie, a może zapragniecie osiąść tutaj na stałe? To miejsce z marzeń wielu z Was, idealna pogoda, ciepłe wody oceanu, cudowny miękki piasek, moc atrakcji, możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportu, bogactwo przyrody, oraz cztery wieki historii Florydy na wyciągnięcie ręki.

St. Augustine zdjęcia

Fotografie z wycieczki do St. Augustin na Florydzie. Sprawdź co zwiedzić i czego nie przegapić podczas pobytu w tym mieście Florydy. Praktyczne wskazówki i zwiedzanie St. Augustin w Stanach Zjednoczonych na Florydzie. Poniżej kilka fotografii, które mamy nadzieję zachęcą Cię do odwiedzenia tego miejsca na Florydzie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?