TENIS ZIEMNY NA FLORYDZIE

Tenis na Florydzie. Wszystko co chciałabyś wiedzieć o tenisie na Florydzie. Historia tenisa na Florydzie sięga lat 40 ubiegłego wieku. Wtedy w 1947 roku w głowach wybitnych graczy i organizatorów takich jak Eddie Herr, Gardnar Mulloy, Edward Turville i Clarence Varner zakiełkowała myśl odłączenia się od związku Southeren Lawn Tennis Association i założenia swojego związku, zrzeszającego graczy na Florydzie – Florida Lawn Tennis Association. Jak postanowili tak zrobili.

Floryda tenis ziemny

Na czele nowego, florydzkiego związku tenisa stanął pierwszy prezydent FLTA Edward Turville. Początki nie były proste, Florida Lawn Tennis Association dysponując budżetem 1150 dolarów zorganizował 9 turniejów juniorskich i 12 turniejów dla dorosłych. Większość prac wokół nowego związku odbywało się dzięki wolontariatowi. Do 1969 roku FLTA miało 2343 członków, a 14 letnia wówczas Chris Evert wygrała stanowy tytuł Open Singles kobiet.

Przez lata związek powoli się rozwijał, a spod jego skrzydeł wyrastało coraz więcej profesjonalnych tenisistów. W 2001 roku zmieniono nazwę związku na USA Tennis Florida i przeniesiono główną siedzibę do Daytona Beach. Związek krótko nacieszył się nową nazwą, ponieważ tą ostatecznie zmieniono na United States Tennis Association Florida – USTA Florida.

Tenis Floryda
Miami Open

Tenis na Florydzie

USTA Florida to dziś prężnie działający związek. Tysiące graczy zrzeszonych w związku gra w dziesiątkach profesjonalnych ośrodków tenisa ziemnego na Florydzie.

Dlaczego tenis jest tak popularny na Florydzie i w całych Stanach Zjednoczonych? Na przykład w porównaniu z Polską, gdzie rodzice muszą inwestować w swoje pociechy od początku do końca, a na sponsorów mogą liczyć dopiero podczas światowego rozwoju kariery sportowej. Natomiast w Stanach Zjednoczonych  już nawet 10 letni tenisiści amatorzy mogą być sponsorowani przez związek USTA.

To oni opłacają trenerów, sprzęt, podróże, a ci najzdolniejsi juniorzy mogą nawet liczyć na prywatnych sponsorów. Związek USTA bardzo inwestuje w zawodników, ich baza treningowa kiedyś była w Kalifornii. Dziś największa baza treningowa znajduje się w Orlando na Florydzie. Nawet do pracy z juniorami związek zatrudnia najlepszych trenerów na świecie. Warto wiedzieć, że nie tylko na treningach kończy się wsparcie USTA dla młodych zawodników, związek zapewnia graczom również zakwaterowanie i sprzęt.

Baza treningowa

Profesjonalna baza treningowa w Orlando na Florydzie czyli USTA National Campus, to największy obiekt tenisowy w kraju i jednocześnie największe treningowe centrum tenisa. Znajduje się tu 100 kortów tenisowych na 64 akrach, 32 korty tenisowe mają twardą nawierzchnię Plexicusion, 32 korty są zielone ziemne Har-Tru, jest 16 kortów krótkich ReBound Ace, 8 kortów tenisowych akrylowych DecoTurf. Sześć europejskich kortów z czerwoną mączką Tere Davis, sześć krytych kortów ReBound Ace, oraz dwa korty stadionowe. Obiekt ten jest miejscem treningowym dla graczy profesjonalnych, uniwersyteckich i amatorskich. Szefem trenerów jest José Higueras, Hiszpan znany w przeszłości ze współpracy między innymi z Petem Samprasem, Rogerem Federerem i Jimem Courierem.

USTA NAtional Campus tenis na Florydzie
Orlando - USTA National Campus tenis na Florydzie

Ważnym argumentem przy wybieraniu Orlando na Florydzie jako bazy treningowej, była możliwość trenowania przez cały rok pod gołym niebem. Jezioro Nona, nad którym wybudowano ośrodek, dodatkowo zapewnia atrakcje rekreacyjno wypoczynkowe.

Miami Open

Innym bardzo znanym florydzkim ośrodkiem tenisa jest Tennis Center at Cardon Park w Key Biscayne w Miami na Florydzie. Kompleks składa się z dwudziestu sześciu kortów, osiemnaście z nich ma twardą nawierzchnię Laykold, są dwa korty trawiaste, sześć ziemnych: cztery z amerykańską zieloną mączką i dwa z europejską czerwoną mączką. Wszystkie korty są wyposażone w profesjonalny system nawadniania i połowa z nich wyposażona jest w sztuczne oświetlenie.

Na sześciu kortach prowadzone są tylko treningi, a na dwunastu rozgrywane są turnieje tenisowe. Tennis Center at Cardon Park znany jest z turnieju tenisowego Miami Open, rozgrywanego tu od 1987 roku do 2018 roku. Wcześniej w 1986 imprezę tą przeprowadzono w Boca Raton i w 1985 w Delray Beach, po 2018 roku impreza została przeniesiona do Hard Rock Stadium w Miami Gardens.

Miami Open to zawody najwyższej rangi wśród mężczyzn ATP World Tour Masters 1000 oraz wśród kobiet WTA Premier Mandatory. Przez lata mecze finałowe mężczyzn wygrywali Roger Federer, Novak Doković czy Andre Agassi, wśród triumfujących kobiet można wymienić Serenę Williams, Agnieszkę Radwańską, Wiktorję Azarenkę, czy Steffi Graf. W 2021 roku Miami Open wygrał Hubert Hurkacz, a w 2022 roku Iga Świątek.

Iga Świątek w Miami Open tenis Floryda
Iga Świątek w Miami Open w 2022r

Prywatne lekcje tenisa na Florydzie

Oprócz oglądania meczy tenisowych obiekt udostępniany jest do zwiedzania, a także istnieje możliwość brania lekcji prywatnych, obozów letnich i przeprowadzenia szkoleń dla dzieci w ramach programu Cliff Drysdale. Tenis Center at Crandon Park to nie tylko Miami Open, to również rozgrywki zawodów organizacji USTA, to tu ma miejsce jednen z największych turniejów juniorskich Orange Bowl.

Delray Beach Tennis Center

Innym popularnym ośrodkiem tenisa ziemnego na Florydzie jest Delray Beach Tennis Center. Jest to kompleksowy obiekt z 14 kortami tenisowymi, w tym 4 korty są utwardzone, a 8 kortów rodzaju Pickelball, dodatkowo jest tu stadion na 8200 miejsc siedzących. Delray Beach Tennis Center ma również drugą lokalizację – Delray Swim and Tennis Club przy Jaeger Drive – klub pływacki i tenisowy, tutaj znajdują się 24 korty tenisowe.

Delray Beach Tennis Center ma na celu pozostanie najbardziej rozpoznawalnym, publicznym obiektem tenisowym na Florydzie. Klub zatrudnia profesjonalnych trenerów i zawodowych tenisistów, aby mogli uczyć wszystkich chętnych tego popularnego sportu. Centrum tenisowe ma programy treningowe dla dzieci i młodzieży, a także dla dorosłych, zaprasza również na wydarzenia specjalne i rozgrywki hrabstwa South Palm Beach.

Broken Sound w Boca Raton

Ośrodki tenisa przyciągają nie tylko amerykańskich amatorów tego sportu. Firma Broken Sound Club oferuje 23 korty tenisowe w Boca Raton i Fort Lauderdale dla dzieci i młodzieży, którzy chcieli by zapisać się na sportowe obozy językowe. W ten sposób dzieci mogą pouczyć się gry w tenisa pod okiem prawdziwych profesjonalistów, jednocześnie szkoląc język angielski. Organizacja takiego obozu zapewnia 2 dni w tygodniu treningów po 5 godzin każdego dnia.

Broken Sound Boca Raton
Wjazd do Broken Sound w Boca Raton

Korty tenisowe przy nieruchomościach na Florydzie

Jakby tego było mało, nieruchomości na Florydzie bardzo często budowane są w kompleksie z kortami tenisowymi. Tak jak u nas popularne są boiska do piłki nożnej, czy koszykówki na różnych osiedlach mieszkaniowych, tak tutaj bardzo popularne jest mieć dostęp do kortu tenisowego. Tenis ziemny jest tak popularny, że nawet te najmniejsze korty tenisowe są często oblegane do późnego wieczoru.

Trzeba przyznać, że pasjonaci tenisa ziemnego na Florydzie zrobili wszystko co mogli, aby rozpropagować ten sport wśród dzieci i młodzieży, a także, aby być rozpoznawalnym na arenie międzynarodowej. Dzięki bazie treningowej USTA National Campus w Orlando i wydarzeniu Miami Open, o tenisie na Florydzie będzie głośno jeszcze bardzo długo.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?