BOCA RATON ATRAKCJE MIASTA FLORYDY

Boca Raton atrakcje miasta Florydy. Dotarliście na Florydę i widzieliście już kilka ciekawych miejsc? Może czas na odrobinę luksusu? Zapewni Wam to miasto założone w 1925 roku, Boca Raton. Jest to miasto, położone na wschodnim wybrzeżu Florydy, w hrabstwie Palm Beach. Patrząc zarówno pod względem ludności, jak i zajmowanego terenu Boca Raton to największe miasto między West Palm Beach i Pompano Beach. Nazwa miasta składa się z dwóch słów, które zostały zapożyczone z języka hiszpańskiego. „Boca” oznacza „usta”, „Ratón” – mysz, zabawnie brzmi nazwa Usta Myszy, prawda?

Pierwsze wzmianki o „Boca de Ratones” pojawiły się na mapach z osiemnastego wieku. Nazwa może również pochodzić od drugiego znaczenia słowa Ratón, które wiąże się z cieśniną w zatoce Biscayne Bay w obszarze Miami. Na początku dziewiętnastego wieku nazwa została błędnie przesunięta, na mapach, na północ i połączona z bieżącą lokalizacją. Słowo „ratones” pojawia się również na starych hiszpańskich mapach morskich, oznaczając trudne, kamieniste podłoże na dnie portów. Stąd najprawdopodobniej wzięła się właściwa nazwa miasta Boca Raton.

Powiązany temat: oferty nieruchomości w Boca Raton

Boca Raton
Boca Raton

Krótka historia Boca Raton na Florydzie

Podczas największego okresu rozwoju Florydy, w roku 1926, zbudowano hotel Addison Mizner`s Ritz-Carlton Cloister Inn, który później przemianowano na Boca Raton Resort & Club. W tamtych czasach był to jedyny pięciogwiazdkowy hotel Florydy. Hotel istnieje do dziś. Hotel się reklamuje, jako miejsce gdzie znajdziecie połączenie świeżego i wizjonerskiego podejścia do gościnności, z ponadczasową organizacją, oraz nieskończonych możliwości.

Boca Raton Resort także zaprasza gości do korzystania z dwóch osiemnasto dołkowych pól golfowych, czterogwiazdkowego Spa Pallazzo, światowej klasy restauracji, kortów tenisowych, basenów, miejsc do uprawiania sportu, oraz kilometrowej, pięknej, prywatnej plaży nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego.
Kiedy znajdziecie się w centrum miasta, nie możecie ominąć Mizner Park.

Jest to ekskluzywny ośrodek lifestyle`u Boca Raton. Obok ekskluzywnych sklepów, możecie tu wynająć mieszkanie lub biuro. Poza tym Mizner Park to także centrum kultury i sztuki. Mieści się tutaj Centre for The Arts at Mizner Park, które stanowi centrum kulturalne zawierające amfiteatr, gdzie odbywają się spektakle, oraz koncerty. Znajdziecie tu również Boca Raton Museum of Art, muzeum sztuki, w którym zobaczycie dzieła współczesnych mistrzów, takich jak Degas, Matisse, Modigliani, Picasso czy Seurat.

Powiązany temat: mapa Boca Raton na Florydzie

Dodatkowo są tutaj interesujące zbiory dziewiętnasto i dwudziestowiecznego malarstwa, rzeźby i grafiki, zarówno twórców amerykańskich, jak i europejskich. Warto również zobaczyć wystawę antyków z zachodniej Afryki.

centrum handlowe boca raton floryda

Centrum handlowe Town Center at Boca Raton

Sprawdź sklepy i restauracje w największym centrum handlowym (mall) w Boca Raton. Informacje dla odwiedzających i mieszkańców Boca Raton.

Nieruchomości Boca Raton
Nieruchomości Boca Raton

Mizner Park to także mniejsze galerie, ogólnodostępne wystawy, liczne restauracje, oraz budowle w stylu śródziemnomorskiej architektury, o cechach kolonialnych, mające swoje korzenie w hiszpańskim czy włoskim renesansie czy weneckiej architekturze.

Atrakcje Boca Raton

Jeśli jesteście już w ekskluzywnym centrum handlowo kulturalnym miasta, koniecznie odwiedźcie Boca Town Center, największe, zadaszone centrum handlowe w hrabstwie Palm Beach, a drugie co do wielkości na całej południowej Florydzie.

Można tu odwiedzić dziesiątki ekskluzywnych sklepów, restauracji, czy kawiarni. W Boca Raton znajduje się również Caldwell Theatre Company, najdłużej działający, profesjonalny teatr w południowej Florydzie.
Z ciekawostek warto wspomnieć o jednej firmie działającej na terenie Florydy. Słyszeliście może o International Business Machines Corporation? Być może skrócona nazwa powie Wam więcej… Znacie IBM?
To właśnie tu w 1960 roku firma postanowiła otworzyć w swój zakład produkcyjny, który istniał do 1996 roku, następnie firma zamknęła i sprzedała zakład. Część lokalizacji została przeznaczona na szkołę Don Estridge High Tech Middle School. Jednak firma IBM wróciła tu w 2001 roku ze swoim laboratorium oprogramowania.

Inwestycje USA domy
Boca Raton

Przyjrzyjmy się trochę naturze i temu co oferuje Wam przyroda w Boca Raton. Przede wszystkim musicie odwiedzić Gumbo Limbo Nature Center. Jest to park i kompleks budynków nierozłącznie związanych z naturą. Znajduje się tutaj ośrodek, w którym ratuje się i rehabilituje żółwie, ale przede wszystkim można tu przyjść i podziwiać przyrodę i naturę.

Kompleks zawiera muzeum, duże akwarium, sklep z pamiątkami, oraz sporo atrakcji są na świeżym powietrzu. Są to między innymi duże zbiorniki dla ryb, żółwi, oraz innych organizmów morskich. Także aligatorów z Florydy.

Możecie też przejść się szlakiem, na którym można obserwować piękne kolorowe motyle a także inne zwierzęta żyjące w parku. Może uda się Wam zaobserwować żółwie podczas ich sezonu lęgowego.
Na szlaku można korzystać z wieży obserwacyjnych i podestów.

Powiązany temat: zwierzęta występujące na Florydzie

Gumbo Limbo Nature Center przylega do parku Red Reef, znajdującego się na plaży na brzegu Oceanu Atlantyckim, dzięki czemu, mimo że sam Gumbo Limbo nie ma dostępu do Oceanu, można tu poczuć bryzę znad oceanu. Sprawdź również informacje w naszym przewodniku po Florydzie o nurkowaniu na Florydzie i nurkowaniu w masce na Florydzie czyli snorklingu.

Plaże Boca Raton

Jeśli macie już dość zgiełku miasta, chcecie zaznać spokoju, to możecie odpocząć na pięknej plaży Boca Raton na wschodnim wybrzeżu. Plaża na odcinku dwóch mil jest strzeżona przez ratowników, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Ten spokojny obszar, zapewnia rozrywkę i miejsca rekreacji dla tysięcy osób, które chcą spędzić czas nad oceanem, korzystając z uroków słońca i uprawiając sporty wodne.

Przy plaży znajdują się cztery parki, Spanish River, Red Reef, South Beach i South Inlet, które zapewniają takie udogodnienia jak place zabaw, miejsca wypoczynku, miejsca do rozpalania grilla, oraz miejsca piknikowe. Można tu grać w siatkówkę, pływać w wyznaczonych miejscach kajakiem lub canoe oraz uprawiać surfing i nurkowanie.

Powiązany temat: więcej informacji o Boca Raton na Florydzie

Dla plażowiczów lubiących spędzić czas mniej aktywnie, infrastruktura plażowa Boca Raton zapewnia wypożyczalnie leżaków, parasoli i krzeseł plażowych.
Wartym odwiedzenia miejscem, szczególnie jeśli wypoczywacie z dziećmi jest Boca Raton Children Museum. Jest to interaktywne miejsce dla dzieci, które pobudza ich wyobraźnię.

Misją dziecięcego muzeum jest rozwój intelektualny i kulturalny dzieci. Wizyta dzieci, wraz z rozwojem kulturalnym i intelektualnym, może odbywać się tu na kilka sposobów.

Plaże Boca Raton
Boca Raton

Można tu uczestniczyć w wielu fajnych zajęciach i warsztatach, dzieci mogą namacalnie poznawać zawody w specjalnie dostosowanych i zaprojektowanych miniaturach, mogą kreatywnie uczestniczyć w wymyślaniu bajek i zagrać w jednej z nich, urządzić przyjęcie oraz zagrać na wielu dostępnych instrumentach. To miejsce naprawdę warto odwiedzić jeśli macie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Poza interesującym i tętniącym życiem, centrum miasta Boca Raton należy też wspomnieć o ośrodkach życia na przedmieściach. To tu powstają zamknięte, ekskluzywne osiedla, prywatne pola golfowe, ekskluzywne kluby.

Boca Raton nie tylko dla bogaczy

Boca Raton to nie tylko plaże, centra handlowe, czy galerie i muzea, ale także popkultura. Miasto Boca Raton występuje jako tło, lub chociaż wspomniane jest w dziesiątkach filmów, tak jak 2 fast 2 Furious, All the President`s Men, Back to the Future, Cats & Dogs, Marley and Me, oraz w takich serialach jak Two and a Half Man.

Dexter, czy The Sopranos. Boca Raton to miasto uznane za dobre miejsce na emeryturę, o czym mówi się w wielu filmach i to właśnie taką sławą szczyci się to urokliwe miasto. Więc może odwiedzając to miasto również i Wy nabierzecie ochoty na przeprowadzkę i spędzenie tutaj kolorowej jesieni życia?

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?