LANSING

Lansing Michigan USA. Lansing jest miastem w północno – wschodniej części Stanów Zjednoczonych, w Krainie Wielkich Jezior. Jest też stolicą stanu Michigan. Wraz z dzielnicą East Lansing składa się na jeden zespół miejski. To miasto jest dużym ośrodkiem przemysłowym. Działa w nim między innym koncern General Motors. Jest tam też Uniwersytet Stanowy Michigan. Lansing jest miejscem urodzenia takich znanych osób, jak: aktorzy – Steven Segal i Burt Reynolds koszykarz Michael Jordan.

Lansing
Lansing

Administracja, liczby, odległości

Lansing leży w stanie Michigan i hrabstwie Ingham. Liczy sobie 114 tys. ludności, żyjącej na obszarze 93 km kw. Daje to gęstość zaludnienia 1,2 tys. osób na kilometr kwadratowy. Odległości z Lansing do wielkich lub ważnych miast USA przedstawiają się następująco:


 • Detroit – 130 km

 • Chicago – 330 km

 • Muskegon (Jezioro Michigan)– 160 km

 • Nowy Jork – 1100 km

Jeziora i mrozy. Geografia i klimat

Lansing jest centralnym punktem regionu Michigan, znanego jako Mid-Michigan lub Central Michigan . Miasto znajduje się w południowo-środkowej części dolnego Półwyspu Michigan , gdzie Grand River zlewa się z rzeką Red Cedar . Grand River, największa rzeka w Michigan, przepływa przez centrum Lansing, a rzeka Red Cedar, dopływ rzeki Grand. Przepływa przez kampus Uniwersytetu Stanowego Michigan do jej ujścia do Grand w Lansing. Sycamore Creek, dopływ Czerwonego Cedru, płynie na północ przez południowo-wschodnią część miasta.

Lansing USA
Panorama Lansing

W okolicy znajdują się dwa jeziora: Park Lake i Lake Lansing , oba na północny wschód od miasta. Jezioro Lansing ma około 500 akrów (2,0 km 2 ) i jest ulubionym miejscem letniego uprawiania sportów wodnych oraz wędkowania. Nad tym jeziorem znajdują się Michigan State University Sailing Club i Lansing Sailing Club. Przez cały sezon letni rozgrywane są tam regaty żeglarskie.

Lansing leży w strefie klimatu wilgotnego kontynentalnego, na który wpływają znacząco Wielkie Jeziora. Oznacza to, że zimy są tam zimne, a opady umiarkowane i ciężkie. Lata natomiast są bardzo ciepłe i wilgotne. Średnia temperatura w lipcu to 21 stopni Celsjusza, a w styczniu -4 w tej samej skali. Opady są generalnie największe w lecie, ale nadal częste i znaczące w zimie.

Dzielnice i charakter miasta

Śródmieście Lansing jest zdominowane przez budynki władz stanowych, zwłaszcza Kapitol, jednak w centrum odnotowano także wzrost liczby nowych restauracji, małych sklepików i osiedli mieszkaniowych. Downtown Lansing posiada historyczny rynek miejski, który jest jednym z najstarszych nieprzerwanie działających rynków rolniczych w Stanach Zjednoczonych.

W górę i na północ od centrum miasta znajduje się zabytkowe Stare Miasto w Lansing z wieloma architektonicznie znaczącymi budynkami z połowy XIX wieku. Bezpośrednio na południe od centrum, po drugiej stronie trasy I-496, wzdłuż Washington Avenue leży ” REO Town „, miejsce narodzin samochodu w Stanach Zjednoczonych, gdzie Ransom Eli Olds budował fabryki wzdłuż Washington Avenue.

Lansing ramowo dzieli się na cztery sekcje: Eastside, Westside, Northwestside i Southside. Każda sekcja zawiera zróżnicowaną gamę dzielnic. Eastside, położona na wschód od Grand River i na północ od rzeki Red Cedar, jest najbardziej zróżnicowaną etnicznie stroną Lansing.

Lansing przewodnik
Ulice Lansing w Michigan

The Westside, położona na północ, zachód i południe od Grand River, która wije się przez miasto, jest często określana jako najbardziej zróżnicowana społeczno-gospodarczo. Northwestside, położona na północ od Wielkiej Rzeki, z granicami miasta określającymi północną i zachodnią granicę, jest najmniejszą sekcją miasta. Southside, jest fizycznie największą i najbardziej zaludnioną częścią lansing.

Dzielnice Lansing

Cherry Hill

Churchill Downs 

Colonial Village

Eastside

Edgewood

Genesee

Gier Park

Hosmera

Lansing-Eaton

Moores Park

District Museum

Stary Everett

Stare Miasto

REO Town

National Estado

Walnut

Washington Square

Westside

Historia Lansing w paru zdaniach

Pierwszą udokumentowaną w źródłach osobą pochodzenia europejskiego, która opisała obszar, na którym obecnie leży Lansing, był w 1790 roku. Miało to miejsce podczas jego spływu rzeką Grand River. Ziemia, która miała stać się Lansing została zbadana jako „Township 4 North Range 2 West” w lutym 1827 r.

Rósł tam wówczas gęsty las. Ziemia, która miała stać się Lansing została zbadana jako „Township 4 North Range 2 West” w lutym 1827 r. W gęstym lesie. Był to ostatni z powiatowych miast do zbadania, a ziemia nie była wystawiona na sprzedaż aż do października 1830 roku.

Lansing Michigan
Lansing nocą

Wielkie oszustwo

Zimą 1836 r. dwóch braci z Nowego Jorku wyznaczyło obszar znany obecnie jako REO Town na południe od centrum Lansing i nadał mu nazwę „Biddle City”. Ta kraina leżała na równinie zalewowej i przez większość roku była pod wodą. Bracia wrócili do Lansing w stanie Nowy Jork, aby sprzedać działki miasta, które nie istniało.

Powiedzieli nowojorczykom, że to nowe „miasto” miało powierzchnię 65 bloków, kościół, plac publiczny i akademicki. 16 mężczyzn kupiło działki w nieistniejącym mieście, a po dotarciu na miejsce w okazało się, że zostali oszukani. Ci, którzy zostali szybko zmienili nazwę na „Lansing Township” na cześć swojej rodzinnej wioski w stanie Nowy Jork. 


Po ogłoszeniu, że Lansing stało się stolicą stanu, mała wioska szybko przekształciła się w siedzibę władz stanowych. Ustawodawca nadał osadzie tymczasową nazwę „Miasta Michigan”, a potem Lansing.

Bunt słonia

26 września 1963 roku dwunastoletni tańczący słoń o imieniu Rajje zbuntował się przeciw swojemu trenerowi podczas występu w cyrku w centrum handlowym niedaleko obecnego Logan Street i Holmes Road w Lansing. Uciekł na ulice, goniony przez prawie 4000 mieszkańców.

Incydent zakończył się zastrzeleniem słonia przez policję Lansing. Sprowokowany przez rosnący tłum Rajje zniszczył towar lokalnego sklepu dyskontowego Arian. Zwierzę raniło 67 – letniego mężczyznę i spowodowało wiele tysięcy dolarów strat.

Michigan Lansing nieruchomości USA
Lansing nieruchomości komercyjne

Gospodarka Lansing

Głównymi gałęziami gospodarki metropolitalnej Lansing są: administracja rządowa , edukacja ,ubezpieczenia , opieka zdrowotna i produkcja samochodów . Michigan State University , Thomas M. Cooley Law School i Lansing Community College są znaczącymi pracodawcami w regionie.

General Motors ma biura i nowoczesny zakład produkcyjny w Lansing oraz kilka zakładów produkcyjnych bezpośrednio poza miastem, także w pobliskich miasteczkach regionu. Obszar Lansing mieści się w czterech głównych krajowych towarzystwach ubezpieczeniowych: Auto-Owners Insurance Company, Jackson National Life , The Accident Fund i Michigan Millers Insurance Company.

Inni ubezpieczyciele z siedzibą w Lansing to Farm Bureau Insurance of Michigan.
Niedawna recesja w branży motoryzacyjnej w regionie zwiększyła świadomość regionu na temat znaczenia strategii na rzecz rozwoju sektora zaawansowanych technologii .


Wczesna dostępność szybkiego internetu w 1996 r., a także MSU, Cooley Law School i populacja studentów studentów Lansing Community College, sprzyjały intelektualnemu środowisku, w którym firmy informatyczne mogłyby się inkubować. W Lansing działa wiele firm technologicznych zajmujących się technologiami informatycznymi i biotechnologią.

Najwięksi pracodawcy w Lansing

Emergent Biosolutions to globalna firma biofarmaceutyczna specjalizująca się w obronie narodowej z siedzibą w Maryland. Firma wspiera kilka lokalnych, krajowych i światowych organizacji non-profit. Lokalnie w Lansing, Emergent jest sponsorem Habitat for Humanity . Inne główne firmy z siedzibą w Lansing to Accident Fund, ACD.net, Biggby Coffee, Elderly Instruments , Fraser Trebilcock , Go Solutions Group, Inc., ICS Marketing Support Services, Jackson National Life, Lake Trust Credit Union i Quality Dairy Company.

Lansing downtown
Lansing downtown

Transport w mieście

Usługi lotnicze w regionie oferuje międzynarodowe lotnisko Capital Region (wcześniej znane jako Capital City Airport ). Delta Air Lines utrzymuje połączenia stamtąd do Detroit i Minneapolis . United Airlines utrzymuje połączenia do Chicago O’Hare . American Airlines oferuje loty non-stop do Waszyngtonu, DC i Chicago O’Hare. Firma Apple Vacations oferuje sezonowe loty do Cancún w Meksyku ; Montego Bay, Jamajka i Punta Cana, Republika Dominikańska . UPS dba o węzeł towarowy na Międzynarodowym Lotnisku Capital Region, który stanowi część 42 milionów funtów rocznego ładunku poruszającego się po porcie lotniczym.

Międzymiastowy pasażerski transport kolejowy zapewniają linie AMTRAK, na przystanku w pobliskim East Lansing, na linii Blue Water z Chicago do Port Huron. Trzy linie towarowe obsługują Lansing, w tym Kanadyjska Kolej Państwowa, CSX Transportation oraz Jackson & Lansing Railroad. Linie Greyhound oferują połączenia autobusowe między miastami.

Kilka firm taksówkarskich obsługuje ten obszar. W 2001 roku Big Daddy Taxi otworzyło się przy użyciu dużych furgonetek, aby rozwiązać problemy związane z bezpieczeństwem jazdy pod wpływem alkoholu i zaoferowało 3 dolary dla studentów z Michigan State University.

W 2008 roku firma Green Cab otworzyła fabrykę samochodów hybrydowych Toyota Prius, aby zapewnić „zielone” taksówki dla Lansing. The Michigan Flyer zapewnia połączenia autobusowe między Lansing a lotniskiem Metro w Detroit 12 razy dziennie. Po drodze zatrzymuje się w Ann Arbor.

Lansing
Lansing demonstracje

Raj dla rowerów

Niezmotoryzowany Szlak Rzeki Lansing o długości 21 km biegnie wzdłuż rzeki Grand River i Red Cedar River, biegnącej na wschód od Uniwersytetu Stanowego Michigan, i mija Zoo Pottera, pętlę Capitol Loop i kilka innych miejsc. Trasa jest dostępna w wielu punktach przy parkingach samochodowych. Ścieżki wykorzystywane są głównie dla transportu rowerowego.

Atrakcje turystyczne Lansing Michigan

Lansing posiada kilka rynków rolnych, funkcjonujących głównie w lecie. 
Biblioteka – The Library of Michigan and Historical Centre to ceniona biblioteka państwowa i centrum badawcze. Jest jedną z pięciu najlepszych badań genealogicznych w Stanach Zjednoczonych. 


Galeria Sztuki Lansing – założona w 1965 roku, jest najstarszą galerią sztuki i organizacją non-profit w mieście. Prezentując prace artystów z Michigan, galeria angażuje się w zapewnianie możliwości rozwoju kulturalnego dla mieszkańców Michigan. Oferuje bezpłatny wstęp.

Lansing USA

Muzea w Lansing

Centrum nauki Impression 5

centrum nauki dla dzieci znajdujące się w zabytkowej fabryce wagonów na rzece Grand.


Michigan Library and Historical Center

zawiera jedną z 10 największych kolekcji genealogicznych w kraju, posiada muzeum poświęcone historii Michigan.

The Michigan Hall of Fame 

muzeum poświęcone historycznym osiągnięciom i osiągnięciom kobiet z Michigan. Dom położony jest bezpośrednio na południe od centrum, w wybudowanym w 1903 roku domu Cooley-Haze, otoczone Ogrodami Cooley.

Muzeum Transportu RE Olds 

poświęcone jest edukacji Lansing w dziedzinie transportu, w szczególności motoryzacji.

Dom Turner-Dodge 

to muzeum poświęcone pionierom Lansing. Muzeum mieści się w rezydencji Turner-Dodge w stylu klasycystycznym, wybudowanej w 1858 roku dla Jamesa i Marion Turner. Znajduje się w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym .

USA nieruchomości

Nasze usługi w USA

 1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
 2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
 3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
 4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
 5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
 6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
 7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach
 8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
 9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
 10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Zadzwoń
tel. 001 561 900 8050

Zainwestuj i zamieszkaj na Florydzie w USA
Luksusowe domy USA
Nieruchomości w USA

Nasze usługi na Florydzie w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora

Szukaj nieruchomości

Florida property listings

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

inwestycja w usa z gwarantowanym zwrotem
kontakt biuro nieruchomości za granicą
USA nieruchomości. Polskie biuro sprzedaży i inwestycji w Stanach Zjednoczonych.

Compare listings

Porównać
Otwórz chat
1
Zapraszam do rozmowy na chacie na żywo
Witam serdecznie z Florydy!
Tutaj Anna Zalewska. W czym mogę pomóc?