LANSING

Lansing Michigan USA. Lansing jest miastem w północno – wschodniej części Stanów Zjednoczonych, w Krainie Wielkich Jezior. Jest też stolicą stanu Michigan. Wraz z dzielnicą East Lansing składa się na jeden zespół miejski. To miasto jest dużym ośrodkiem przemysłowym. Działa w nim między innym koncern General Motors. Jest tam też Uniwersytet Stanowy Michigan. Lansing jest miejscem urodzenia takich znanych osób, jak: aktorzy – Steven Segal i Burt Reynolds koszykarz Michael Jordan.

Lansing
Lansing

Administracja, liczby, odległości

Lansing leży w stanie Michigan i hrabstwie Ingham. Liczy sobie 114 tys. ludności, żyjącej na obszarze 93 km kw. Daje to gęstość zaludnienia 1,2 tys. osób na kilometr kwadratowy. Odległości z Lansing do wielkich lub ważnych miast USA przedstawiają się następująco:


 • Detroit – 130 km

 • Chicago – 330 km

 • Muskegon (Jezioro Michigan)– 160 km

 • Nowy Jork – 1100 km

Jeziora i mrozy. Geografia i klimat

Lansing jest centralnym punktem regionu Michigan, znanego jako Mid-Michigan lub Central Michigan . Miasto znajduje się w południowo-środkowej części dolnego Półwyspu Michigan , gdzie Grand River zlewa się z rzeką Red Cedar . Grand River, największa rzeka w Michigan, przepływa przez centrum Lansing, a rzeka Red Cedar, dopływ rzeki Grand. Przepływa przez kampus Uniwersytetu Stanowego Michigan do jej ujścia do Grand w Lansing. Sycamore Creek, dopływ Czerwonego Cedru, płynie na północ przez południowo-wschodnią część miasta.

Lansing USA
Panorama Lansing

W okolicy znajdują się dwa jeziora: Park Lake i Lake Lansing , oba na północny wschód od miasta. Jezioro Lansing ma około 500 akrów (2,0 km 2 ) i jest ulubionym miejscem letniego uprawiania sportów wodnych oraz wędkowania. Nad tym jeziorem znajdują się Michigan State University Sailing Club i Lansing Sailing Club. Przez cały sezon letni rozgrywane są tam regaty żeglarskie.

Lansing leży w strefie klimatu wilgotnego kontynentalnego, na który wpływają znacząco Wielkie Jeziora. Oznacza to, że zimy są tam zimne, a opady umiarkowane i ciężkie. Lata natomiast są bardzo ciepłe i wilgotne. Średnia temperatura w lipcu to 21 stopni Celsjusza, a w styczniu -4 w tej samej skali. Opady są generalnie największe w lecie, ale nadal częste i znaczące w zimie.

Dzielnice i charakter miasta

Śródmieście Lansing jest zdominowane przez budynki władz stanowych, zwłaszcza Kapitol, jednak w centrum odnotowano także wzrost liczby nowych restauracji, małych sklepików i osiedli mieszkaniowych. Downtown Lansing posiada historyczny rynek miejski, który jest jednym z najstarszych nieprzerwanie działających rynków rolniczych w Stanach Zjednoczonych.

W górę i na północ od centrum miasta znajduje się zabytkowe Stare Miasto w Lansing z wieloma architektonicznie znaczącymi budynkami z połowy XIX wieku. Bezpośrednio na południe od centrum, po drugiej stronie trasy I-496, wzdłuż Washington Avenue leży ” REO Town “, miejsce narodzin samochodu w Stanach Zjednoczonych, gdzie Ransom Eli Olds budował fabryki wzdłuż Washington Avenue.

Lansing ramowo dzieli się na cztery sekcje: Eastside, Westside, Northwestside i Southside. Każda sekcja zawiera zróżnicowaną gamę dzielnic. Eastside, położona na wschód od Grand River i na północ od rzeki Red Cedar, jest najbardziej zróżnicowaną etnicznie stroną Lansing.

Lansing przewodnik
Ulice Lansing w Michigan

The Westside, położona na północ, zachód i południe od Grand River, która wije się przez miasto, jest często określana jako najbardziej zróżnicowana społeczno-gospodarczo. Northwestside, położona na północ od Wielkiej Rzeki, z granicami miasta określającymi północną i zachodnią granicę, jest najmniejszą sekcją miasta. Southside, jest fizycznie największą i najbardziej zaludnioną częścią lansing.

Dzielnice Lansing

Cherry Hill

Churchill Downs 

Colonial Village

Eastside

Edgewood

Genesee

Gier Park

Hosmera

Lansing-Eaton

Moores Park

District Museum

Stary Everett

Stare Miasto

REO Town

National Estado

Walnut

Washington Square

Westside

Historia Lansing w paru zdaniach

Pierwszą udokumentowaną w źródłach osobą pochodzenia europejskiego, która opisała obszar, na którym obecnie leży Lansing, był w 1790 roku. Miało to miejsce podczas jego spływu rzeką Grand River. Ziemia, która miała stać się Lansing została zbadana jako “Township 4 North Range 2 West” w lutym 1827 r.

Rósł tam wówczas gęsty las. Ziemia, która miała stać się Lansing została zbadana jako “Township 4 North Range 2 West” w lutym 1827 r. W gęstym lesie. Był to ostatni z powiatowych miast do zbadania, a ziemia nie była wystawiona na sprzedaż aż do października 1830 roku.

Lansing Michigan
Lansing nocą

Wielkie oszustwo

Zimą 1836 r. dwóch braci z Nowego Jorku wyznaczyło obszar znany obecnie jako REO Town na południe od centrum Lansing i nadał mu nazwę “Biddle City”. Ta kraina leżała na równinie zalewowej i przez większość roku była pod wodą. Bracia wrócili do Lansing w stanie Nowy Jork, aby sprzedać działki miasta, które nie istniało.

Powiedzieli nowojorczykom, że to nowe “miasto” miało powierzchnię 65 bloków, kościół, plac publiczny i akademicki. 16 mężczyzn kupiło działki w nieistniejącym mieście, a po dotarciu na miejsce w okazało się, że zostali oszukani. Ci, którzy zostali szybko zmienili nazwę na “Lansing Township” na cześć swojej rodzinnej wioski w stanie Nowy Jork. 


Po ogłoszeniu, że Lansing stało się stolicą stanu, mała wioska szybko przekształciła się w siedzibę władz stanowych. Ustawodawca nadał osadzie tymczasową nazwę “Miasta Michigan”, a potem Lansing.

Bunt słonia

26 września 1963 roku dwunastoletni tańczący słoń o imieniu Rajje zbuntował się przeciw swojemu trenerowi podczas występu w cyrku w centrum handlowym niedaleko obecnego Logan Street i Holmes Road w Lansing. Uciekł na ulice, goniony przez prawie 4000 mieszkańców.

Incydent zakończył się zastrzeleniem słonia przez policję Lansing. Sprowokowany przez rosnący tłum Rajje zniszczył towar lokalnego sklepu dyskontowego Arian. Zwierzę raniło 67 – letniego mężczyznę i spowodowało wiele tysięcy dolarów strat.

Michigan Lansing nieruchomości USA
Lansing nieruchomości komercyjne

Gospodarka Lansing

Głównymi gałęziami gospodarki metropolitalnej Lansing są: administracja rządowa , edukacja ,ubezpieczenia , opieka zdrowotna i produkcja samochodów . Michigan State University , Thomas M. Cooley Law School i Lansing Community College są znaczącymi pracodawcami w regionie.

General Motors ma biura i nowoczesny zakład produkcyjny w Lansing oraz kilka zakładów produkcyjnych bezpośrednio poza miastem, także w pobliskich miasteczkach regionu. Obszar Lansing mieści się w czterech głównych krajowych towarzystwach ubezpieczeniowych: Auto-Owners Insurance Company, Jackson National Life , The Accident Fund i Michigan Millers Insurance Company.

Inni ubezpieczyciele z siedzibą w Lansing to Farm Bureau Insurance of Michigan.
Niedawna recesja w branży motoryzacyjnej w regionie zwiększyła świadomość regionu na temat znaczenia strategii na rzecz rozwoju sektora zaawansowanych technologii .


Wczesna dostępność szybkiego internetu w 1996 r., a także MSU, Cooley Law School i populacja studentów studentów Lansing Community College, sprzyjały intelektualnemu środowisku, w którym firmy informatyczne mogłyby się inkubować. W Lansing działa wiele firm technologicznych zajmujących się technologiami informatycznymi i biotechnologią.

Najwięksi pracodawcy w Lansing

Emergent Biosolutions to globalna firma biofarmaceutyczna specjalizująca się w obronie narodowej z siedzibą w Maryland. Firma wspiera kilka lokalnych, krajowych i światowych organizacji non-profit. Lokalnie w Lansing, Emergent jest sponsorem Habitat for Humanity . Inne główne firmy z siedzibą w Lansing to Accident Fund, ACD.net, Biggby Coffee, Elderly Instruments , Fraser Trebilcock , Go Solutions Group, Inc., ICS Marketing Support Services, Jackson National Life, Lake Trust Credit Union i Quality Dairy Company.

Lansing downtown
Lansing downtown

Transport w mieście

Usługi lotnicze w regionie oferuje międzynarodowe lotnisko Capital Region (wcześniej znane jako Capital City Airport ). Delta Air Lines utrzymuje połączenia stamtąd do Detroit i Minneapolis . United Airlines utrzymuje połączenia do Chicago O’Hare . American Airlines oferuje loty non-stop do Waszyngtonu, DC i Chicago O’Hare. Firma Apple Vacations oferuje sezonowe loty do Cancún w Meksyku ; Montego Bay, Jamajka i Punta Cana, Republika Dominikańska . UPS dba o węzeł towarowy na Międzynarodowym Lotnisku Capital Region, który stanowi część 42 milionów funtów rocznego ładunku poruszającego się po porcie lotniczym.

Międzymiastowy pasażerski transport kolejowy zapewniają linie AMTRAK, na przystanku w pobliskim East Lansing, na linii Blue Water z Chicago do Port Huron. Trzy linie towarowe obsługują Lansing, w tym Kanadyjska Kolej Państwowa, CSX Transportation oraz Jackson & Lansing Railroad. Linie Greyhound oferują połączenia autobusowe między miastami.

Kilka firm taksówkarskich obsługuje ten obszar. W 2001 roku Big Daddy Taxi otworzyło się przy użyciu dużych furgonetek, aby rozwiązać problemy związane z bezpieczeństwem jazdy pod wpływem alkoholu i zaoferowało 3 dolary dla studentów z Michigan State University.

W 2008 roku firma Green Cab otworzyła fabrykę samochodów hybrydowych Toyota Prius, aby zapewnić “zielone” taksówki dla Lansing. The Michigan Flyer zapewnia połączenia autobusowe między Lansing a lotniskiem Metro w Detroit 12 razy dziennie. Po drodze zatrzymuje się w Ann Arbor.

Lansing
Lansing demonstracje

Raj dla rowerów

Niezmotoryzowany Szlak Rzeki Lansing o długości 21 km biegnie wzdłuż rzeki Grand River i Red Cedar River, biegnącej na wschód od Uniwersytetu Stanowego Michigan, i mija Zoo Pottera, pętlę Capitol Loop i kilka innych miejsc. Trasa jest dostępna w wielu punktach przy parkingach samochodowych. Ścieżki wykorzystywane są głównie dla transportu rowerowego.

Atrakcje turystyczne Lansing Michigan

Lansing posiada kilka rynków rolnych, funkcjonujących głównie w lecie. 
Biblioteka – The Library of Michigan and Historical Centre to ceniona biblioteka państwowa i centrum badawcze. Jest jedną z pięciu najlepszych badań genealogicznych w Stanach Zjednoczonych. 


Galeria Sztuki Lansing – założona w 1965 roku, jest najstarszą galerią sztuki i organizacją non-profit w mieście. Prezentując prace artystów z Michigan, galeria angażuje się w zapewnianie możliwości rozwoju kulturalnego dla mieszkańców Michigan. Oferuje bezpłatny wstęp.

Lansing USA

Muzea w Lansing

Centrum nauki Impression 5

centrum nauki dla dzieci znajdujące się w zabytkowej fabryce wagonów na rzece Grand.


Michigan Library and Historical Center

zawiera jedną z 10 największych kolekcji genealogicznych w kraju, posiada muzeum poświęcone historii Michigan.

The Michigan Hall of Fame 

muzeum poświęcone historycznym osiągnięciom i osiągnięciom kobiet z Michigan. Dom położony jest bezpośrednio na południe od centrum, w wybudowanym w 1903 roku domu Cooley-Haze, otoczone Ogrodami Cooley.

Muzeum Transportu RE Olds 

poświęcone jest edukacji Lansing w dziedzinie transportu, w szczególności motoryzacji.

Dom Turner-Dodge 

to muzeum poświęcone pionierom Lansing. Muzeum mieści się w rezydencji Turner-Dodge w stylu klasycystycznym, wybudowanej w 1858 roku dla Jamesa i Marion Turner. Znajduje się w Krajowym Rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym .

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

 1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
 2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
 3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
 4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
 5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
 6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
 7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
 8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
 9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
 10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?