LOTY Z POLSKI DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Loty z Polski do Stanów Zjednoczonych. Polska USA bilety lotnicze. Jak znaleźć tani lot do Stanów. Jeśli zamierzacie pojawić się na Florydzie lub po prostu w Stanach Zjednoczonych, będziecie musieli pokonać lęk przed długimi lotami samolotem i wybrać jeden z możliwych rejsów, niestety z przesiadkami. Oczywiście jeśli mielibyście ochotę dotrzeć tu w sposób alternatywny, możecie skorzystać z rejsów transatlantyckich połączonych z kilkudniowymi wakacjami.

Ta forma to koszt kilku tysięcy dolarów, jednak często czas podróży jest bardziej przeważający przy wyborze środka transportu i wygrywa samolot. Jeśli więc zdecydujecie się na podróż za ocean to macie do wyboru liczne połączenia lotnicze. Możecie wylatując z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i innych, wylądować w Orlando, Fort Lauderdale czy Miami lotnisko. Pozostanie teraz tylko wybór odpowiedniej trasy.

Loty z Polski do USA

Loty bezpośrednie z Polski na Florydę

Niestety nie ma bezpośrednich lotów z Polski na Florydę (uaktualnienie – w tej chwili – zima 2021/2022 już są loty bezpośrednie z Polski na Florydę) wiec jedyna możliwość to zarezerwować bilet z przesiadkami, tylko trzeba wybrać taka opcje aby jak najmniej czasu tracić na lotniskach. Przez te przesiadki, średni czas takiego przelotu wydłuża się i może wynieść od 15 do 20 godzin, wszystko zależy od tego, jak długo będziecie musieli czekać na swoje przesiadki na poszczególnych lotniskach.

Często czas tych przesiadek to godzina, do trzech, co będzie do zniesienia, szczególnie, że to dobra chwila do rozprostowania kości, czy zaczerpnięcia świeżego powietrza, zjedzenie posiłku czy drobne zakupy na lotnisku.
Lecąc w tak daleką podróż możecie być pełni obaw. Czy strach przed lataniem dotyczy także Was? Przy tak długiej podróży, może się okazać, że aerofobia jest bardzo uciążliwa i będziecie musieli stawić czoło swojemu lękowi, co nie zawsze jest takie proste.

Zainteresuje Cię także: jaki nocleg zaplanować na Florydzie

Weźcie ze sobą gazety czy książkę, żeby zająć myśli czymś innym niż myślenie o tym, że znajdujecie się tak wysoko zamknięci w małym pomieszczeniu. Może powinniście zastanowić się nad jakimś urządzeniem przenośnym i muzyką kojącą nerwy? Jeśli jednak obawiacie się, że to może nadal być za mało, skonsultujcie się z odpowiednią poradnią, aby specjaliści pomogli Wam zaradzić problemowi i zdusić go w zarodku, za pomocą odpowiedniej terapii lub środków farmaceutycznych.

Koronawirus restrykcje do USA

Ceny biletów z Polski do Stanów Zjednoczonych

Wracając do konkretów na temat lotów z Polski na Florydę. Ceny lotów z Polski do Fort Lauderdale International Airport wahają się w granicach od 2200 złotych do 3900 złotych w obie strony, za jedną osobę dorosłą. Właśnie o takich cenach biletów, czyli w obie strony za osobę dorosłą poniżej będziemy pisać.

Ceny zależą głównie od tego jaką trasę wybierzemy i z którego lotniska w Polsce chcielibyśmy wylecieć. Mamy możliwość lecieć z Okęcia w Warszawie, to koszt około 2200 złotych, z Balic w Krakowie za około 2400 złotych, z Ławicy w Poznaniu za 2400 złotych i z Wrocławskich Strachowic (Copernicus Airport Wrocław) za 3900 złotych. Jest to całkowity koszt biletu, czyli całej trasy przelotu wszystkimi przesiadkowymi samolotami.

Przydatna strona internetowa: www.airportinfo24.com

Możecie też wybrać się z Polski do Miami i wylądować na Miami International Airport. Tutaj tak samo jest duży rozrzut cenowy, od 2200 złotych do 3900 złotych w obie strony. Możecie wylecieć z Okęcia w Warszawie za 2200 złotych, z Balic w Krakowie za 2300, jak również z Rębiechowa w Gdańsku za 2400, z Wrocławskich Strachowic za 2600 złotych, z Katowickich Pyrzowic za 2600, a także z Ławicy w Poznaniu za 2800, lotniska Rzeszów-Jasionka za 2800, oraz ze Szczecińskiego Goleniowa za 3900.

Lotnisko pasażerowie

Najlepsze opcje połączeń lotniczych ze Stanami

Teraz przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo niektórym połączeniom. Lecąc do wspomnianego Fort Lauderdale z Warszawy, możemy skorzystać z linii lotniczych Lufthansa i wybrać lot z dwoma przesiadkami, pierwszą w Dusseldorfie w Niemczech (zobacz German airports), gdzie będziemy mieli godzinę i dziesięć minut na przesiadkę, oraz kolejną w Nowym Jorku, gdzie na samolot do Fort Lauderdale poczekamy prawie cztery godziny. Łączny czas przelotu wyniesie prawie 19 godzin, głównie ze względu na długą przesiadkę w Nowym Jorku. Innym połączeniem może być skorzystanie z Polskich Linii Lotniczych LOT również z dwiema przesiadkami.

Pierwsza jest we Frankfurcie, tutaj poczekacie półtorej godziny na samolot do Toronto, w Toronto natomiast 2 godziny i czterdzieści minut poczekacie na bezpośredni już samolot do Fort Lauderdale, czas przelotu wyniesie niecałe 18 godzin, a koszt za jedną osobę dorosłą, tam i z powrotem to wydatek około 2400 złotych. To oczywiście jedne z przykładowych połączeń, bo może uda Wam się znaleźć coś bardziej optymalnego. Możecie korzystać też z linii lotniczych Air Canada, Swiss Air, KLM, Airt France i innych w różnych konfiguracjach, aby dotrzeć do Fort Lauderdale.

Loty z Polski na Florydę – większość połączeń z Polski z przesiadką

Drugim lotniskiem, na którym możecie wylądować na Florydzie to lotnisko w Miami. Tutaj jest duża szansa, ze uda Wam się skorzystać z przelotu z tylko jedną przesiadką, co znacznie ułatwiłoby przelot i nieco skróciło jego czas. Możecie wybrać wylot z Warszawy z liniami lotniczymi Swiss Air z jedną przesiadką w Zurychu, gdzie na samolot do Miami poczekacie półtorej godziny.

Powiązany temat: Zobacz wyszukiwarkę tanich biletów lotniczych

Cały przelot zajmie Wam wówczas czternaście i pół godziny i będzie kosztować około 2500 złotych w obie strony, za dorosłą osobę. Innym jedno przesiadkowym połączeniem może być skorzystanie w Warszawie z linii lotniczych Lufthansa i przelot do Frankfurtu, gdzie poczekacie lekko ponad godzinę na lot do Miami. Cały przelot zajmie Wam trzynaście i pół godziny i będzie kosztować niecałe 2600 złotych w obie strony.

Polskim LOT-em do USA

Bardzo podobny przelot proponują Polskie Linie Lotnicze Lot, gdzie za prawie 2700 złotych możecie polecieć do Frankfurtu, poczekać półtorej godziny na właściwy samolot do Miami i wtedy cała podróż do Miami zajmie Wam nieco ponad czternaście godzin. Innym ciekawym i w miarę szybkim połączeniem, które przy odpowiedniej organizacji można byłoby odbyć bez lotniczej przesiadki jest skorzystanie z Air Berlin za około 2600 złotych.

Można oczywiście skorzystać z linii lotniczych i z Warszawy polecieć do Berlina, tutaj poczekać półtorej godziny na samolot do Miami i po prawie czternastu godzinach całej podróży wylądować w Miami. Czemu można by było odbyć ten lot bezpośrednio? Berlin nie leży daleko od Polski, można się tam wybrać na różne inne sposoby – samochodem, autobusem, pociągiem, spędzić miły weekend i stamtąd już bezpośrednio polecieć do Miami. Ciekawe rozwiązanie, prawda?

lot linie lotnicze

Na jakie lotnisko na Florydę

Innym lotniskiem na Florydzie jest duże lotnisko znajdujące się w Orlando. Na które również moglibyście polecieć z Warszawy czy innego polskiego lotniska z dwiema przesiadkami. Ceny tych połączeń wahają się od 2300 do 2700 złotych i tutaj jest trochę mniejsza rozbieżność cenowa.

Zainteresuje Cię także: spis wszystkich lotnisk na Florydzie

Czasowo te połączenia wyglądają podobnie i taki lot może trwać od 14 do 18 godzin. Jedną z jakich możliwości oferują Polskie Linie Lotnicze LOT (trasa Warszawa – Frankfurt – Montreal – Miami) – wylecicie do Frankfurtu, gdzie poczekacie niecałą godzinę na samolot do Montrealu, gdzie na samolot do Miami poczekacie trochę ponad godzinę – będzie Was to kosztować około 2500 złotych i potrwa równo szesnaście godzin.

Powiązany temat: wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Miami

Wskazane powyżej kombinacje lotów z Warszawy do jedynie przykłady, ponieważ równie dobrze możecie wylecieć z Krakowa. Dla przykładu lot z liniami United Airlines odbędziecie do Monachium, tu poczekacie lekko ponad godzinę na lot do Waszyngtonu, tam ponad trzy godziny na ten konkretny samolot do Miami – czas przelotu to około osiemnaście i pół godziny, a koszt około 2500 złotych.

Powiązany temat: hotele na Florydzie

Bardzo podobnie możecie lecieć z Gdańska Polskimi Liniami Lotniczymi LOT do Frankfurtu, tu niestety dopiero za siedemnaście godzin polecicie do Chartlotte i po lekko ponad godzinie polecicie już do docelowego Miami. Cała podróż będzie mecząca i potrwa prawie trzydzieści dwie godziny i będzie kosztować ponad 3000 złotych w obie strony za osobę dorosłą.

Mapa lotów Europa Floryda

Dokumenty, paszport i wizy do Stanów Zjednoczonych

Jeśli wybieracie się do Stanów Zjednoczonych musicie pamiętać o kilku ważnych poradach. Nie lećcie bez ważnego paszportu, paszport powinien być ważny przynajmniej sześć miesięcy od planowanej daty wyjazdów ze Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo pamiętajcie o konieczności posiadania wizy. Dużo się mówi o ruchu wizowym z Polski do Stanów Zjednoczonych, jednak wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas nic się nie zmieni i musicie ubiegać się o wizę turystyczną w konsulacie amerykańskim.

Aktualizacja: od 2019 obywatele polscy nie potrzebują wiz do USA.

Powiązany temat: emigracja do USA | problemy na granicy amerykańskiej

Sporadycznie może się zdarzyć, że pomimo ważnej wizy, urzędnik kontroli granicznej na granicy Stanów Zjednoczonych na lotnisku w Stanach, odmówi wjazdu do kraju i każe zawrócić. Zostaniecie również poproszeni o odciski palców, zostanie zrobione Wam zdjęcie, a urzędnik przeprowadzi z Wami krótką rozmowę i zdecyduje, czy pozwoli na przebywanie na terenie Stanów Zjednoczonych, czy nie, mimo że posiadacie ważną wizę. Jeszcze inną metodą wjechania do Stanów, ale już nie w celach turystycznych, jest skorzystanie z loterii wizowej, która odbywa się co roku.

Jedno jest pewne, jakkolwiek uda Wam się tu przylecieć, czy będzie to trwało 15 godzin czy półtora dnia, czy przylecicie tu korzystając z zaledwie jednej przesiadki, czy więcej, najważniejszy jest dla Was cel podróży. Pamiętajcie, że na końcu podróży znajdziecie się na słonecznej Florydzie i już nic nie powinno popsuć Waszego nastroju.

Zainteresuje Cię także: jak zaplanować wakacje na Florydzie

Pamiętajcie, jeśli w Polsce startujecie w zimowe miesiące i jesteście ubrani zimowo, pogoda na Florydzie może Was miło zaskoczyć i będzie Wam jednak za gorąco. Z dwojga złego, zawsze lepiej w tą stronę. Wszystkiego najlepszego podczas pobytu w „Sunshine State”.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?