MARCO ISLAND

Marco Island – Floryda USA. Jednym z najbardziej magicznych miejsc na Florydzie jest na pewno Ten Thousand Island, malowniczy łańcuch mniejszych i większych wysepek znajdujących się na południowy zachód od wybrzeży Florydy, między Cape Romano, a ujściem rzeki Lostman`s River. Sama nazwa trochę wprowadza nas w błąd, ponieważ wysp zdecydowanie nie ma dziesięciu tysięcy, można liczyć je raczej w setkach, nie mniej jednak jest ich bardzo dużo, z czego większość tych najmniejszych jest niezamieszkała.

Zachodnia Floryda

Jednym z miast związanych z tym archipelagiem, a znajdującym się dosłownie kilka minut drogi od rezerwatu Everglades, znajdującym się w hrabstwie Collier, na Florydzie jest miasto Marco Island. Miasto leży na niezbyt dużej wyspie o tej samej wdzięcznej nazwie, w Zatoce Meksykańskiej, na południowo zachodnim wybrzeżu Florydy. Pierwotnie wyspa była nazwana San Marco Island, mawiali tak jej hiszpańscy odkrywcy. Miasto leży niedaleko od równie uroczego miasta Naples. Wyspa jest jedną ze wspomnianych florydzkich Ten Thousand Islands i jest jedyną, tak zurbanizowaną wyspą z archipelagu Dziesięciu Tysięcy Wysp.

Marco Island
Marco Island

Wyspę zamieszkuje około 12 tysięcy mieszkańców. Marco Island mimo swojej niewielkiej powierzchni, liczącej około 44 kilometrów kwadratowych, jest wyspą wysoko rozwiniętą. Znajdziecie tutaj zarówno luksusowe kurorty, piękne plaże Florydy, ciekawe parki, jak i wiele atrakcji urozmaicających bajeczny urlop. Główną atrakcją okolicy jest niezaprzeczalnie tropikalny klimat, który sprzyja nie tylko turystycznym eskapadom, ale także wypoczynkowi bardziej biernemu i bajeczne widoki.

Perfekcyjne miejsce na wakacje na Florydzie

Jeśli chcecie gruntownie odpocząć to bardzo dobrze trafiliście wybierając Marco Island. Znajdziecie tutaj wiele urokliwych parków, jednym z nich jest Frank E. Mackle Community Park, który nie tylko jest parkiem rekreacyjnym, ale także dobrym miejscem do spotkań i licznie odbywających się tutaj wydarzeń społecznych. Park otwarty jest codziennie od świtu do 21:00.

Community Center, otwarte jest już trochę w innych godzinach, ale pewne jest, że możecie je odwiedzić od poniedziałku do piątku między godziną 8:00 a 21:00, w weekendy centrum otwarte jest trochę krócej bo do 18:00 w soboty i do 17:00 w niedzielę.

Powiązany temat: pogoda na Marco Island

Marco Island, mimo swojej niewielkiej powierzchni, jest największą z wysp archipelagu Ten Thousand Island. Przez wiele osób miejsce to uznawane jest za miejsce magiczne i mistyczne. Kolejną, jeśli nie główną atrakcją Marco Island są białe, skąpane w słońcu, piękne plaże. To na nich może Wam znacznie zwolnić czas i nie będzie Wam dokuczać tempo codziennego życia. Możecie korzystać tutaj z krystalicznie czystej wody, promieni słonecznych, oglądać pływające delfiny lub uprawiać wszystkie możliwe sporty plażowe.

Marco Island FL

Plaże na Marco Island

Jedną z najbardziej popularnych plaż jest South Marco Beach, która znajduje się na South Collier Boulevard. Znajdziecie tutaj 70 miejsc parkingowych, co prawda płatnych po 8 dolarów, ale zawsze lepiej jest gdy uda się jak najbliżej dostać do plaży, aby jak najwięcej czasu spędzić na samej plaży. Warto też wspomnieć, że parkowanie samochodów wzdłuż South Beach jest zabronione. Plaża otwarta jest od wschodu do zachodu słońca.

Inną plażą jest Tigertail Beach, należąca do władz hrabstwa. Plaża ma wszelkie możliwe udogodnienia, które sprawią, że Wasza wizyta tutaj będzie na pewno miła i niezapomniana. Plaże mają rozbudowaną infrastrukturę, w ramach której oferują pełny węzeł sanitarny, chodniki i deptakami prowadzące przez jej białe piaski do samego morza, dla wygody turystów, a także często mieszkańców, którzy też chętnie korzystają z plaż na Marco Island.

Powiązany temat: gdzie na wakacje na Florydzie

Oprócz korzystania ze stałej infrastruktury, jest możliwość wypożyczenia sprzętu, czy zakup jedzenia i napoi u mobilnych sprzedawców, a także w drobnych przyplażowych sklepikach. Przy tej plaży również znajduje się parking z 226 miejscami parkingowymi, gdzie zaparkowanie również kosztuje 8 dolarów, a także 6 miejsc parkingowych bezpłatnych dla osób niepełnosprawnych. Plaża otwarta jest od wchodu do zachodu słońca.

Nieruchomości Marco Island
Nieruchomości Marco Island

Przy samej plaży będziecie mogli zobaczyć Sand Dollar Island, obszar zamieszkania wielu ptaków, w tym wielu gatunków zagrożonych. Mieszkają tu między innymi czaple, ibisy, rybitwy, siewki czy mewy.

Restauracje na Marco Island

Jeśli interesują Was doznania smakowe, to restauracje zarówno te mniejsze przy plażach, a także większe w samym mieście, serwują potrawy które zachwycą Wasze kubki smakowe. Świeże owoce morza, wspaniałe kulinarne kreacje, to jest to, co szczególnie jest tutaj polecane przez kelnerów i szefów kuchni.

Jedną z bardziej znanych restauracji jest Marco Polo, zlokalizowane przy 30 Marco Lake Dr, która często jest kulinarnym celem podróży, gdzie oprócz lokalnych specjałów kulinarnych, możecie spróbować jednego z polecanych win, albo urządzić tutaj przyjęcie okolicznościowe.

Marco Island to jednak także dziesiątki innych kawiarni i restauracji, takich jak Cafe De Marco, Captain Brein`s Seafood, Crazy Flamingo, Da Vinci, Dolphin Tiki Bar and Cafe, czy Porky`s Last Stand i dziesiątki innych.

Okoliczne parki narodowe Florydy

Wychodząc trochę poza miasto, kilka mil od Marco Island znajdziecie Collier Seminole State Park, gdzie możecie odpocząć na kampingu, wędkując, żeglując lub uczestnicząc w spływach kajakowych. W okolicy parku znajdziecie tereny piknikowe, a także długie ścieżki widokowe. Możecie tutaj także skorzystać z oferty wycieczki statkiem.

Inną okoliczną atrakcją jest rezerwat Ten Thousand Island National Wildlife Refuge, założony w 1996 roku. Ten obszar 35 tysięcy hektarów daje schronienie różnym gatunkom dzikich zwierząt, w tym także gatunkom zagrożonym. W otoczeniu lasów namorzynowych schronienie znajduje około 200 gatunków ryb i około 190 gatunków ptaków, jednym z nich jest orzeł bielik amerykański, a także sokół wędrowny.

Kajak Floryd

Marco Island także dla mieszczuchów

Jednak atrakcje to nie wszystko. Jak już wcześniej wspomniano, Marco Island to jedna z najlepiej zurbanizowanych wysp Ten Thousand Island, znajdziecie tutaj również centra handlowe The Esplanade Shoppes, The Marco Town Center Mall, gdzie oprócz możliwości zrobienia zakupów, można coś zjeść lub skorzystać z oferty lokali usługowych i rekreacyjnych.

Mieszkańcy natomiast cieszą się z dobrej infrastruktury edukacyjnej w tym mieście. Znajdują się tutaj zarówno szkoły publiczne jak i prywatne, są to miedzy innymi Tommie Barfield Elementary School, Marco Island Charter Middle School, a także Marco Island Acadamy High School.

Z Marco Island jest związanych lub kiedykolwiek było, wiele znanych osób, takich jak golfiści Pat Bradley, czy Genze Sarazen, bokser Buster Douglas, aktorka Leighton Meester, czy znany muzyk Alan Jackson. A także bardziej znane z historycznego punktu widzenia osoby takie jak astronauta Michael Collins czy as przestworzy z II Wojny Światowej William J Cullerton.

Powiązany temat: mieszkać na Florydzie

Marco Island to bardzo ciekawe i atrakcyjne miejsce w zachodnio południowej Florydzie. Jeśli tylko tu traficie, na pewno będziecie zachwyceni plażą i pogodą. Nic dziwnego, temperatura nawet zimą nie spada poniżej 12 stopni Celsjusza, a latem wzrasta nawet do 35 stopni. Korzystanie z pięknych plaż jest czystą przyjemnością.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?