PALM BEACH

Palm Beach Floryda, to miasto w hrabstwie Palm Beach leżące na wschodnim wybrzeżu Florydy. Jest to najbardziej wysunięty na wschód punkt na Półwyspie Florydzkim. Palm Beach zostało założone jako resort przez Henry’ego Flagler`a, amerykańskiego przedsiębiorcę, który między innymi przyczynił się do rozwoju kolejnictwa na południu Florydy i uczynił Florydę kwitnącym ekonomicznie stanem w USA.

Miasto zyskało swoją nazwę w związku z historią związaną z hiszpańskim żaglowcem „Providencia”, który zatonął w okolicznych wodach, a wówczas plaże zostały zasypane kokosami transportowanymi tym żaglowcem. W roku 1911, kiedy Palm Beach uzyskało prawa miejskie, wyspa była prawdziwym gajem palmowym.

Palm Beach
Palm Beach

W Palm Beach mieszkają najbogatsi

Bardzo związanym z założycielem miasta jest pałacyk Whitehall, oraz muzeum noszące jego imię – Henry Morrison Flagler Museum. Pałacyk Whitehall, Henry Flager wybudował dla swojej trzeciej żony, Mary Lily Kenan. Budowa została ukończona w 1902 roku i wtedy małżeństwo przeniosło się tu na dobre.

Zbudowany z przepychem mógł bez problemów rywalizować z ekstrawaganckimi rezydencjami z północy Stanów, jednak w przeciwieństwie do nich, nie zbudowano w okolicy budynków gospodarczych, czy pomocniczych. Paradoksalnie, Whitehall był ostatnim miejscem zamieszkania Henry’ego Flaglera, który w wyniku ran odniesionych po upadku z marmurowych schodów w 1913 roku, zmarł w wieku 83 lat.

Powiązany temat: historia Florydy

Cztery lata później zmarła także Mary Lily Kenan, a budynek został przejęty przez inwestorów, którzy w większości pozbawili charakteru pomieszczenia Whitehall. W 1959 roku potomkowie Henry’ego Flagera ocalili budynek od doszczętnej dewastacji, wykupili go i otworzyli wcześniej wspomniane muzeum.

Dzisiaj Whitehall wpisane jest do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym, a muzeum odwiedzają miliony gości rocznie, z całego świata. Muzeum jest swoistym pomnikiem zdarzeń, które miały miejsce w początkach istnienia miasta.

Powiązany temat: jak zacząć inwestować w nieruchomości na Florydzie

Historia Florydy jest nierozłącznie wiązana z Henrym Flaglerem, więc jego ostatnie miejsce zamieszkania, jest muzeum samym w sobie. Muzeum posiada w swoich zbiorach dziesiątki oryginalnych mebli, oraz kolekcje dzieł sztuki. Turystom oferowany jest przewodnik audio, dzięki któremu można lepiej poznać historię tego miejsca. Również dla dzieci są przygotowane specjalne atrakcje. Między innymi, gra – zabawa, trochę jakby w poszukiwanie skarbów, która kończy się zdobyciem nagrody.

Palm Beach na Florydzie
Worth Avenue w Palm Beach

Historyczne hotele w Palm Beach

Bezpośrednio związany z Henrym Morrisonem Flaglerem jest także Breakers Hotel, wcześniej znany jako Palm Beach Inn, również widniejący w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym. Hotel został otworzony przez Henry’ego Flagler`a w 1896 roku. W 1903 roku częściowo spłonął, został odbudowany i ponownie otworzony w 1904 roku.

Powiązany temat: Worth Avenue w Palm Beach

Niestety 12 lat po śmierci założyciela, w 1925 roku ogień raz jeszcze zniszczył część hotelu, niesprawna okazała się instalacja elektryczna, która została naprawiona wraz z całym hotelem w grudniu 1926 roku i od tamtej pory hotel funkcjonuje do dziś.

Powiązany temat: hotele na Florydzie jaki wybrać na wakacje

Do dzisiejszego dnia można odwiedzić hotel, zarezerwować pokój i poczuć samemu historyczny wręcz klimat tego miejsca. Dzisiaj hotel i jego okolice to 140 akrów jednych z najpiękniejszych terenów, położonych bezpośrednio nad Oceanem Atlantyckim. To ze względu właśnie na ten hotel, Henry Morrison Flagler założył na zachodzie miasto West Palm Beach, w którym mieli osiedlać się pracownicy i służba hotelowa. Miasto leży w niedalekiej odległości od Palm Beach.

Spędzając czas w maleńkim Palm Beach wybierzcie się również koniecznie na wycieczkę do West Palm Beach. West Palm Beach będące stolicą hrabstwa Palm Beach County, oferuje atrakcje turystyczne, oraz kulturalne dla każdego bez względu na wiek. Norton Museum of Art, Palm Beach Zoo, Rapids Water Park czy dodające zastrzyku adrenaliny Lion Country Safari, to tylko niektóre z proponowanych atrakcji wartych zobaczenia.

Palm Beach atrakcje turystyczne i zwiedzanie miasta

Wracając do Palm Beach, jeśli lubicie obcować z przyrodą, powinniście odwiedzić Four Arts Gardens, zwane również Four Arts Library, oraz Gardens and Philip Hulitar Sculpture Gardens. Są to ogrody botaniczne, otworzone w 1938 roku.

Tymczasowo po huraganach w 2004 roku zostały zamknięte, odnowione i ponownie otworzone jeszcze piękniejsze w marcu 2007 roku. Możecie tutaj podziwiać endemiczne tropikalne rośliny półwyspu Floryda, a także piękny chiński ogród, w którym spotkacie przepięknie wykonane posągi.

Alejki i ścieżki wokół ogrodów skalnych prowadzące do zabudowań, są wykonane w hiszpańskim stylu, co wygląda nad wyraz klimatycznie. W ogrodach wystawione są rzeźby takich artystów jak Lawrence Holofcener, Luis Montoya, Leslie Ortiz i wielu innych. Jest to idealne miejsce aby schronić się przed upałem i pospacerować. Aktualnie ogrodami zarządza Garden Club of Palm Beach.

Wille przy oceanie na sprzedaz
Nieruchomości przy oceanie w Palm Beach na Florydzie

Miasto Palm Beach posiada również inne zabytki niezwiązane bezpośrednio z założycielem miasta Henrym Flagerem. Jednym z nich jest willa Mar-A-Lago, wpisana do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym. Dom wybudowany został w latach 1924-1927, ku czci imienia Marjorie Merriweather Post. Po jej śmierci willa i 17 akrów działki zostało oddane rządowi Stanów Zjednoczonych.

58 sypialni i 33 łazienki

Do tej porty Mar-A-Lago było gospodarzem dziesiątek wydarzeń, organizowanych między innymi przez Międzynarodowy Czerwony Krzyż, a także Amerykański Czerwony Krzyż. Od 1985 roku nieruchomość ta jest własnością Donalda Trumpa, który od tamtej pory odnowił 58 sypialni i 33 łazienki, a gośćmi jego willi byli między innymi, w 1994 roku podczas swojego miesiącu miodowego Michael Jackson i Lisa Marie Presley.

Palm Beach nie tylko dla milionerów

Jeśli jednak chcielibyście spędzić chwile poza zabytkowymi budynkami, czeka na Was Worth Avenue, często określane jako Rodeo Drive na Florydzie. Jest to elegancka dzielnica handlowa znajdująca się w Palm Beach.

Pierwsze wzmianki o dzielnicy handlowej sięgają 1918 roku, kiedy to rosnące czynsze spowodowały, że kupcy przenieśli się na południe i właśnie tutaj otworzyli swoje pierwsze sklepy.
Najstarszy sklep istniejący w dzielnicy handlowej jest otwarty od 1923 roku.

Powiązany temat: na zakupy w Stanach Zjednoczonych

Jednak nie brakuje tu oczywiście współczesnych, modnych restauracji, galerii sztuki czy butików. Spotkacie tutaj sklepy takich marek jak Giorgio Armani, Louis Vuitton, Tiffany & Co, Gucci, Chanel, Lacoste i wiele wiele innych.

Sklep Gucci

Dzielnica ta zaprasza również na przeróżne wydarzenia związane ze świątecznym włączeniem światełek, dekoracjami świątecznymi, a także mniej tradycyjne, często zaskakujące wydarzenia takie jak na przykład parada pudli i innych małych zwierząt.

Jeśli jednak przyjedziecie tutaj, aby cieszyć się gorącym, prażącym słońcem Florydy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spędzać czas jedynie korzystając z uroków kąpieli słonecznych. Piękne piaszczyste plaże Florydy zapraszają do siebie każdego turystę. Często plaże Palm Beach wymieniane są w przewodnikach jako jedne z najlepszych i najpiękniejszych plaż Florydy.

Plaże ciągną się wzdłuż 47 mil piaszczystego wybrzeża, przy którym mieszczą się dziesiątki hoteli i restauracji. Wiele z nich znajduje się bezpośrednio nad wodą, a przy nich bezpośrednio znajdują się plaże wypełnione leżakami, z personelem czekającym by zaspokoić potrzeby gwarantujące udany odpoczynek swoich gości. Prywatne rezydencje przy wybrzeżu także mają swoje plaże, na które już niestety nie wejdziecie.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?