Ubezpieczenie samochodu na Florydzie – ile kosztuje

Ubezpieczenie samochodu na Florydzie w USA

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na Florydzie. Dziś zajmiemy się ubezpieczeniami samochodów na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Osoby które zamierzają przeprowadzić się na Florydę, często zadają to pytanie i szukają informacji i dobrego ubezpieczenia samochodu na Florydzie.
Jeżeli tylko wypożyczasz samochód z wypożyczalni aut na Florydzie, np. z lotniska w Miami, śmiało możesz pominąć nasz dzisiejszy artykuł i moje wywody …Ale w sumie to dość ciekawe i ważne informacje, które warto poznać, przed odwiedzeniem Florydy i lądowaniem w Miami.

Zacznijmy może od tak istotnej informacji, iż ubezpieczenie samochodu na Florydzie jest droższe w porównaniu do innych stanów USA . Ostatnio, znajomi którzy przeprowadzali się z Chicago na Florydę, byli „w szoku” o ile jest droższe ubezpieczenie samochodu na Florydzie w porównaniu z ubezpieczeniem samochodu w stanie Illinois w którym leży miasto Chicago.

Co stało się w trakcje i po „pandemii”

Dlatego tak często na drogach Florydy zobaczymy samochody z rejestracjami z innych stanów w tym dużo aut z Illinois. W trakcje „pandemii” zjechało się na Florydę mnóstwo przybyszów z północy i ludzi z „demokratycznych” stanów.Po prostu, niektórzy, nie przerejestrowują swoich samochodów zostawiając np. rejestrację z Illinois, aby nie płacić wyższych ubezpieczeń samochodowych na Florydzie. To nie jest do końca legalne, ale zostawmy ten wątek na inny artykuł.
O konkretnych kwotach ubezpieczeń samochodu za chwilę, ale napiszę tylko, iż ubezpieczenia aut na Florydzie są o około 30% -40% droższe niż w innych stanach USA. Ubezpieczenia samochodów na Florydzie są sporo droższe niż w innych stanach USA – FAKT!

Ubezpieczenie samochodu na Florydzie jest droższe niż w innych stanach USA

Dlaczego ubezpieczenie auta na Florydzie jest droższe? Bo nie mamy innych podatków?  Raczej nie warto słuchać argumentów agentów ubezpieczeniowych i firm które ubezpieczają auta na Florydzie. Po prostu tu się płaci drożej za utrzymanie samochodu.

Ubezpieczenia samochodów na Florydzie

Jaką firmę wybrać aby ubezpieczyć samochód na Florydzie

Firm zajmujących się ubezpieczeniami samochodów na Florydzie jest mnóstwo. Ale jest kilka największych graczy ubezpieczeniowych i ogromnych firm ubezpieczeniowych znanych w całych Stanach Zjednoczonych. I to one zwykle oferują najbardziej konkurencyjne, czytaj najtańsze ubezpieczenia samochodów na Florydzie. Po prostu mniejsze firmy ubezpieczeniowe nie są w stanie konkurować z ich cenami i ofertami ubezpieczeń.

Najlepsze ubezpieczalnie aut na Florydzie

Z własnego, wieloletniego doświadczenia ubezpieczenia auta na Florydzie, sugeruję w zasadzie dwie ubezpieczalnie. Jak znajdziecie lepsze ubezpieczenie na samochód – napiszcie! Chętnie skorzystam!

 • GEICO – chyba największa ubezpieczalnia samochodów w USA. Na pewno jedna z większych na Florydzie. Kampanie reklamowe w telewizji i internecie są nieprzerwane od dziesiątek lat. Warto wejść na ich stronę, albo wybrać się do biura „fizycznego” Geico na Florydzie, porozmawiać z agentem i ubezpieczyć tam swój wehikuł. Raczej tańszej i korzystniejszej oferty nie znajdziecie na Florydzie. Przynajmniej w tej chwili. Piszę ten artykuł w połowie lutego 2023r.
 • Progressive – jedna z największych firm ubezpieczeniowych w USA. Oprócz ubezpieczenia samochodów oferują także ubezpieczenia nieruchomości i zniżki gdy wybierzesz ubezpieczenie i samochodu, oraz domu. Do tego oferują ubezpieczenia motocykli, motorówek, jednostek pływających, jachtów, jet-ski i wszelkich innych wehikułów mniejszego i większego kalibru.

W sieci znajdziesz także mnóstwo porównywarek ubezpieczeń samochodowych na Florydzie. Po kilkunastominutowym szperaniu, porównywaniu, wpisywaniu i wypełnianiu okienek i tak „wylądujesz” w jednej z powyższych ubezpieczalni lub kilku – dosłownie – innych, „największych graczy” na rynku ubezpieczeń w USA. Po prostu mniejsze firmy nie są w stanie „pobić cenowo” największych graczy na rynku, pod względem ceny ubezpieczenia samochodu na Florydzie. Koniec, kropka.

Ubezpieczenie samochodu Floryda USA

Ile konkretnie kosztuje ubezpieczenie samochodu na Florydzie

Ok. Przejdźmy w końcu do konkretnych liczb i cyfr. Na konkretnym przykładzie. Oczywiście jeżeli kupujecie samochód starszy, nowszy, bardziej luksusowy lub samochód bierzecie w leasing lub w renting, kwoty ubezpieczenia będą zupełnie inne.
Ale chociaż dla zobrazowania, podaję poniższy przykład, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu na Florydzie.

Samochód Jeep Gran Cherokee rocznik 2019
Ubezpieczenie w Geico – cena 1120$ na 6 miesięcy. Ubezpieczenie 6 Month Premium.
Cena po zniżkach. Jeżeli jesteś „nowy” na Florydzie, ta cena będzie wyższa. Płatność automatyczna co 6 miesięcy.
Dostaniesz aplikację „My Geico” na telefon z wszelkimi danymi i ubezpieczeniem. Nie ma potrzeby wożenia w aucie ubezpieczenia „papierowego”.
Możliwość obniżenia kwoty ubezpieczenia (ale według mnie to raczej teoria) jak poprawisz swój „Driving Score” w aplikacji.

Ubezpieczenia samochodowe – wszystkie firmy na Florydzie

Poniżej znajduje się pełna lista wszystkich firm zajmujących się ubezpieczeniami samochodów. Jeżeli chcesz arcy-dokładnie zgłębić temat i porównać ubezpieczenia we wszystkich ubezpieczalniach aut na Florydzie, to poniżej masz pole do popisu. Warto odwiedzić ich strony internetowe i skrupulatnie porównać ceny za ubezpieczenia za samochód, który posiadasz lub zamierzasz kupić na Florydzie. Jak to w Ameryce – wybór, wybór i jeszcze raz wybór! Powodzenia!

 1. Progressive
 2. State Farm
 3. AllState Corp.
 4. USAA
 5. Liberty Mutual
 6. Travelers
 7. National General Holdings Corp.
 8. Kemper
 9. Auto-Owners Insurance
 10. Farmers Insurance
 11. Windhaven Insurance Co.
 12. United Automobile Insurance Co.
 13. The Hartford
 14. Ocean Harbor Insurance
 15. Southern Farm Bureau Casualty
 16. MetLife
 17. Mercury Insurance
 18. Auto Club Insurance Association
 19. Sentry
 20. Amica
 21. Chubb
 22. American Family Insurance
 23. Nationwide
 24. Auto Club South Insurance
 25. MGA Insurance Co.
 26. AIG
 27. Home State Insurance Group
 28. Markel
 29. Star Casualty Insurance Co.
 30. Tiptree Inc.
 31. First Acceptance
 32. PURE
 33. Assurance America
 34. Premier Holdings LLC
 35. Windhaven National Insurance Co.
 36. Horace Mann
 37. Responsive Auto Insurance
 38. Ameriprise Financial
 39. Aventus Insurance Co.
 40. MAPFRE
 41. General Electric Co.
 42. Global Indemnity
 43. Munich Re
 44. The Cincinnati Insurance Cos.
 45. WT Holdings Inc.
 46. California Casualty
 47. Tokio Marine
 48. Assurant
 49. Peachtree Casulaty Insurance Co.

Zainteresuje Cię także temat: kontrola przez policję na drodze w USA. Jak się zachować w takim wypadku. Przeczytaj praktyczny poradnik jak zareagować podczas takiego nieprzyjemnego zdarzenia.

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?