Czy warto robić “Home Inspection” przed zakupem nieruchomości na Florydzie

Home inspection Floryda nieruchomości

Home Inspection, czyli wizyta inspektora nadzoru budowlanego w nieruchomości na którą składamy ofertę. Co to jest dokładnie Home Inspection? To najprościej pisząc, sprawdzenie techniczne nieruchomości przed dokonaniem jej zakupu na Florydzie. Pojawia się pytanie: czy warto wydawać pieniądze na inspekcję budynku lub mieszkania przed jego zakupem?

Najprostsza odpowiedź to – tak? Ale tylko w przypadku nieruchomości z lat 70-tych, 80-tych i starszych. Zwykle doradzamy naszym klientom skorzystanie z Home Inspection przed złożeniem oferty na daną nieruchomość. Nie jest to zwykle wielki koszt i nawet przy nieruchomości wycenianej w tej chwili na około 1 mln USD, będzie to koszt wahający się w granicach od 400 do 500 USD.

Oczywiście jeżeli jest to wielki dom, rezydencja lub luksusowa posiadłość z 5 lub 6 sypialniami, koszt inspektora nadzoru budowlanego i jego usługi będzie odpowiednio wyższy. Z tym musimy się liczyć. Na naszym lokalnym rynku w okolicach Miami, jest też tysiące firm i inspektorów budowlanych, którzy zajmują się sprawdzaniem technicznym nieruchomości. Inspektora nadzoru budowlanego znajdziesz w każdym z miast na Florydzie.

Nowy dom na Florydzie
Nowy dom na Florydzie nie potrzebuje “Home Inspection”

Dlaczego warto skorzystać z Home Inspection

Ten wydatek kilkuset dolarów kupi Ci tzw “peace of mind” czyli spokój i pewność tego co kupujesz. Inspektor nadzoru budowlanego sprawdzi dla Ciebie całą nieruchomość pod kątem sprawności technicznej w nieruchomości czyli:

  • czy struktura ścian i sufitów jest w porządku
  • czy instalacja elektryczna spełnia dzisiejsze wymagania techniczne w nieruchomości. Stare “conda” na Florydzie mają w niektórych wypadkach, instalację elektryczną lub puszkę z bezpiecznikami jeszcze z lat 70-tych, która musi być wymieniona.
  • czy dach nie ma przecieków i ile lat ma dach w przypadku domu jednorodzinnego. Wtedy mniej więcej będziemy wiedzieć, kiedy należy wymienić dach na nowy w nieruchomości
  • kolejna rzeczą jest WDI infestation (Wood Destroying Insects) – czyli sprawdzenie drewna w ścianach (jeżeli to taka struktura budynku) pod kątem szkodników niszczących strukturę drewna. Chodzi tu o termity i owady żywiące się drewnem.
  • inspektor nadzoru budowlanego także sprawdza strukturę kanalizacyjną w nieruchomości. Wszystkie rury i odpływy w ubikacji i łazienkach pod kątem przecieków i wieku całej instalacji jak takiej.
  • sprawdzenie stanu technicznego i wielu klimatyzacji w nieruchomości. Bardzo ważna rzecz na Florydzie. Sprawność klimatyzacji i całego systemu rozprowadzającego zimne powietrze w nieruchomości. Sprawdzenie części klimatyzacji w mieszkaniu/domu, na dachu, oraz duktów rozprowadzających powietrze po całym domu. Czasami potrzebne jest specjalne czyszczenie duktów doprowadzających powietrze do poszczególnych pomieszczeń/pokoi.
  • sprawdzenie stanu samej maszyny klimatyzacji i elementów klimatyzacji na dachu budynku. Wymiana filtra w klimatyzacji (choć to powinien robić regularnie każdy właściciel nieruchomości lub najemca)
  • kolejną istotną rzeczą, która inspektor nadzoru budowlanego musi sprawdzić w nieruchomości jest “mold” czyli “pleśń” w najprostszym tłumaczeniu. Niezwykle ważna rzecz na Florydzie. Czyli sprawdzenie czy w ścianach w mieszkaniu lub w domu/lokalu, nie ma “grzyba” i szkodliwych substancji wydobywających się ze ścian. Zdarza się czasami, że nieruchomość ma ukryty “mold” – niewidoczny na pierwszy rzut oka. A ściana w środku niszczeje i tworzą się bardzo szkodliwe dla zdrowia substancje chemiczne. Grzyb i pleśń w ścianie, która może nawet doprowadzić w ekstremalnych przypadkach do utraty zdrowia osoby mieszkającej w takim mieszkaniu.

Zainteresuje Cię także: mieszkać na Florydzie

Kiedy brać inspektora, a kiedy nie

Zasada jest mniej więcej taka, iż tym starszą nieruchomość kupujesz, tym bardziej należy skorzystać z usług inspektora nadzoru budowlanego na Florydzie.
Po przeprowadzeniu “Home Inspection” dostaniesz na piśmie dokładny stan nieruchomości, podpisany przez profesjonalnego i licencjonowanego inspektora nadzoru budowlanego na Florydzie.
Dla naszych klientów rekomendujemy kilka dobrych i sprawdzonych od lat firm i inspektorów nadzoru budowlanego z naszego lokalnego rynku. Oczywiście sam możesz znaleźć i skorzystać z własnego inspektora nadzoru budowlanego jeszcze przed złożeniem oferty na nieruchomość.

Ile trwa inspekcja techniczna domu na Florydzie

Zwykle to kilka dni. W zależności jak “busy” jest inspektor. Po kilku dniach dostaniesz na piśmie (mailowo) dokładny stan techniczny apartamentu lub domu który zamierzasz kupić.

Jeżeli znajdzie się coś niepokojącego w nieruchomości, inspektor budowlany powiadomi Cię o tym i udzieli odpowiednich rad, co należy w danym momencie zrobić i zmienić, aby naprawić daną szkodę czy uszczerbek w nieruchomości. Często to także powód, aby złożyć trochę niższą ofertę niż  “asking price” na nieruchomość którą zamierzamy kupić i złożyć na nią ofertę kupna.

Bez Home Inspection

W ostatnich kilku latach, kiedy ceny nieruchomości na Florydzie wzrastały dosłownie z miesiąca na miesiąc, wiele osób kupujących nieruchomości, nawet nie korzystały z Home Inspection i kupowały nieruchomości bez sprawdzenie stanu technicznego posesji. Dlaczego? Dlatego iż na Home Inspection zwykle potrzeba jest kilka dni, aby umówić i przysłać inspektora do nieruchomości.
Ale przede wszystkim była to SŁABSZA OFERTA, niż innej osoby, która składała ofertę na to samo mieszkanie/dom bez inspektora.
W dalszym ciągu to trwa, a jesteśmy prawie już na jesieni, roku 2022.

Każdy inspektor nadzoru budowlanego na Florydzie musi posiadać ważną licencję. Dobrze jest tez jeżeli skorzystamy z usług doświadczonego inspektora budowlanego, który jest na rynku od kilku do kilkunastu lat. Podczas kupowania z nami nieruchomości na Florydzie, wskażemy Wam takiego inspektora i pomożemy na każdym etapie zakupu nieruchomości na Florydzie.

Zainteresuje cię także: Polak kupujący nieruchomość w USA | gdzie bogaci Polacy kupują nieruchomości | jak chronić się przed inflacją |

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?