SAINT PAUL

Saint Paul stolica Minnesoty. Saint Paul jest miastem w północnej części Stanów Zjednoczonych i stolicą stanu Minnesota. Położone jest na północnym brzegu rzeki Missisipi. Graniczy bezpośrednio z największym miastem tego stanu, Minneapolis. Z czego słynie? To „kraina lodu” i znaczące centrum muzeów.

Administracja, liczby i odległościSaint Paul (St. Paul) jest drugim co do wielkości miastem Minnesoty. To także siedziba powiatu hrabstwa Ramsey , najmniejszego i najgęściej zaludnionego hrabstwa w stanie Minnesota. Dwa z nich, zwane „miastami bliźniaczymi”, stanowią rdzeń Minneapolis-Saint Paul, szesnastego co do wielkości obszaru metropolitalnego w Stanach Zjednoczonych, z około 3,52 milionami mieszkańców.

St. Paul liczy sobie 290 tys. mieszkańców, żyjących na obszarze 56 km 2. Daje to gęstość zaludnienia 2,2 tys. osób na kilometr kwadratowy.

Saint Paul
Saint Paul

Odległości z St. Paul do innych pobliskich wielkich lub ważnych miast USA kształtują się następująco:


 • Minneapolis – 17 km. (od centrum)
 • Milwaukee – 520 km.


 • Chicago – 620 km.


 • Kansas City – 660 km.


 • Nowy Jork – 2300 km.

Geografia oraz klimat

 w mieście Saint Paul

Historia i rozwój St. Paul silnie związane są z wodą. Charakterystyczne dla miasta cechy geografii fizycznej to: zbieg rzek Mississippi i Minnesota, które zostały wykute w regionie podczas ostatniej epoki lodowcowej, podobnie jak strome urwiska rzeczne i ostre palisadowe wzgórza, na których zbudowano miasto, które położone jest w środkowo-wschodniej Minnesocie.


Rzeka Mississippi stanowi granicę miejską w części zachodniej i południowo-wschodniej. Minneapolis, największe miasto stanu, leży na zachodzie. Falcon Heights, Lauderdale, Roseville i Maplewood znajdują się na północy, a Maplewood leży na wschodzie. Miasta West Saint Paul i South Saint Paul znajdują się na południu, podobnie jak Lilydale, Mendota i Mendota Heights.

Największe jeziora w aglomeracji to Pig’s Eye Lake, które jest częścią Missisipi, Jezioro Phalen i Jezioro Como. 
W Saint Paul panuje klimat kontynentalny typowy dla północno – środkowych Stanów Zjednoczonych.

Zimy są mroźne i śnieżne, a lata gorące i wilgotne. Saint Paul wpada też w gorącą letnią wilgotną strefę klimatu kontynentalnego. Miasto doświadcza pełnego zakresu opadów atmosferycznych i związanych z nimi wydarzeń pogodowych, w tym śniegu, deszczu ze śniegiem, lodu, deszczu, burzy, tornad i mgły.
Saint Paul podlega też czasami zimnym arktycznym masom powietrza, szczególnie pod koniec grudnia, stycznia i lutego. Średnia roczna temperatura wynosząca 8,36 ° C sprawia, że obszar metropolitalny Minneapolis-Saint Paul ma najniższą średnią roczną temperaturę pośród dużych obszarów metropolitalnych w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. 


Saint Paul Minnesota
Saint Paul Minnesota

Dzielnice Saint Paul

Siedemnaście Dzielnic Planistycznych w mieście to: Sunray-Battle. Creek-Highwood, Greater East Side, West Side, Dayton’s Bluff, Payne-Phalen, North Side, Thomas Dale, Summit-University, West End, Como Park. Hamline-Midway, Park św. Antoniego, Union Park, Macalester-Groveland, Highland Park, Summit Hill, Śródmieście.

Historia Saint Paul w kilku akapitachNekropolie, znajdujące się na terenie dzisiejszego Parku Indian Mounds sugerują, że obszar ten był pierwotnie zamieszkany przez rdzennych Amerykanów Hopewell już około dwa tysiące lat temu.
Od początku XVII wieku do 1837 r. Mdewakanton Dakota, plemię Siuksów. Nazwali ten obszar I-mni-za ska dan („mały biały kamień”), z uwagi na odsłonięte białe skały z piaskowca.
W 1805 roku oficer armii amerykańskiej, Zebulon Pike, wynegocjował około 100 000 akrów (40 000 ha, 160 ²) ziemi od lokalnych plemion Dakota, aby założyć fort.

Pozyskane terytorium znajdowało się na obu brzegach rzeki Mississippi, począwszy od wodospadu Saint Anthony w dzisiejszym Minneapolis, aż do jego ujścia do rzeki Saint Croix . Fort Snelling został zbudowany w 1819 roku u zbiegu rzek Mississippi i Minnesota , które stanowiły naturalną osłonę przed indianami. Porozumienie ze Siouxami z 1837 r. zakładało przekazanie rządowi USA wszystkich lokalnych ziem plemiennych na wschód od Missisipi.

Taoyateduta (wódz Little Crow V) przeniósł swoje plemię przez rzekę, na południe. Handlarze futrami, odkrywcy i misjonarze przybyli na miejsce, by bronić fortu. Pierre „Pig’s Eye” Parrant, emerytowany handlarz futrami, założył swoją tawernę o nazwie „Oko Dzika”, w pobliżu dzisiejszego Lambert. Na początku lat 40. XIX wieku miejscowość stała się ważna jako centrum handlowe i miejsce docelowe dla osadników zmierzających na zachód.

Saint Paul

Miejscowi nazywali ten obszar Okiem Dzika (po francusku: L’Œil du Cochon ) lub Pig’s Eye Landing od popularnej tawerny Parranta.
W 1841 r. Ojciec Lucien Galtier został wysłany, by służyć katolickim francuskim Kanadyjczykom i założył na urwiskach nad Lambert’s Landing kaplicę, nazwaną na cześć swojego ulubionego świętego, Pawła Apostoła.

W 1847 r. nowojorska nauczycielka Harriet Bishop przeniosła się na ten teren i otworzyła pierwszą szkołę w mieście. Stan Minnesoty został sformalizowany w 1849 r., a St. Paul wybrano jego stolicą.

W ciągu 1857 roku do Saint Paul przypłynęło ponad tysiąc parowców. Dzięki temu miasto stało się bramą dla osadników na granicy Minnesoty i Dakoty. Obszar ten był ostatnim dostępnym punktem do rozładunku łodzi płynących w górę rzeki. W tym okresie St. Paul był nazywany „Ostatnim miastem Wschodu”. James J. Hill zbudował i rozbudował swoją sieć kolei w Wielkiej Kolei Północnej i Kolei Północnego Pacyfiku, z siedzibą w Saint Paul.

Dziś są kolektywnie częścią kolei BNSF 20 sierpnia 1904 r. silne burze i tornada uszkodziły setki śródmiejskich budynków, powodując 1,78 miliona dolarów (obecnie 47,45 miliona dolarów) strat. Rozerwaniu uległy też przęsła Wysokiego Mostu. W latach 60. XX wieku, podczas rekonstrukcji miejskiej, Saint Paul zrównoważył zachodnie osiedla w pobliżu centrum.

Miasto zmagało się także z utworzeniem międzystanowej autostrady w całkowicie zabudowanym krajobrazie.
Od 1959 do 1961 roku zachodnia dzielnica Rondo została rozebrana przy budowie Interstate 94, która zwróciła uwagę na segregację rasową i nierówne warunki mieszkaniowe w północnych miastach. Coroczne obchody Dni Rondo upamiętniają społeczność Afroamerykanów. 
Drapacze chmur w śródmieściu rozpoczęto budować w latach 70. XX wieku.

Najwyższe budynki, takie jak Galtier Plaza (Jackson i Sibley Towers), osiedla Pointe of Saint Paul i najwyższy budynek miasta, Wells Fargo Place (dawniej Minnesota World Trade Center), zostały zbudowane pod koniec lat 80-tych.
W latach 90. i XXI wieku kontynuowano tradycję przyciągania do miasta nowych grup imigrantów. Od 2004 r. prawie 10% ludności miasta to niedawni imigranci z Wietnamu, Laosu , Kambodży, Tajlandii i Birmy .

Saint Paul przewodnik
Saint Paul

Gospodarka

 Saint Paul

W obszarze Minneapolis-Saint Paul-Bloomington zatrudnianych jest 1.570.700 osób, z czego 82% w sektorze prywatnym. 
Główne przedsiębiorstwa z siedzibą w Saint Paul to: Ecolab – chemia, Securian Financial Group Inc i Gander Mountain – artykuły sportowe.

Firma 3M jest często wymieniana jako jedna z firm St. Paul, choć znajduje się w sąsiedniej Maplewood w stanie Minnesota. 3M zatrudnia 16.000 osób w całym stanie. St. Jude Medical, producent urządzeń medycznych, znajduje się bezpośrednio przy granicy miasta Saint Paul w Little Canada, chociaż adres firmy znajduje się w Saint Paul.

Miasto było siedzibą zakładu montażowego Twin Cities Ford Motor Company, otwartego w 1924 r. I zamkniętego pod koniec 2011 r. Fabryka znajdowała się w Highland Park nad rzeką Mississippi, w pobliżu Lock and Dam nr 1, Mississippi River, który generuje energię hydroelektryczną. Dzielnica jest obecnie oczyszczana ze wszystkich budynków i testowana pod kątem zanieczyszczeń w celu przygotowania do przebudowy.


Transport

Przez terytorium St. Paul przebiega wiele autostrad międzystanowych. Publiczny transport osobowy zapewnia przedsiębiorstwo Metro Transit. Kolej natomiast, to oczywiście pociągi AMTRAK. Najbliższym lotniskiem jest Międzynarodowe Lotnisko Minneapolis-Saint(MSP), która znajduje się na południowy zachód od miasta, na zachodnim Brzegu Rzeki Mississippi.

Pomiędzy Minnesota State Highway 5, Interstate 494, Minnesota State Highway 77, A Minnesota State Highway 62.
Lotnisko obsługuje trzy międzynarodowe i dwanaście krajowych linii oraz czterech regionalnych przewoźników

Kultura lodu i znany pisarzW miesiącach zimowych Saint Paul jest gospodarzem Zimowego Karnawału Świętego Pawła, tradycji, która rozpoczęła się w 1886 roku, gdy reporter z Nowego Jorku nazwał Saint Paul „Drugą Syberią „. W imprezie uczestniczyło 350 000 gości rocznie. Można zobaczyć rzeźby lodowe, skosztować zimowej kuchni. 
Przez cały rok popularne są: zoo i oranżeria w Como. Historyczne centrum zabytkowe w centrum miasta Saint Paul jest siedzibą organizacji kulturalnych i artystycznych.

Do ważniejszych miejsc rekreacyjnych miasta należą park Indian Mounds, Park Regionalny Battle Creek, Park Regionalny Harriet Island, Highland Park, Jaskinia Wabasha Street, Jezioro Como, Jezioro Phalen i Rice Park , a także kilka obszarów położonych nad rzeką Mississippi. Irish Fair of Minnesota odbywa się co roku w pawilonie Harriet Island Pavilion. Pierwszy weekend lipca to duży festiwal sportowy, Freedom Festival w McMurray Field w pobliżu Como Park.


W St. Paul urodził się rysownik Charles M. Schulz, który mieszkał w Merriam Park od dzieciństwa do 1960 roku. Inni znani mieszkańcy to pisarz F. Scott Fitzgerald , dramatopisarz August Wilson, malarz LeRoya Neiman i fotograf John Vachon.
W Ordway Center for the Performing Arts odbywają się spektakle teatralne, jest też Opera Minnesota. RiverCentre stanowi centrum kongresowe miasta. W Saint Paul znajduje się wiele muzeów, w tym Muzeum Designu w Goldstein w Minnesocie.

Muzeum Dziecięce w Minnesoty, Muzeum Instrumentów Muzycznych Schubert Club, Muzeum Sztuki Amerykańskiej w Minnesocie, Centrum Historii i Kultury Traces. Centrum Historii Minnesota, Dom Alexandra Ramseya, Dom Jamesa J. Hilla , Muzeum Transportu w Minnesocie, Muzeum Nauki w Minnesocie.

Saint Paul nieruchomości
Saint Paul nieruchomości

Sport w Saint Paul

Dział Parków i Rekreacji w Saint Paul nadzoruje ponad 1500 zorganizowanych drużyn sportowych. Odpowiada też za 160 parków i 41 centrów rekreacyjnych. W mieście działa wiele drużyn amatorskich. Wśród zawodowych klubów natomiast są: Minnesota Wild – hokej na lodzie, Minnesota United FC – piłka nożna, St. Paul – bejsbol. 


Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

 1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
 2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
 3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
 4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
 5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
 6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
 7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
 8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
 9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
 10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?