Wycieczka na Key West

KEY WEST FLORIDA

Jak rozsądnie zaplanować wycieczkę na Key West, podczas pobytu na Florydzie w celu zakupu nieruchomości. Pomysł na ten artykuł chodził mi po głowie już od dawien dawna. W końcu postanowiłem napisać parę zdań w tej materii. Aby trochę Wam ułatwić zaplanowanie pobytu na Florydzie. Na bazie wieloletnich doświadczeń i obcowania z naszymi klientami z Polski i z Europy.

Key West – zawsze “Top of the List”

Wycieczka na Key West od zawsze jest na górze listy miejsc, które trzeba odwiedzić na Florydzie. Key West to ważne miejsce i trzeba je odwiedzić, wcześniej czy później. Natomiast trzeba to zaplanować ” z głową’ i dobrze zorganizować sobie czas podczas pobytu na południowej Florydzie.

Zwiedzanie Florydy albo poszukiwanie nieruchomości

Przede wszystkim, jeżeli planujecie przyjazd do nas, na oglądanie i zakup nieruchomości, musicie mieć więcej czasu niż 4 lub 5 dni. Sugerujemy przyjazd na 7 dni. Jeżeli przyjeżdżacie tylko na kilka dni do nas i mamy skoncentrować się na znalezieniu idealnej oferty dla Was, nie ma takiej możliwości, abyście w ciągu 4 lub 5 dni pobytu na Florydzie “zdążyli sobie pojechać” na Key West, wrócić i jeszcze sfinalizować transakcję zakupu.
No chyba iż kupujecie “przez internet” jak wielu naszych klientów i nawet nie chcecie oglądać nieruchomości “na żywo” tylko złożyć ofertę za naszym pośrednictwem przez internet. Część osób decyduje się na to i też polecamy taką formę zakupu z nami. Zadzwońcie do nas po szczegóły.

Powiązany temat: Key West jak wygląda dojazd w praktyce |

Key West wbrew pozorom nie leży tak blisko Miami lub Fort Lauderdale jak się wydaje. Choć nie jest to duża odległość jak na amerykańskie standardy, to jednak dojazd zwykle zajmuje od 3 do 4 godzin. W okresie świąt i innych “breaks” (np. Spring Break) państwowych lub stanowych, ta podróż wydłuży się jeszcze bardziej. Ruch samochodowy w drodze na Key West jest uwarunkowany mostami, ta droga jest dość wąska, mnóstwo turystów tam jedzie o każdej porze roku. I praktycznie zawsze droga na Key West, jest zatłoczona. Po drodze trzeba się zatrzymać na posiłek, toaletę lub na rozprostowanie kości. To też skonsumuje Was czas dojazdu na Key West.

Coraz więcej ludzi na Florydzie

Samo Key West bywa zatłoczone, szczególnie w ostatnich latach i okresie podczas i po pandemii. Mnóstwo osób przeprowadziło się na Florydę z innych stanów USA, mnóstwo osób przeprowadziło się z wielu powodów podczas pandemii i generalnie widać to, szczególnie na drogach Florydy, ile tu jest więcej ludzi.

Powiązany temat: wszystkie mosty łączące Florida Keys

Wyjazd na Key West to według mnie – minimum – 2 a najlepiej 3 noclegi. Miasto jest piękne, jest dużo do zwiedzania, spacerowania, odwiedzenia kultowych restauracji i barów. Do tego jeżeli “zasiedzicie się” w jakimś klubie wieczorem, wypijecie parę “głębszych” na pewno nie będziecie chcieli wracać następnego dnia do Miami.

Skoncentruj się na poszukiwaniu nieruchomości

Wielu naszych klientów próbuje połączyć przyjemne z pożytecznym na okres paru dni, ale nie jest to dobre. Zostawcie sobie Key West na póżniej, jak już na spokojnie przyjedziecie na Florydę i będziecie spędzać tutaj więcej czasu, np. w swoim nowym apartamencie lub domu zakupionym przez nasze biuro nieruchomości.

Powiązany temat: zakwaterowanie i największe atrakcje Key West

Najbardziej na południe wysunięty punkt w USA
Najbardziej na południe wysunięty punkt w USA foto

Lepiej się skoncentrować na poszukiwaniu nieruchomości, być na czas na umówione spotkania i na oglądaniu domów i mieszkań z nami. Chyba iż od samego początku przyjeżdżacie na Florydę na kilka tygodni. Wtedy sprawa jest inna, jest mnóstwo czasu na zwiedzanie i wyjazd na Key West. Może nawet uda Wam się odwiedzić Orlando, Kennedy Space Center, albo Tampę na północnym zachodzie Florydy. Ale to już temat na następny artykuł o Florydzie.

Compare listings

Porównać
Szukaj
Inne elementy
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?