FORT LAUDERDALE

Fort Lauderdale Floryda. Miasto Fort Lauderdale na wschodniej Florydzie bardzo trudno opisać w kilku rozdziałach przewodnika po Florydzie. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej dynamicznie się rozwijających miast tego amerykańskiego półwyspu. Fort Lauderdale naprawdę warty jest oddzielnych wakacji na Florydzie, a nie tylko przyjazdu na dzień lub dwa i „zaliczenia” miasta i dalszej podróży. Chyba że poszukujesz nieruchomości w Fort Lauderdale i zamierzasz osiedlić się w tej części Florydy wschodniej.

Fort Lauderdale Floryda
Fort Lauderdale na Florydzie

Fort Lauderdale dlaczego warto tu zostać

To wspaniałe miejsce na Florydzie ma tak wiele dla zaoferowania turystom iż nie sposób tego ująć w słowach lub opisać w naszym skromnym przewodniku po wszystkich miastach Florydy. Także osoby lubiące zakupy znajdą Fort Lauderdale na czele swojej listy miast w USA wartych odwiedzenia. Jedno z największych centr handlowych Collonade Fort Lauderdale znajduje się właśnie na Florydzie w Fort Lauderdale.

Powiązany temat: Las Olas i downtown Fort Lauderdale

Specjalne wycieczki z innych krajów np. z Brazylii, przyjeżdżają specjalnie właśnie tutaj na zakupy. Po wejściu, możesz zaopatrzyć się w mapkę tego olbrzymiego centrum handlowego i wyruszyć na łowy najlepszych okazji i wyjechać po kilkunastu godzinach, olbrzymim wózkiem pełnym zakupów i niebywałych okazji cenowych. Zobacz także rozdział przewodnika mieszkać na Florydzie

O zakupach na Florydzie pisaliśmy w innym rozdziale naszego przewodnika po USA, zatytułowanym zakupy w Stanach Zjednoczonych, na co zwracać uwagę, aby nie dać się zwariować. Tam znajdziesz praktyczne informacje jak wybrać się na dobre zakupy do USA. A przede wszystkim jak znaleźć poszczególne centra handlowe, malle i discounty.

Wenecja Florydy

Ale nie tylko konsumizm i zakupy są w Fort Lauderdale atrakcyjne dla odwiedzającego ten zakątek południowej Florydy. Miasto ma wspaniałe plaże (zobacz przy okazji rozdział najlepsze plaże Florydy), przepiękne ulice i port, w którym trzymają swoje statki prawdziwi milionerzy nie tylko ze Stanów Zjednoczonych, ale i także z innych zakątków świata i wszechświata (jeśli wierzysz w Obcych).

Fort Lauderdale leży w Broward County w niedalekiej odległości od Miami, posiada własne międzynarodowe lotnisko, które ma bezpośrednie połączenia lotnicze z Europą, szczególnie z Wielką Brytanią i Londynem. Warto sprawdzić tego rodzaju lot z UK na Florydę.

Powiązany temat: Riverwalk w Fort Lauderdale

Fort Lauderdale
Fort Lauderdale

Jeszcze kilka lat temu tysiące Brytyjczyków, także Irlandczyków przyjeżdżało tu nie tylko na wakacje, ale przede wszystkim aby inwestować w zagraniczne nieruchomości.  A to miejsce ma wspaniałe apartamenty, domy i wille na sprzedaż, nie tylko dobre dla inwestorów, ale także dla osób szukających drugiego domu w słońcu Florydy i miejsca na długo oczekiwaną emeryturę w Stanach Zjednoczonych. 


Wspaniały klimat, wspaniałe i czyste ulice, doskonałe restauracje i wspaniałe sklepy i centra handlowe. Fort Lauderdale jest wspaniałym miejscem na Florydzie, wystarczająco dobrym aby zdecydować się na przeprowadzkę z Kanady lub z Nowego Jorku na zawsze słoneczną Florydę. 
Poniżej poznasz wszystkie największe atrakcje turystyczne Fort Lauderdale na Florydzie. Trochę inny przewodnik turystyczny po Fort Lauderdale na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. Zobacz także międzynarodowe lotnisko w Fort Lauderdale

Z czego słynie Fort Lauderdale Floryda

Wenecja Ameryki – 
Tak często bywa określane to piękne miasto, nie tylko w przewodnikach turystycznych po Florydzie. Dlaczego? To za sprawą kanałów wodnych w Fort Lauderdale. Wystarczy iż spojrzysz na mapę miasta i wszystko stanie się jasne.

Ponad 300 mil kanałów po których pływają statki, jachty i inne jednostki pływające. Także właściciele najlepszych posiadłości w Fort Lauderdale mają swój własny dostęp do wody, oraz własną łódkę lub jacht. Zobacz także rozdział golf na Florydzie.

To wspaniałe miejsce na posiadanie nieruchomości na wschodniej Florydzie.
 W sumie hrabstwo Broward do którego należy administracyjnie Fort Lauderdale liczy aż 1 mln mieszkańców. W Fort Lauderdale nie tylko mieszkają sławni i bogaci, ale także amerykańscy celebryci, posiadający swoje własne rezydencje z dostępem do lustra wody, wraz z własną, prywatną przystanią.

Powiązany temat: Water Taxi w Fort Lauderdale

Trasa rejsów z Fort Lauderdale na Bahamy

Stolica światowego jachtingu

Stolica światowego jachtingu – To niekwestionowana stolica jachtowa świata. Co roku w Fort Lauderdale odbywa się International Boat Show, gromadzące tysiące wystawców i zwiedzających z całego świata. Entuzjaści jachtów, morskich jednostek pływających, łodzi motorowych i wszystkiego co związane z morzem i jachtami, zjeżdżają się do Fort Lauderdale i przez kilka dni można oglądać wszystko co najlepsze w branży jachtowej. Zobacz także mapę Fort Lauderdale

To jeden z motorów napędzających lokalną ekonomię. Wspaniała lokalizacja Fort Lauderdale na wybrzeżu Atlantyku, oraz setki mil do żeglowania po spokojnych wodach kanałów w Fort Lauderdale, tworzą to miejsce stolicą światowego jachtingu.
 Fort Lauderdale to jedno z najbardziej ruchliwych i ekonomicznie aktywnych miast wschodniej i południowej Florydy.

Czadowe wakacje na Florydzie

Gejowskie wakacje na Florydzie
 – Fort Lauderdale jest także znany ze swojej bardzo liberalnej populacji i wakacji organizowanych dla mniejszości seksualnych, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i innych zakątków świata.

Fort Lauderdale Floryda. W mieście jest ponad 100 hoteli, barów i restauracji, których właścicielami są dumni geje i lesbijki. 
Także transy. Miasto Fort Lauderdale i Wilton Manors witają ponad 1 mln gejowskich podróżników i wypoczywających rocznie! Spora z nich część, po zachwyceniu się panującą w Fort Lauderdale atmosferą, postanawia zostać na dłużej w Fort Lauderdale i kupić tutaj np. swoją nieruchomość wakacyjną.


W Fort Lauderdale są cztery sławne plaże dla gejów. W mieście ukazuje się gejowska prasa i publikacje gejowskie. Fort Lauderdale to mekka dla gejów w Stanach Zjednoczonych i na Florydzie. Tuż po San Francisco, Fort Lauderdale uważany jest za ważną turystyczną gejowską destynację turystyczna i wakacyjną.


Powiązany temat: Lauderdale by the Sea

Jeżeli więc jesteś polskim gejem i wstydzisz się przyznać i pokazać tego we własnym, zacofanym kulturowo kraju, to koniecznie musisz przyjechać na Florydę i odwiedzić Fort Lauderdale. I nie ważna jest pora roku. Tutaj na wakacje warto przyjechać nawet w grudniu lub w styczniu.

Gej w USA Fort Lauderdale
Gay Parade w Fort Lauderdale na Florydzie

Wspaniały klimat Fort Lauderdale

Wspaniały klimat cały rok
 – Klimatu Fort Lauderdale nie trzeba zachwalać. Panują tutaj doskonałe temperatury przez cały rok. Zimą temperatury nie spadają poniżej 75, a latem nie są wyższe od 95. Fort Lauderdale to miejsce dla amatorów plaży i smażenia się na słońcu. To doskonałe miejsce na wakacje z liczną gromadką dzieci, jak również miejsce o pomyśleniu o domu na emeryturę w promieniach słońca Florydy i zostaniu w Fort Lauderdale na długo wyczekiwaną emeryturę.

W mieście spotkasz dużo młodych ludzi, jak również osoby w podeszłym wieku.
Tutaj nie sposób jest się nudzić. Miasto ma doskonałe plaże, parki, centra handlowe i doskonałe restauracje. A także są organizowane koncerty, wystawy i okolicznościowe imprezy dla osób o najprzeróżniejszych zainteresowaniach. Jazda na rowerze, gra w golfa czy też zwyczajne wylegiwanie się na plaży. Fort Lauderdale ma absolutnie wszystko, czego może żądać wymagający turysta ze wschodu Europy. Sprawdź aktualną pogodę w Fort Lauderdale na Florydzie.

Port dla wycieczkowców

Port dla wycieczkowców
Fort Lauderdale to także ważne miasto na mapie rejsów turystycznych po Karaibach i Oceanie Atlantyckim. Do portu Everglades w Fort Lauderdale wpływają największe jednostki pływające i wycieczkowce najbardziej sławnych linii oceanicznych odwiedzają Fort Lauderdale w zasadzie codziennie.
Zobacz także rozdział jaki hotel wybrać na Florydzie

Fort Lauderdale Floryda. To także najbardziej ruchliwy port na całej Florydzie, może z wyjątkiem portu w Miami. Fort Lauderdale posiada jednak największy terminal portowy na świecie, obsługujący tysiące pasażerów statków wycieczkowych.
 Fort Lauderdale to port macierzysty takich jednostek pływających jak Oasis of the Seas, Allure of the Seas, należących do olbrzymiej floty Royal Caribbean.

Rejsy po Karaibach
Wielkie wycieczkowce wypływają z Fort Lauderdale

Praktyczne informacje Fort Lauderdale

Zobacz dobre i sprawdzone wypożyczalnie samochodów w Fort Lauderdale na Florydzie. Oszczędzaj pieniądze i zarezerwuj auto w Fort Lauderdale. Rezerwacje aut z lotniska lub w dowolnym miejscu w mieście lub okolicy.
Fort Lauderdale Floryda. Zobacz informacje o lotnisku w Fort Lauderdale i dlaczego lepiej jest wybrać lotnisku w Fort Lauderdale niż lotnisko w Miami.

Zdjęcia Fort Lauderdale

Fotografie z Fort Lauderdale na Florydzie. Okazja do poznania tego pięknego miasta wschodniej Florydy i drugiego największego ośrodka turystycznego południowo wschodniej Florydy.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?