Kilka faktów o Miami o których nie mieliście pojęcia

Miami

Fakty i ciekawe informacje o Miami. To niesamowite miasto na południowej Florydzie to jedno z najpiękniejszych miast całej Ameryki Północnej i Stanów Zjednoczonych. Miejsce które warto poznać i odwiedzić. Naładowane niesamowitą energią, klimatem, architekturą i ludźmi ze wszystkich zakątków świata. Mamy ogromne szczęście i przywilej mieszkać w pobliżu Miami i sprzedawać tutaj nieruchomości dla inwestorów z zagranicy. Głównie dla Polaków.

Dziś trochę ciekawych faktów o Miami których nie znajdziecie w tysiącach przewodnikach po Miami i internetowych blogach poświęconych Miami. Więc zaczynamy nasz dzisiejszy artykuł pod tytułem – Kilka ciekawych faktów związanych z Miami.

Pierwszą restaurację Burger King na świecie otwarto w Miami w 1954r

Jedną z najbardziej interesujących informacji o Miami jest to, iż pierwszy na świecie Burger King powstał w Miami w roku 1954. Firma powstała w Jacksonville na Florydzie w 1953 roku i najpierw nazywała się Insta-Burger King. Firma została kupiona w 1954 i przemianowana na Burger King. Pierwsza restauracja franczyzowa została otwarta w Miami wkrótce po tym i do dzisiaj główne biuro zarządzające Burger King znajduje się w hrabstwie Miami Dade.

Miami nazywane jest światową stolicą wraków morskich

Miami jest jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie związanych z nurkowaniem i z nurkowaniem do wraków. Wokół Miami leży ponad 50 wraków statków na dnie oceanu. Wraz z pobliskim Fort Lauderdale i Pompano Beach, to jedno z najbardziej gęsto usłanych miejsc na świecie statkami na dnie oceanu. Są to wraki z różnych epok. Do tego dochodzi nurkowanie na rafie koralowej i podziwianie życia morskiego w pobliżu Miami. Zobacz rozdział nurkowanie na Florydzie gdzie znajdziesz więcej informacji związanych z nurkowaniem w okolicach Miami.

Miami

Miami nazywane jest “Magic City”

Każdy kto odwiedził to miejsce, zgodzi się z często używaną nazwą Miami – Magic City. Kolorowe budynki, bardziej w nocy niż w dzień, niesamowite plaże, wspaniałe życie nocne. Ludzie tworzący atmosferę Miami, to wszystko składa się na Magic City. Do tego niesamowite dzielnice w Miami i budynki wzdłuż Collins Avenue, gdzie mieszkają milionerzy i miliarderzy, oraz niesamowite wozy to tworzy magiczne Miami. Fantastycznie miejsce na zakupy czy topowe restauracje w Miami. W Miami mieszka niesamowita ilość niezwykle bogatych ludzi nie tylko z USA ale także z Rosji, Polski, Ukrainy, Brazylii i Kolumbii.
Określenia Miami – Magic City po raz pierwszy użył znany dziennikarz – Etham Blackman, zdając sobie sprawę z potencjału tego miasta.

Hrabstwo Miami Dade jest siódmym najbardziej zaludnionym hrabstwem w całych Stanach Zjednoczonych

Ponad 2,7 miliona ludzi mieszka w Dade county. To hrabstwo jest także największym obszarowo hrabstwem Florydy. Wystarczy spojrzeć na mapę hrabstw Florydy. Są jeszcze dwa hrabstwa w tzw. Miami Metropolitan Area, czyli hrabstwo Broward (Fort Lauderdale i okolice) oraz hrabstwo Palm Beach, gdzie mamy szczęście mieszkać i sprzedawać nieruchomości. Tutaj najlepszymi miejscami jest sławna miejscowość Boca Raton, oraz Palm Beach. Okolice gdzie mieszka Donald Trump.
Wszystkie 3 hrabstwa zamieszkuje lekko ponad 6 milionów ludzi.

Miami ma największy port wycieczkowy na świecie

Port w Miami jest największym i najbardziej ruchliwym portem morskim na świecie. Ponad 5 milionów pasażerów rocznie przewija się przez port wycieczkowy w Miami. To stolica “cruzów” i statków wycieczkowych na świecie. Szukasz wycieczki statkiem po Karaibach? Albo rejsu po Karaibach lub wzdłuż wybrzeża USA? Na pewno wcześniej czy później natkniesz się na port w Miami, jako punkt startowy do tego typu wycieczki.
Dwa inne, największe amerykańskie porty wycieczkowe, znajdują się także na wschodnim wybrzeżu Florydy. Są to port w Fort Lauderdale i port Canaveral.

Miami

W Miami znajduje się największa liczba międzynarodowych banków w USA

Miami może nie być postrzegane jako finansowy “hub” w Ameryce, ale fakty o Miami są takie, iż miasto posiada największą ilość międzynarodowych oddziałów banków w całych Stanach Zjednoczonych. Miami jest także największym finansowym centrum w USA, zaraz po Nowym Jorku. W Miami znajduje się ponad 60 międzynarodowych banków.

Miami nie jest największym miastem na Florydzie

Na pewno myśleliście iż Miami jest największym miastem Florydy. Otóż nie! Największym miastem Florydy jest Jacksonville. Miami, jest drugim, największym miastem na Florydzie. Oficjalne liczby: Miami ma 442.000 mieszkańców, natomiast Jacksonville posiada 950.000 mieszkańców.

Skąd pochodzi nazwa Miami?

Miasto zostało nazwane na część plemienia Indian które tu kiedyś żyło. Zanim na Florydę dotarli Europejscy odkrywcy, wzdłuż rzeki, która dziś nazywa się Miami, zamieszkiwały te okolice, plemiona Indiańskie, które nazywały siebie Tequestas, oraz Mayaimi. Właśnie od nazwy tego drugiego plemienia, powstała nazwa – Miami. Zobacz także rozdział historia Florydy na naszych stronach internetowych.

Cape Florida Lighthouse jest najstarszym budynkiem w Miami

Latarnia morska Cape Florida Lighthouse jest najstarszym budynkiem w mieście. Została wybudowana w 1825 roku. Przetrwała huragany, zaniedbanie na przestrzeni lat, a dziś można na nią wejść i podziwiać widoki na Grater Miami.

Miami leży pomiędzy dwoma parkami narodowymi Florydy

Nie wszyscy zdaja sobie z tego sprawę, ale Miami jest położone pomiędzy dwoma najbardziej interesującymi parkami narodowymi na Florydzie. Everglades National Park, oraz Biscayne National Park. Obydwa można odwiedzić i zwiedzić. Zobacz parki narodowe Florydy na naszej stronie internetowej. Można wybrać się na wycieczkę pierwszą, albo na rower, albo po prostu na podglądanie dzikich zwierząt.

Miami

70% mieszkańców Miami mówi po hiszpańsku

Mimi posiada niezwykle duża populację latynoską. 70% mieszkańców Miami jest “Hispanic”. Mieszkają tiu nie tylko Kubańczycy czy osoby pochodzenia kubańskiego, ale praktycznie wszystkie kraje Ameryki Południowej i Ameryki Łacińskiej. Bez znajomości języka hiszpańskiego może być czasami Ci trudno w Miami.
A dla poszukujących pracy w Miami, często jest wymagana znajomość dwóch języków: angielskiego i hiszpańskiego.
Miami jest drugim miastem w USA pod względem ilości osób mówiących w języku hiszpańskim, zaraz po El Paso w Teksasie.

Miami posiada 5 drużyn sportowych w najważniejszych amerykańskich ligach

Nie sposób nie usłyszeń o Miami jeżeli interesujesz się amerykańskim sportem. Koszykówką, baseballem czy amerykańskim futbolem.
NFL, NHL, NBA, MLB oraz MLS. Miami to “hotspot” dla miłośników sportu!
– Miami Dolphins (NFL)
Miami Heat (NBA)
– Miami Marlins (MLB)
– Florida Panthers NHL to drużyna hokeja na lodzie z Miami. Nie wszyscy może w Polsce o tym wiedzą.

Oczywiście liga MLS, czyli liga piłki nożnej i i zespół Inter Miami, do którego właśnie przyjechał Leo Messi.
Który, notabene, mieszka w Porsche Building w Miami na Collins Avenue. Zobacz także słynne drużyny sportowe z Florydy.


Masz jeszcze wątpliwości czy inwestować i przyjeżdzać do Miami? Chyba większej reklamy nie trzeba. Do tego w chwili obecnej dochodzą bezpośrednie loty z Warszawy do Miami. Jeszcze kilka lat temu nie było lotów z Polski do Miami.
Trzeba było się przesiadać w Niemczech, Szwajcarii czy w Nowym Jorku. Doskonale pamiętamy te czasy.
Teraz LOT ma bezpośrednie loty z Polski na Florydę. To fantastyczne.

Zapraszamy do naszego biura nieruchomości po najlepsze oferty i najlepszą, profesjonalną, oraz przyjazną obsługę w zakresie sprzedaży nieruchomości na Florydzie!

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?