LAKELAND

Lakeland Floryda w USA. Miasto o nazwie Lakeland w centralnej Florydzie. Miasteczko Lakeland położone w centralnej Florydzie. Informacje, przewodnik i atrakcje turystyczne dla odwiedzających środkową Florydę w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Lakeland w centralnej Florydzie położone jest między Tampą, a Orlando. Do obu miast przez Lakeland wiedzie autostrada Interstate 4, do Tampy jest około 56 kilometrów, do Orlando 90 km.

Nazwa Lakeland odnosi się do jezior, a tych w okolicy nie brakuje. Jednak na fladze Lakeland widnieje łabędź i Lakeland często nazywane jest również Miastem Łabędzi. Jest to najbardziej zaludnione miasto w hrabstwie Polk, aktualnie zamieszkuje je nieco powyżej 112 tysięcy mieszkańców.

Lakeland w centralnej Florydzie

Lakeland Floryda
Centrum miasta Lakeland w środkowej Florydzie

Hiszpańscy kolonizatorzy byli tu pierwsi

Historia Lakeland sięga czasów, kiedy w okolicy rzeki Rio de la Paz, w 1527 roku pojawili się hiszpańscy kolonizatorzy. Ten fakt okazał się zgubnym dla rdzennych Indian z tej okolicy. W przeciągu 150 lat rdzenni mieszkańcy zostali wyniszczeni przez europejskie choroby takie jak ospa, czy żółta febra, zniewoleni, albo zabici przez przyjezdnych. Resztki plemion połączyły się i stworzyły plemię Indian Seminole.

Buffalo Soldier

Hrabstwo Polk założono w 1861 roku, większość ludności wówczas zamieszkiwała okolice miast Bartow, w którym była siedziba hrabstwa lub Fort Meade, jednak z biegiem czasu zaczęto osiedlać się na innych obszarach, które później stały się miejscowością Lakeland. Pierwsi mieszkańcy trafili tu w latach 70 XIX wieku, a samo miasteczko zaczęło się rozwijać po 1884 roku, wtedy to  do Lakeland dotarły linie kolejowe.

Duże znaczenie dla Laklenad miał Abraham Munn, który zakupił 80 akrów ziemi w 1882 roku i w 1884 roku przeznaczył je na miasto. Lakeland oficjalnie zostało założone 1 stycznia 1885 roku. Innym sporym znaczeniem dla rozwoju miasta była wbrew pozorom wojna hiszpańsko-amerykańska w 1898 roku. To właśnie Lakeland stało się wówczas miejscem stacjonowania 9000 amerykańskich żołnierzy 10 Pułku Kawalerii oddziałów Buffalo Soldier.

Lakeland Floryda
Lakeland Floryda

Miasto Lakeland

Największy rozwój Lakeland nastąpił w XX wieku, wtedy powstało wiele budynków, które dziś są wpisane do Krajowego Rejestru Miejsc o Znaczeniu Historycznym, były to Hotel Terrace, New Florida Hotel, Polk Theatre, Polk Museum of Art, Freances Langford Promenade, czy Park Trammell Building. W połowie lat 30 XX wieku wybudowano Miejski Port Lotniczy w Lakeland. Przy lotnisku utworzono Lakeland School od Aeronautics, która w czasach II Wojny Światowej stała się częścią ogólnokrajowej sieci cywilnych szkół lotniczych, przeszkolono tu ponad 8000 podchorążych Sił Powietrznych Armii US, oraz 1327 kadetów brytyjskiej Royal Air Force.

Zainteresuje Cię także: historia Florydy

W celu rozwoju Lakeland w 1938 roku zaproszono architekta Franksa Lloyda Wrighta do opracowania „wielkiej świątyni edukacji na Florydzie” dla Florida Southern College. Architekt pracował 20 lat, w między czasie zmagając się z problemami materiałowymi i problemami zatrudnienia podczas II Wojny Światowej. Projekt zakładał 18 budowli, architekt zaprojektował 30, ostatecznie wybudowano ich 12. Wright zatytułował projekt „Child od the Sun”, ponieważ budynki opisywał jako „wychodzące z ziemi do światła, dzieci słońca”. Dziś kompleks budynków odwiedzany jest przez 30 tysięcy turystów rocznie.

Co robić dzisiaj w Lakeland Floryda

Dziś Lakeland to tętniące życiem miasto, które zamieszkuje ponad 112 tysięcy mieszkańców, najszybszy ich wzrost nastąpił na przełomie lat 1920 i 1930, kiedy to z niemalże 7 tysięcy mieszkańców liczba się prawie potroiła i wynosiła niecałe 19 tysięcy, oraz w latach 1980 i 1990, kiedy z 47 tysięcy mieszkańców liczba urosła do ponad 70 tysięcy. W Lakeland dziś jest 28 szkół podstawowych, 7 gimnazjów, 6 szkół średnich, a także 8 szkół wyższych lub ich filii.

Sprawdź także: najlepsze uniwersytety na Florydzie

Southeastern University
Southeastern University

Jako dojechać do Lakeland

Przez miasto wiedzie autostrada Interstate 4, która łączy Tampę, Lakeland, Orlando i Daytona Beach. Podróżni mogą skorzystać również z obwodnicy Lakeland – SR 570. Na podróżujących czeka stacja kolejowa, międzynarodowy port lotniczy Lakeland Linder i terminal autobusowy. Rowerzyści natomiast chwalą trasy rowerowe, w tym szlak Lake-To-Lakes Trails.

Jeziora i łabędzie

A jeździć na rowerze jest gdzie. Jak już wspomniano, nazwa Lakeland zobowiązuje, w samym mieście i na jego obrzeżach znajdziecie dużo jezior, mniejszych lub większych, nazwano 38 z nich, a wiele mniejszych pominięto w liczeniu i nadawaniu nazw. Większość jezior to pozostałości po kopalniach fosforanów, które z czasem wypełniły się wodą.

Największe jezioro Lake Parker ma 10,3 kilometrów kwadratowych. Innymi popularnymi, nieco mniejszymi jeziorami są Lake Hollingsworth, Lake Morton, Lake Mirror i Lake Gibson. Jak już wiecie Lakeland jest nazywane również Łabędzim Miastem, nic dziwnego łabędzie to nierozłączny element krajobrazu. Pierwsze pojawiły się tu około 1923 roku, jednak około 1954 wszystkie zginęły, wytępione przez aligatory

Jeden z mieszkańców, który opłakiwał śmierć łabędzi, napisał o tym fakcie list do Królowej Elżbiety II, w odpowiedzi Rodzina Królewska wysłała dwa królewskie łabędzie. Można powiedzieć, że wszystkie pływające łabędzie po Łabędzim Mieście są dziś potokami królewskiej pary otrzymanej od Królowej w latach 50`tych.

Jeziora Lakeland na Florydzie
Lakeland jezioro w downtown

Hotel czy AirBnB w Lakeland

Oferta hotelowa i AirBnB w Lakeland jest na wysokim poziomie, a co ważniejsze, ilość obiektów jest wystarczająca, aby każdy coś dla siebie znalazł. Ceny hoteli wahają się od 66 dolarów do 189 dolarów za noc. Najtańszy, wcale nie oznacza najgorszy! Jest to nocleg w przytulnym, trzygwiazdkowym hotelu z basenem – Baymont by Wyndham Lakeland. Cena zawiera śniadanie i darmowy parking dla gości. Wszystkie pokoje mają klimatyzację. W cenie 189 dolarów za noc znajdziecie nocleg w Towne Place Suites by Marriot Lakeland, jest to również trzygwiazdkowy hotel, z klimatyzacją, telewizorem, małą lodówką i ekspresem w pokoju.

Nieruchomości w Lakeland

Być może nie szukacie czegoś na noc lub dwie, a interesuje was własne miejsce? Jeśli chcielibyście zamieszkać tu na stałe lub kupić dom lub mieszkanie w celu wynajmowania, również dobrze trafiliście. Jedną z fajniejszych ofert jest sprzedaż luksusowej willi w Lakeland, jak przystało, nad samym jeziorem – Sharewood Forest Lake. Willa ma cztery sypialnie i trzy łazienki, kuchnię z otwartym planem, spiżarnią, dużą pralnię, dwie garderoby, a w pokoju dziennym znajdziecie kominek opalany drewnem. Widok na jezioro rozciąga się z każdego pokoju! Ta przyjemność będzie Was kosztować 699 tysięcy dolarów.

Przejdź do: nasza oferta sprzedaży nieruchomości na Florydzie

Nieruchomości w centralnej części Florydy
Nieruchomości w centralnej części Florydy

Nieco tańszą ofertą, bo już za 273 tysiące dolarów jest domek o powierzchni 111 metrów kwadratowych, z dwiema łazienkami i dwiema sypialniami. Dom jest przestrony i jasny, klimatyzowany. Inną ciekawą ofertą może być wystawione na sprzedaż condo o powierzchni 168 metrów kwadratowych  z trzema sypialniami, dwiema pełnymi łazienkami i toaletą w cenie 189 tysięcy dolarów. Pokoje są przestronne, a z pokoju dziennego możecie wyjść na dużą, oszkloną werandę, z które możecie obserwować nie tylko zielone podwórko, ale również jezioro w pobliżu. Jeśli wolicie kupić mieszkanie, być może ta oferta byłaby w sam raz dla Was.

Nieruchomości centralnej Florydy

Bez względu czy wybierzecie Lakeland na chwilę, czy jako miejsce stałego pobytu, naprawdę warto odwiedzić to miejsce. Jest to spokojne i ciche miejsce, daleko od zgiełku zakorkowanych miast. Uwaga. Powyższe opisy cen nieruchomości w Lakeland aktualne do cen nieruchomości na Florydzie z okresu październik – listopad 2022r.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?