10 NAJLEPSZYCH UNIWERSYTETÓW NA FLORYDZIE

10 najlepszych uniwersytetów na Florydzie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Studia w Ameryce! Gdzie studiować na Florydzie – informacje. Jaki uniwersytet wybrać i ile to wszystko kosztuje? Ranking florydzkich uniwersytetów. Floryda, Wasze pierwsze skojarzenie? Relaks, słońce, plaża, sporty wodne – prawda? Chyba tak właśnie jest, że gdy myślimy o Florydzie, to pierwsze przychodzą nam na myśl słoneczne plaże, wspaniałe rafy koralowe, parki narodowe wypełnione lasami namorzynowymi i dużymi cyprysami.

Są wśród Was na pewno też tacy, którzy pomyślą o tętniących życiem miastach Florydy, takich jak Miami, Orlando, czy Fort Lauderdale. Floryda to jednak nie tylko zabawa, rozrywka i wypoczynek, to również zwyczajne, codzienne życie, praca, zakupy, szkoła. Jeśli chodzi o edukację, to Floryda może poszczycić się kilkoma uczelniami wyższymi, które są notowane w krajowych rankingach.

Florydzkie uniwersytety - ranking

Na Florydzie znajduje się ponad 120 uczelni wyższych, jedne są mniejsze, drugie większe, część z nich jest publiczna, część prywatna. Są to uczelnie związane z konkretnym miastem lub hrabstwem, nie wszystkie są na tyle duże, by były notowane w krajowych rankingach. Są wśród nich także szkoły pożądane przez przyszłych studentów, które notowane są w rankingach i wiele znaczą nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na międzynarodowym rynku pracy.

Floryda uniwersytety ranking

1. University of Florida

Najbardziej znaną i cenioną uczelnią na Florydzie jest University of Florida, która w rankingu US News National Ranking zajmuje 28 miejsce. Główny kampus uczelni mieści się w Gainesville na Florydzie. Co roku naukę na tej uczelni podejmuje prawie 35 tysięcy studentów, a procent ukończenia tej szkoły jest dość wysoki i wynosi 89%. Jest to instytucja publiczna, która istnieje od ponad stu lat. Na uczelni można zdobyć licencjat, tytuł magistra lub doktora na kierunkach m.in inżynierii, pielęgniarstwa czy marketingu. Z ciekawostek warto wspomnieć, że szkoła może poszczycić się aż dziewięcioma astronautami na liście absolwentów.

2. Florida State University

Kolejną uczelnią jest Florida State University, z kampusem zlokalizowanym w Tallahassee. Uczelnia plasuje się na 55 miejscu ex aequo z inną uczelnią (notabene z Florydy) na liście US News National Ranking. Uczelnia na studia na poziomie licencjackim i magisterskim przyjmuje co roku około 32 tysiące studentów, którzy w 84% kończą tą uczelnię. Uczelnia ma do zaoferowania przyszłym abiturientom ponad 276 programów i kierunków nauczania.

3. University of Miami

Inną uczelnia z Florydy, która również zajmuje 55 miejsce w rankingu US News National Ranking jest University of Miami, z kampusem w Coral Gables. Jest to nieco mniejsza uczelnia, studiuje tu około 11 tysięcy studentów na studiach licencjackich. Swoje tradycje pielęgnuje od 1925 roku, jak przystało na wyższą uczelnie, University of Miami ma swoją drużynę sportową. Na uczelni można studiować między innymi architekturę, nauki ścisłe, komunikację, inżynierię, prawo, medycynę, a także marketing lub biznes.

University of Miami
University of Miami

4. University of South Florida

Czwartą z kolei uczelnią na Florydzie jest University of South Florida, które w rankingach krajowych ma 103 miejsce. Główny kampus uniwersytetu znajduje się w miejscowości Tampa, jednak jego części znajdują się też w Sarasota i St. Petersburg. Na uczelnię na kierunki licencjackie rokrocznie uczęszcza około 38 tysięcy studentów, a uczelnię kończy 74% z nich. Uczelnia przez ostatnie lata zasłynęła z wprowadzenia z sukcesem edukacji online podczas pandemii i lockdownów. Można tu studiować między innymi na wydziale sztuki, nauk ścisłych, biznesu, inżynierii, pielęgniarstwa, farmacji i zdrowia publicznego.

5. University of Central Florida

University of Central Florida to piąta na Florydzie uczelnia, a 148-ma w rankingach krajowych. Jest to dość duża szkoła, w której naukę rozpoczyna około 61 tysięcy studentów i kończy ją podobnie jak poprzednią uczelnię około 74% studentów. Najpopularniejszymi kierunkami są informatyka, pielęgniarstwo, mechanika i inżynieria, oraz biologia. Szkoła wprowadziła około 100 programów online, głownie podczas ostatnie pandemii coronavirusa w Stanach Zjednoczonych. Uczelnia posiada swój główny kampus w Orlando.

6. Florida International University

Inną uczelnią w Miami, kolejną w rankingu, zajmującą 162 miejsce w US News National Ranking jest Florida International University. Na kierunki licencjackie uczęszcza około 48 tysięcy studentów i kończy ją 67%. Uczelnia ma około 190 kierunków i programów, między innymi na wydziałach sztuki, architektury, chemii, biznesu, informatyki, a także historii i logistyki. Uczelnia ma również programy nauczania zdalnego, powstała w 1972 roku i miała wówczas niewiele ponad 5600 studentów.

Florida International University
Florida International University

7. Florida Institute of Technology

Na 202 miejscu według rankingu US News National Ranking ex aequo z inną uczelnią, znajduje się uczelnia Florida Institute of Technology. Nie jest to duża uczelnia, uczęszcza do niej około 3500 studentów. Najpopularniejszymi kierunkami są inżynieria lotnicza, inżynieria lądowa, nauki o środowisku lotniczym, oraz komputerowe systemy informacyjne. Uczelnia ma swój kampus w Melbourne na wschodnim wybrzeżu Florydy.

8. Florida Agricultural and Mechanical University

Interesuje Was jaka szkoła jest ex aequo na 202 miejscu? To również szkoła z Florydy – Florida Agricultural and Mechanical University z Tellahassee. To również nie jest największa szkoła, uczęszcza do niej około 7400 studentów. Jest to szkoła publiczna i założono ją w 1887 roku, najpopularniejsze kierunki to zarządzanie biznesem, ekonomia i matematyka.

9. Florida Atlantic University

Kolejną, niżej plasującą się w rankingach szkołą jest 277-ma uczelnia w kraju czyli Florida Atlantic University, do której uczęszcza około 29 tysięcy studentów. Mimo, że w rankingach krajowych nie ląduje wysoko, jest to szkoła duża, z wieloma kierunkami, zlokalizowana w kilku miejscach. Szkoła ma sześć kampusów zlokalizowanych w miastach Boca Raton, Dania Beach, Davie, Fort Lauderdale, Jupiter i Fort Pierce. FAU to uczelnia, a w zasadzie uniwersytet badawczy założony w 1961 roku, wybudowana w dawnej bazie lotniczej armii Stanów Zjednoczonych.

Na uczelni można studiować na wydziałach sztuki, inżynierii i informatyki, biznesu, prawa karnego, politologii i socjologii. Na wydziale inżynierii i informatyki znajduje się kierunek inżynierii lotniczej. Co ważne, stosunek liczby studentów do nauczycieli wynosi 21 do 1, co jest liczbą rzadko spotykaną i daje niebywały komfort nauki.

Zobacz kompletne informacje o Uniwersytecie FAU na Florydzie

Floryda uniwersytety
FAU w Boca Raton na Florydzie

10. Embry-Riddle Aeronautical University

Dziesiątkę florydzkich szkół zamyka Embry-Riddle Aeronautical University – Daytona Beach. Szkołę założono w 1926 roku. Mimo, że do szkoły uczęszcza niewiele ponad 6400 studentów, to jest to największa akredytowana uczelnia lotnicza i aeronautyczna na świecie. Jest to prawdopodobnie najlepsza szkoła lotnicza w USA, która oferuje studia z zakresu miedzy innymi aeronautyki, inżynierii lotnictwa, biologii stosowanej i konserwacji lotnictwa. Warto wspomnieć, że Daytona Beach to tylko jeden z kampusów tej szkoły, drugi  znajduje się w Prescott w Arizonie.

Koszty szkoły wyższej na Florydzie

Zastanawiacie się czy warto studiować na Florydzie? Oczywiście, że warto, powyższe dziesięć uczelni to uczelnie, które mają swój dorobek naukowy i są poważane nie tylko na Florydzie, ale również widnieją w ogólnokrajowych rankingach. Warto wybrać uczelnię na Florydzie szczególnie, jeśli już na Florydzie mieszkacie. Z dwóch powodów, pierwszy to bezpośrednia bliskość uczelni, szkoda dojeżdżać do uczelni w innych stanach lub wynajmować w nich akademik, jeśli tu uczelnie są niemalże pod ręką. Drugi powód jest prozaiczny, jest to ulgowe traktowanie rezydentów Florydy przy opłatach za studia, dla studentów spoza stanu nauka bywa droższa, nawet na uczelniach publicznych.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?