ZWIEDZANIE BIG CYPRESS NATIONAL RESERVE

Floryda jest pięknym półwyspem, na którym znajdziecie wiele parków, rezerwatów przyrody, lasów namorzynowych i innych miejsc, gdzie bezpośrednie obcowanie z przyrodą jest na wyciągnięcie ręki. Nieopodal miast i miasteczek, w których tętni życie, można znaleźć oazy spokoju, w których można podziwiać lokalną przyrodę, często zagrożoną wyginięciem faunę Florydy i florę tego regionu. Jednym z takich miejsc jest Big Cypress National Preserve, ogromny rezerwat przyrody, położony na południowej części półwyspu, pomiędzy miastami Naples na zachodnim wybrzeżu i Miami na wybrzeżu wschodnim, około 72 kilometry na zachód od Miami.

Zainteresuje Cię także: Park Narodowy Everglades na Florydzie

Big Cypress Nationa Preserve
Swamp walk w Big Cypress Nationa Preserve

Słodkowodne bagna Florydy

Big Cypress National Preserve to ponad 729 akrów ekosystemu bagienno – słodkowodnego, czyli blisko 2900 kilometrów kwadratowych schronienia dla dziesiątek gatunków roślin i zwierząt. Mokradła Big Cypress National Preserve są domem dla wielu ssaków, ptaków i gadów.

Powiązany temat: Krokodyle na Florydzie

Bardzo łatwo tutaj natknąć się na największego gada Florydy, amerykańskiego aligatora, dla którego mokradła Big Cypress National Preserve są środowiskiem naturalnym. Poza tym możecie spotkać tutaj rysie, wydry, czarne niedźwiedzie, a także zagrożoną wyginięciem florydzką panterę. Rezerwat jest też domem dla wielu ptaków, także tych wodnych, natkniecie się tutaj na wężówki lub białe czaple podczas okresu godowego.

Powiązany temat: gatunki żółwi występujące na Florydzie

Big Cypress National Preserve to nie tylko siedlisko dla tysięcy zwierząt, których w innych miejscach świata ciężko spotkać w tak dużym skupisku, w dodatku na wolności. To także rezerwat, w którym spotkacie piękną roślinność, w tym ponad trzydzieści gatunków bajecznie kwitnących storczyków, oraz ekosystem lasów namorzynowych.

Pantera na Florydzie
Florydzka pantera

Indianie Seminole i Miccosukee

W miejscu, w którym teraz znajduje się rezerwat przyrody niegdyś mieszkali rdzenni Amerykanie z plemion Miccosukee i Seminole. Pierwsi osadnicy, którzy przybyli tutaj z Europy polowali na terenach bagien głównie na czaple, na których pióra był duży popyt wśród dziewiętnasto i dwudziestowiecznych projektantów kapeluszy z Nowego Jorku i Paryża.

Kłusownicy wówczas polowali też na aligatory i krokodyle, przez co dziś są to gatunki zagrożone. Rezerwat został ustanowiony w 1974 roku. Znajduje się on na południowej krawędzi Parku Narodowego Everglades, jednak kiedy ten był zakładany w 1947 roku, aktualne tereny Big Cypress National Preserve nie zostały do niego włączone, ponieważ należały do prywatnych właścicieli.

Dziś w tym miejscu jest już rezerwat przyrody, który nie został włączony do Parku Narodowego Everglades. Dzięki temu, że jest to teren odrębny, potomkowie plemion Miccosukee i Seminole, mogą zamieszkiwać Big Cypress National Preserve. W dodatku, w przeciwieństwie do Parku Everglades, gdzie takich praw nie mają, mogą prowadzić swoje lokalne biznesy, które często opierają się o rękodzieło lub turystykę.

Rezerwat zaprasza całe rodziny z dziećmi w każdym wieku. Będąc tutaj można wziąć udział w jednym z organizowanych specjalnie dla turystów wydarzeń. Możecie wybrać się na spacer wybranymi trasami, wraz z przewodnikiem. Trasy dostosowane są do wieku i doświadczenia zwiedzających i dzięki temu przyciągają wielu turystów. Piesze wycieczki powinny odbywać się jedynie po wyznaczonych trasach. Pora sucha zapewnia najbardziej komfortowe warunki dla zwiedzania tego malowniczego parku.

Odporny na warunki atmosferyczne

Pora deszczowa natomiast jest często wyzwaniem dla zwiedzających, jeśli akurat tak tutaj traficie, powinniście być przygotowani do brodzenia w wodzie, nawet na wyznaczonych trasach. Turyści często wykorzystują też trasy w parku do biegania.

Niech Was więc nie zdziwi widok przebiegających sportowców. Oprócz spacerowania po rezerwacie, możecie wybrać się na spływ kajakowy lub spływ kanoe. Ciekawostką jest fakt, że w Big Cypress National Preserve odbywają się czasami kontrolowane polowania, na jelenia, indyki lub dziki. Są to polowania z wykorzystaniem broni palnej lub co ciekawsze łuków. Oczywiście takie sportowe polowania są obostrzone zasadami, których pod żadnym pozorem nie można złamać.

Zainteresuje Cię także: broń palna w Stanach Zjednoczonych

Polowania odbywają się tylko w wyznaczonych miejscach, na określoną zwierzynę i pod żadnym pozorem nie wolno polować na gatunki zagrożone. Jeśli akurat turyści trafią na okres, w którym mogą odbywać się polowania informowani są o możliwości zakupu pomarańczowych, odblaskowych kamizelek, które zaleca się założyć, mimo, że trasy wycieczek są oddalone od miejsc wyznaczonych do polowania.

Mapa Big Cypress National Preserve Floryda
Mapa Big Cypress National Preserve Floryda

A może wycieczka pod namiot?

Poza możliwością zwiedzania Big Cypress National Preserve, organizatorzy zapewniają miejsca kempingowe. Znajdziecie tutaj aż dwanaście obozowisk, z czego osiem jest przystosowanych do parkowania kamperów lub rozbijania namiotów, pozostałe to po prostu miejsca do odpoczynku.

Powiązany temat: praktyczny przewodnik po Florydzie

Obozowiskami przystosowanymi do kamperów lub namiotów są Bear Island, Burnd Lake, Gator Head, Midway, Mitchell Landing, Monument Lake, Pinecrest i Pink Jeep. Większość z nich posiada łazienki, lub chociaż toalety, jedynym wyjątkiem jest obozowisko Pinecrest. Nie wszystkie jednak posiadają dostęp do elektryczności lub wody pitnej.

Najlepsze obozowisko

Obozowiskiem najlepiej przystosowanym dla turystów jest Midway, otwarte cały rok, posiadające zarówno dostęp do wody pitnej jak i elektryczności, z turystycznymi łazienkami. Jednak aby zapewnić odpoczynek na kampingu wszystkim, którzy mają na to ochotę wprowadzono limity czasu rozbicia kampingu, w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia, to maksymalnie 10 dni z rzędu, natomiast od 1 maja do 31 grudnia to 14 dni z rzędu. A to wszystko po to, aby parcele nie były non stop zajęte przez te same osoby i każdy miał szansę na znalezienie wolnego miejsca dla siebie.

Zainteresuje Cię także: aktualności z Florydy

Doskonała informacja turystyczna

Jeśli już zostaniecie tu na dłużej, warto wiedzieć, że w Big Cypress National Preserve są dwa centra turystyczne, w których możecie zasięgnąć wielu ciekawych informacji na temat samego parku, jak i całej otaczającej przyrody. Oba te obiekty znajdują się w miejscowości Ochopee.

Zainteresuje Cię także: AMC Property Wealth Management in Florida

To w tych centrach turystycznych możecie zapytać o drogę, sprawdzić trasy, dostać odpowiednie zezwolenia, jeśli takich potrzebujecie, np. do jazdy własnym samochodem terenowym po obszarze rezerwatu lub po prostu kupić pamiątki.

Welcome Center

Jednym z takich centrów turystycznych jest Big Cypress Swamp Welcome Center, otwarte cały rok, sześć dni w tygodniu, z wyjątkiem wtorków, oraz pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Znajdziecie tutaj eksponaty związane z przyrodą, rezerwatem i jego historią. Poza tym znajdziecie tutaj sklep, księgarnię i toalety. Drugim centrum jest Oasis Visitor Center.

Również otwarte cały rok, 6 dni w tygodniu, tym razem z wyjątkiem środy, oraz tak samo, pierwszego dnia Świąt Bożego Narodzenia. Również znajdziecie tutaj eksponaty opowiadające Wam o przyrodzie, rezerwacie, oraz jego historii. Oasis Visitor Center ma także sklep, księgarnię i toalety.

Hiking Florida

Eco-friendly

Zanim przybędziecie do Big Cypress National Preserve pamiętajcie, że mimo, ze odwiedza go milion osób rocznie, to nadal jest to rezerwat przyrody. Nie znajdziecie tutaj sklepów, czy barów z jedzeniem na każdym kroku.

Nie wszędzie są toalety czy miejsca dla matek z dziećmi. Jedynym miejscem gdzie najbliżej znajdziecie sklepy, stację paliw, jedzenie i różne przydatne usługi jest najbliższa miejscowość Ochopee, w której znajdują się wspomniane wcześniej centra turystyczne. Fakt, że jest to jedyne takie miejsce, ma swoje wady, ale także zalety, bo przecież dzięki temu, podczas zwiedzania możecie poczuć klimat prawdziwego, dzikiego rezerwatu przyrody.

Powiązany temat: przylot na Florydę na lotnisko w Miami

Rezerwacja nieruchomości na Florydzie z naszą agencją na lipiec 2024

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż i wynajem nieruchomości na Florydzie
  2. Najlepsze lokalizacje: Miami, Boca Raton, Palm Beach i inne
  3. Otwieramy dla Ciebie konto w banku w USA
  4. Zarządzamy Twoją nieruchomością na Florydzie
  5. Zacznij czerpać pasywne zyski z wynajmu w USA
  6. Mądrze zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  7. Kup z nami dom na emeryturę lub na wakacje
  8. Doradztwo podatkowe w USA
  9. Szukasz wolności finansowej? Zadzwoń!
Zainwestuj i zamieszkaj na Florydzie
Agent nieruchomości w USA na Florydzie
Hotele Floryda
Luksusowe domy
USA nieruchomości

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

nieruchomosci za granica
USA nieruchomości
Zwrot z inwestycji na Florydzie
Wynajem samochodów na Florydzie lotnisko Miami
Subskrybuj nasz Youtube kanał o Florydzie i USA

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?