ST. PETERSBURG

St. Petersburg Floryda w USA. Trafiliście na bogate turystycznie zachodnie wybrzeże Florydy? Koniecznie odwiedźcie St. Petersburg. Miasto to leży na półwyspie Pinellas, nad Zatoką Tampa będącą estuarium wzdłuż Zatoki Meksykańskiej. Jest to idealne miejsce na wypoczynek, słońce świeci tutaj średnio 361 dni w roku. Cudowne prawda?! Jest to popularny ośrodek wypoczynkowy zarówno dla zagranicznych turystów jak i mieszkańców Stanów Zjednoczonych, często jest to też miejsce emerytury bogatych mieszkańców chłodniejszej północy.

St Petersburg na Florydzie
St. Petersburg na Florydzie

St. Petersburg na zachodniej Florydzie

Założony w 1888 roku, St. Petersburg jest potocznie nazywany przez swoich mieszkańców St. Pete. Dziś miasto liczy blisko 250.000 mieszkańców. Legenda głosi, ze założyciele miasta Peter Demes i John C. Williams rzucali monetą, aby zdecydować, który z nich nazwie miasto. Wygrał Demes i nazwał miasto na cześć miasta w którym się wychował – Sankt Petersburga, za to Williams nazwał pierwszy wybudowany w mieście hotel, na cześć miasta swojego urodzenia – Detroit w Michigan, budynek hotelu istnieje do dnia dzisiejszego.

St. Petersburg przyciąga pięknymi plażami, słoneczną pogodą i cudowną morską bryzą. Jest to centrum kultury i wypoczynku uwielbiane przez turystów. St. Petersburg zapewnia wiele atrakcji, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest tutaj Museum Great Explorations dla dzieci, Muzeum Historii, Muzeum Holokaustu, Muzeum Salvadora Dali, są szklane rzeźby, mniejsze galerie sztuki i wiele miejsc rozrywki, teatry, kina i galeria lokalnego rękodzieła.

Również miłośnicy wody znajdą mnóstwo atrakcji w St. Pete, mogą zajrzeć do małego oceanarium, udać się w rejs wycieczkowy po zatoce, pospacerować po molo lub uprawiać sporty wodne, szczególnie kite i windsurfing.

Zwiedzanie i turystyka St. Petersburg

Gotowi do zwiedzania? Zacznijmy od wyprawy po muzeach i galeriach. Jako pierwszym obowiązkowym do odwiedzenia muzeum jest Salvador Dali Museum, mieści się tutaj największy zbiór dzieł Salvadora Dali, zgromadzony poza Europą.

W muzeum znajduje się 96 obrazów olejnych i akwareli, ponad 100 rysunków oraz 1300 eksponatów grafiki, fotografii, rzeźby, oraz bogata biblioteka. Muzeum oprócz udostępniania dzieł Salvadora Dali szerokiej publiczności, ma na celu edukowanie społeczeństwa i promowanie radości z poznania, badania i interpretowania wiedzy naukowej.

Salvador Dali muzeum
Salvador Dali muzeum

Inne muzea i atrakcje w St. Petersburg

Skoro już obejrzeliście obrazy Salvadora Dali, czas na odwiedzenie Muzeum Sztuk Pięknych, istniejącego od 1965 roku. Muzeum ma w swoich zbiorach tysiące dzieł od wczesnej starożytności do czasów obecnych. Jest to jedna z najbogatszych kolekcji sztuki na zachodnim wybrzeżu Florydy.

Najważniejsze z dzieł tutaj zebranych zostały namalowane przez Claude Moneta, Paula Cezanne’a i Pierre-Auguste Renoir’a. Można tu również podziwiać piękne rzeźby, galerię szkła Steuben i jedną z najbardziej cenionych na Florydzie kolekcji fotografii.

Powiązany temat: przewodnik po Florydzie

Miło spędzicie również czas podziwiając kolekcję rzeźby, grafiki, malarstwa i biżuterii miejscowych artystów zgromadzoną w Lynn Merhige Gallery & Studio, oraz stałą unikatową kolekcję światowej sławy artysty Dale Chihuly. Kolekcja pięknych i imponujących szklanych dzieł znajduje się na wybrzeżu miasta, w specjalnie do tego celu zaprojektowanym budynku, przy 400 Beach Drive.

Kolejnym, muzeum wartym zwiedzenia jest największe w Stanach Zjednoczonych, Muzeum Holokaustu w St. Petersburg. W muzeum znajduje się oryginalny, sprowadzony z Polski wagon transportowy, są tutaj zbiory zdjęć i wspomnień. W ramach programów edukacyjnych nauczyciele mogą bezpłatnie wypożyczać materiały do nauczania o prawdzie Holokaustu.

St. Petersburg
St. Petersburg

Będąc w St. Pete z dziećmi nie można ominąć genialnego Museum Great Explorations stworzonego właśnie dla nich. Wszystko w tym naukowym centrum jest stworzone z myślą o wszechstronnym rozwoju dzieci i młodzieży, wszystko co się w nim znajduje czegoś uczy.

Muzeum jest podzielone na działy. Znajduje się tutaj między innymi interaktywne skrzydło dotyczące żywienia, zdrowia, wpływu ruchu na życie człowieka, dział związany z konstruowaniem, tutaj dziecko może się wcielić w rolę stolarza, inżyniera, projektanta i tworzyć z zachowaniem norm i zasad ochrony środowiska.

Powiązany temat: pobliskie miasto – Sarasota

Kolejny blok tematyczny dotyczy rynku i zakupów, daje dziecku możliwość wyboru, z wykorzystaniem zdobytej wcześniej wiedzy, dobrych i złych produktów. Jest tutaj również dział dotyczący bezpieczeństwa, są ekspozycje związane m.in. z pożarnictwem. Dzieci zaciekawi pewnie wystawa weterynaryjna, gdzie mogą zapoznać się z podstawami pracy weterynarza, dotknąć narzędzi, obejrzeć zdjęcia rentgenowskie, na których widać pasożyty żyjące w żywych zwierzętach.

Dla maluchów jest przygotowana ogromna sala zabaw w formie morskiego statku, gdzie odbywają się zabawy tematyczne, plac jest przeznaczony dla dzieci do 6 roku życia. W centrum znajdują się też mniejsze ekspozycje dotyczące m.in. dźwięku i animacji komputerowej, konstruowania robotów, laboratorium, ścianka wspinaczkowa. Na koniec wycieczki na pewno dzieci zaciągną Was do sklepiku, gdzie oprócz pamiątek sprzedaje się zabawki i przybory edukacyjne.

W St. Pete znajduje się Boyd Hill Nature Preserve, 245-hektarowy park położony nad brzegiem jeziora Maggiore. Jest to miejsce gdzie można zobaczyć wiele zagrożonych gatunków roślin i rzadkich dzikich zwierząt Florydy. To idealne miejsce do obcowania z przyrodą, w trakcie przemierzania kilkukilometrowych wyznaczonych szlaków.

Powiązany temat: aligatory na Florydzie

Można tutaj obejrzeć unikalne ekosystemy, lasy bagienne, piękne pomarańczowe motyle. Znajdziecie tutaj 60 gatunków płazów i gadów, ponad 50 gatunków motyli i ponad 165 gatunków ptaków. Oprócz bezpośredniego obcowania z naturą, jest tutaj również Centrum Edukacji Ekologicznej, oraz ptaszarnia, gdzie leczone są ranne ptaki drapieżne.

Fort de Soto St. Petersburg

Koniecznie znajdźcie również czas aby zwiedzić Fort De Soto, to ponad 1100 hektarów pięknego nadmorskiego parku. Składa się z pięciu połączonych ze sobą wysp. Obejmuje swoim zasięgiem ponad 7 kilometrów wybrzeża, w tym prawie trzy kilometry pięknej piaszczystej plaży. Jest tutaj 328 gatunków ptaków i co roku są dopisywane kolejne, plaże stanowią schronienie dla żółwia morskiego, który gniazduje tutaj w okresie od kwietnia do września.

Zainteresuje Cię również: klimat Florydy, kiedy jechać

Park ten pokazuje współistnienie wielu ekosystemów, oraz ich znaczenie dla zachowania równowagi środowiska. Można tutaj wybrać się również na kemping, zorganizować piknik w wyznaczonych miejscach, popływać kajakiem lub wybrać się na wycieczkę jedną z wyznaczonych ścieżek przyrodniczych.

St. Petersburg
St. Petersburg

Parki, restauracje i plaże w St. Petersburg

St. Petersburg to oczywiście nie tylko muzea i galerie, to również miasto pełne parków i ogrodów oraz barów i restauracji, tętniących życiem również w nocy. Warto wybrać się na molo, które zaprasza nie tylko na spacer, ale i na zakupy i rejsy po zatoce, a na koniec na pyszne jedzenie w jednej z wielu znajdujących się tutaj restauracji.

Będąc w St. Pete nie można zapomnieć o bajecznych plażach, w końcu miasto leży nad samą Zatoką Tampa. Przyjemnie jest poleżeć na piaszczystej plaży i korzystać z uroków ciepłej oceanicznej wody, mając świadomość, że mamy niewielkie szanse aby to właśnie na nasz pobyt przypadły te jedyne 4 niesłoneczne dni w roku. Jeśli jesteście fanami kitesurfingu to zdecydowanie jesteście w dobrym miejscu, bo St. Petersburg, z roku na rok, staje się jednym z najlepszych miejsc na Florydzie do uprawiania tego sportu.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?