STUART AND JENSEN BEACH FLORIDA

Stuart and Jensen Beach – Florida. Słoneczna Floryda pełna jest pięknych miejsc, które warto odwiedzić, a także takich, w których wiele osób chciałoby kupić dom i zamieszkać lub przynajmniej przylatywać do Stanów Zjednoczonych na Florydę, na wakacje. 
Miejsc, w których można się zatrzymać na Florydzie jest bardzo dużo, nie sposób wymienić je wszystkie, można co najwyżej pokusić się i wymienić te najważniejsze, które przychodzą na myśl, kojarząc się z Sunshine State, czyli Słonecznym Stanem w Ameryce.

Stuart Beach and Jensen Beach
Stuart Beach and Jensen Beach

Stuart and Jensen Beach

To właśnie powinno być pierwsze skojarzenie, które nasuwa się kiedy myślicie o Florydzie – słońce i kurorty, w których można z niego korzystać, piękne, luksusowe plaże, promenady w miejscowościach nadmorskich, a w zasadzie nad oceanicznych.

Takie miasta jak Miami, Fort Lauderdale, West Palm Beach, to pierwsze miasta wschodniego wybrzeża, które kojarzą się nam z takim wypoczynkiem. Floryda to również piękna fauna i flora, która przyciąga licznych turystów do wielu parków narodowych, rezerwatów przyrody, czy po prostu podziwiania pięknych krajobrazów. Dobrym przykładem jest rezerwat Everglades, słynne florydzkie lasy namorzynowe czy jezioro Okeechobee. Miejsca na Florydzie przyciągają jednak także swoim dziedzictwem kultury i historii, która widoczna jest w wielu miejscach.

Zainteresuje Cię także: zwierzęta występujące na Florydzie

Wschodnia Floryda

Przy ujściu rzeki St. Lucie River, po obu jej stronach znajdziecie bardzo ciekawe miejsce Stuart and Jensen Beach, a dokładniej Stuart po jednej stronie rzeki, na jej południowym brzegu, oraz Jensen Beach na jej północnym brzegu. Jedna część Stuart znajduje się również na północnym brzegu u granic Jensen Beach. Stuart i Jensen Beach połączone są ze sobą dwoma arteriami przewieszonymi nad rzeką, NW Dixie Hwy oraz NW Federal Hwy.
Stuart i Jensen Beach leżą w Martin County na Treasure Coast, czyli Wybrzeżu Skarbów.

Z etymologią nazwy Treasure Coast wiąże się ciekawa historia – kiedy 30 lipca 1715 roku, Hiszpańska Flota Skarbów, złożona z dwunastu okrętów, wypełnionych drogocennymi zdobyczami, wracała z nowo odkrytego świata do Hiszpanii aby przekazać dary Królowi Hiszpanii, napotkała liczne ogromne trudności ze strony natury, przede wszystkim huragan.

Powrót jednak od początku nie był łatwy, a huragan, na który natknęli się podróżnicy, zatopił jedenaście statków, które poszły na dno razem ze wszystkimi cennymi zdobyczami.
Wybrzeża u których doszło do tej katastrofy nazwano Treasure Coast, a historia Hiszpańskiej Floty Skarbów i wód u wybrzeży miast Vero Beach czy Fort Pierce, wraca jak bumerang w wielu produkcjach hollywoodzkich.

Stuart and Jensen Beach
Stuart and Jensen Beach

Zwiedzanie

W Jensen Beach znajdziecie wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, choćby dlatego, że warto poznać ich historię i zobaczyć w jakim stanie zachowały się do dzisiejszego dnia. Są to między innymi All Saints Episcopal Church, kościół wzniesiony w 1898 roku. Jest to najstarszy kościół nie tylko w Stuart i Jensen Beach, ale w całym Martin County. Innym kościołem w Jensen Beach jest Jensen Beach Christian Church wybudowany między 1910 i 1912 rokiem.

W Jensen Beach znajdziecie również Capt. John Miller House, historyczny drewniany dom wybudowany między 1889 a 1901 rokiem. Innym domem, jest Capt. Henry E. Sewall House, również drewniany, wybudowany w 1889 roku.

Dodatkowo warto zobaczyć Mount Elizabeth Archeological Site, które znajduje się przy 1921 N.E. Indian River Drive, Jensen Beach, to miejsce, w którym poznacie prehistorię. Wykopaliska archeologiczne, które znajdują się tutaj, odkrywają przed turystami tajemnice nawet z okresu 2500 lat przed naszą erą, a także te, bardziej czasowo zbliżone do nas. Odkrycia obejmują okres archaiczny, obszar kulturowy wschodniego Ekeechobee.

Powiązany temat: wypożyczalnia samochodów Stuart and Jensen Beach

W 2002 roku Mount Elizabeth Archeological Site zostało dodane do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.
Warto zatrzymać się również przy Stuart Welcome Arch, jest to brama powitalna, wybudowana w 1926 roku, aby zaznaczyć koniec miasta Jensen Beach na północy i zaznaczyć początek Stuart na południu. W 2004 roku łuk wpisano to rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

Powiązany temat: historia Florydy

W Stuart na pewno zainteresuje Was Stuart Heritage Museum przy 161 Southwest Flagler Avenue w Suart mieści się ono w budynku wybudowanym w 1901 roku przez George W. Parks. W muzeum znajdziecie eksponaty datowane na okres od 1880 roku do 1950 roku, wszystkie dotyczą życia w okolicy, są tu zdjęcia obrazujące sceny z życia codziennego, a także liczne przedmioty codziennego użytku, pochodzące z tego okresu.

Łącznie znajdziecie tutaj około 10000 eksponatów. Muzeum otwarte jest codziennie od 10:00 do 15:00, zamknięte jedynie w święta, a wstęp jest całkowicie darmowy. Mile widziane są datki, które będą przeznaczone na rozwój muzeum.

Jensen Floryda

Muzea

Elliott Museum przy 825 N.E. Ocean Boulevard, na Hutchinson Island. Jest to Muzeum historyczne, założone w 1961 roku. Eksponaty muzealne to głównie te związane z historią i technologią, znajdziecie tutaj Elliott Innvevtion Room, Automobile Gallery, The Soda Shop, The Apothecary, The Elliott Bicycle Shop, The arber Shop, Music Room, Langford Exhibit, General Store, Martin County History, Let`s Party, Elliot Dinind Room, Auerbach Dining Room, Baseball Memorabilia, 1943 Kitchen oraz Sterling Elliott: How he steered his way into the history books.

Muzeum otwarte jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 do 17:00, w zasadzie przez 360 dni w roku, pomijając takie dni jak Wielkanoc, Dzień Dziękczynienia, Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i czwarty lipca. Cena normalnego biletu do muzeum wynosi 14 dolarów, seniorzy powyżej 65 roku życia zapłacą 12 dolarów, dzieci od 6 do 12 roku życia 6 dolarów, natomiast młodsze wchodzą całkowicie za darmo.

Powiązany temat: Floryda w 7 dni na wakacjach

Lyric Theatre, to historyczny teatr, który znajdziecie przy 59 South West Flagler Avenue w Stuart. Teatr w 1993 roku został dodany do rejestru narodowych miejsc o znaczeniu historycznym. Podobnych obiektów z rejestru miejsc o znaczeniu historycznym jest więcej w Stuart i Jensen Beach.

Pogoda dobra na ryby w Stuart i Jensen Beach

Jeśli już tu jesteście lub planujecie przyjazd, na pewno chcielibyście wiedzieć jakie warunki atmosferyczne panują w Stuart i Jensen Beach. Zgodnie z klasyfikacją klimatu, panuje tutaj wilgotny subtropikalny klimat, z gorącymi i wilgotnymi latami, oraz ciepłymi i suchymi zimami.

Powiązany temat: pogoda na Florydzie w ciągu roku

Tutaj w zasadzie najlepsze by były wiosna i jesień, ponieważ zimą, jest sucho, temperatury sięgają od 12 do 18 stopni Celsjusza, ale zanotowano kiedyś też spadek do -5 stopni Celsjusza.
Lata natomiast, są wilgotne i temperatury wahają się między 23 a 31 stopni Celsjusza, choć w rekordowe lato zanotowano aż 41 stopni Celsjusza. Na tym tle jesień i wiosna są porami roku uśrednionymi w stosunku do lata i zimy, wciąż ciepłe, jednak nie upalne i nie tak suche jak zima.

Atrakcje na świeżym powietrzu

Być może taka pogoda skusi Was do przyjechania do Stuart i Jensen Beach, aby móc poplażować na jednej z okolicznych plaż lub udać się do przystani, wynająć łódkę, aby móc popływać po Indian River lub innych okolicznych wodach.

Jeśli wybierzecie jedną z plaż przy Oceanie Atlantyckim, czekają Was plaże o wysokim standardzie, z prysznicami, toaletami, ratownikami, wypożyczalniami sprzętu plażowego a także do uprawiania sportów wodnych, natomiast niektóre plaże pozwalają na wprowadzanie plaż na smyczy.

Wedkarstwo Floryda
Picture: courtesy of snooknookfl.com

Plaże Jensen Beach

Bardzo dobrymi plażami są Jensen Beach, Hobe Sound Beach, Santa Lucea Beach, Fletcher Beach, Chastain Beach, Bathtub Reef Beach, Stuart Beach, Glasscock Beach, Beachwalk Pasley, czy Ross Witham Beach. 
Plaże na pewno są idealne aby nie tylko uprawiać sporty wodne, czy plażowe, ale również, żeby wypocząć, zdrzemnąć się w cieniu parasola lub opalać w gorącym słońcu. Jeśli lubicie relaksować się łowiąc ryby, spacerując wzdłuż pięknych plaż lub pływać wynajętą łódką, Stuart i Jensen Beach dają Wam takie możliwości.

Bardzo dobrym miejscem dla osób aktywnych jest Hutchinson Island, na której znajdziecie nie tylko miejsce, aby wypocząć, ale również, żeby oddać się sportowemu szaleństwu, windsurfing, kitesurfing, nurkowanie, czy pływanie motorówkami, wszystko co jest ekscytujące i podnosi adrenalinę, czeka na Was właśnie tutaj. Nawet jeśli nie jesteście pasjonatami sportów ekstremalnych, lubicie wręcz spokój i odprężenie, na Hutchinson Island możecie wynająć nie tylko szybkie motorówki, ale również zwykłą łódkę, którą możecie zwiedzać okoliczne wody.

Indian Riverside Park

Innym ciekawym miejscem, w którym możecie spędzić aktywnie czas, szczególnie w upalne dni, jest Indian Riverside Park, park rodzinny, który znajdziecie przy 1691 NE Shearwater Dr, Jensen Beach, FL 34957. Czeka Was tutaj interaktywna zabawa, możecie tutaj nie tylko odpocząć siedząc na ławeczkach w cieniu, korzystać z miejsc piknikowych, ale również iść na molo łowić ryby.

Najmłodsi na pewno ucieszą się z oferty, które oferuje tutejsze Children`s Museum. Rodzice będą mogli uczestniczyć w zabawach dzieci lub zostawić je profesjonalnym animatorom, a samemu usiąść i odetchnąć. Children`s Museum ofertuje specjalne wydarzenia, zależne od aktualnej oferty.

Celem wszystkich programów Children`s Museum jest nauka przez zabawę, wycieczki edukacyjne i wspieranie kreatywności. Children`s Museum otwarte jest od 2008 roku, a już zdążyło przyjąć 100 tysięcy turystów, z czego 20 tysięcy to goście razem z wycieczkami szkolnymi. Park otwarty jest codziennie, z wyjątkiem wtorków, od 9:00 do 18:00.

Jak już jesteście w Stuart i Jensen Beach

Stuart i Jensen Beach leżą w dogodnym miejscu, które pozwala na dalsze podróże w głąb Florydy, jeśli tylko będziecie mieli na to ochotę. Trochę ponad godzinę drogi od Stuart i Jensen Beach znajdziecie słynny rezerwat Everglades, skoro to zaledwie godzina drogi, może warto zaplanować któregoś dnia dzień wyjazdowy?

Pół godziny drogi od Stuart i Jensen Beach znajdziecie jezioro Okeechobee, natomiast czterdzieści minut drogi na południe znajdziecie znane, lubiane i popularne West Palm Beach.
Jeśli jednak postanowicie zostać w Stuart i Jensen Beach, na pewno nie będziecie się nudzić, być może spędzicie czas na zwiedzaniu okolicy, a być może, korzystając z wysokiej temperatury, na plaży lub łódce, zwiedzając okoliczne akweny wodne.
 Bez względu na wszystko, pobyt w Stuart i Jensen Beach na pewno zaliczycie do udanych pobytów w Stanach Zjednoczonych.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Witam! Zapraszam do rozmowy na żywo
Scan the code
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?