FORT PIERCE

Fort Pierce na Florydzie – dowiedz się wszystkiego o tym mieście na wschodnim wybrzeżu słonecznej Florydy. Fantastyczna Floryda to nie tylko ekskluzywne Miami, urokliwe wysepki Florida Keys, czy ogromny rezerwat Everglades i lasy namorzynowe, które się wszystkim kojarzą z tym pięknym stanem. Jeśli się dobrze rozejrzeć, na Florydzie znajdziecie dziesiątki innych miejsc, które warto odwiedzić, a być może nawet w nich zamieszkać, a nie są jednocześnie najpopularniejszymi atrakcjami turystycznymi i najbardziej zatłoczonymi miejscami Półwyspu Florydzkiego. Dziś zapraszamy Was do Fort Pierce!

Fort Pierce na Florydzie

Fort Pierce
Fort Pierce na Florydzie

Sunrise City

Oprócz najbardziej znanych Miami, West Palm Beach, Fort Lauderdale, Tampa czy Jacksonville, na Florydzie znajdziecie dziesiątki miast i miasteczek, które mogą zauroczyć Was nie tylko wyglądem, infrastrukturą i swoimi atrakcjami, ale również dziedzictwem swojej kultury i historii Florydy.

Na wschodzie półwyspu, w jego południowej części znajduje się jedno z takich uroczych miast, ponad czterdziesto tysięczne Fort Pierce, siedziba hrabstwa St. Lucie. Fort Pierce często określany jest jako „Sunrise City”, co w luźnym tłumaczeniu można przetłumaczyć jako „Miasto Świtu”. Nazwa ta nierozłącznie wiąże się z partnerskim miastem – San Francisco.

Wybrzeże skarbów

Dlaczego? San Francisco, w przeciwieństwie do Fort Pierce, leży na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i nazywane jest „Sunset City” czyli „Miastem zachodu słońca”. Dodatkowo warto wspomnieć, że Fort Pierce leży na „Treasure Coast”, czyli dosłownie „Wybrzeżu Skarbów”. Skąd taka nazwa wybrzeża? Od historycznego wydarzenia, które miało miejsce w tej okolicy 30 lipca 1715 roku.

Hiszpańska flota skarbów składająca się z dwunastu okrętów, wracając z Nowego Świata do Hiszpanii, natrafiła na ogromny huragan, który zatopił aż jedenaście okrętów, razem z ich cennym załadunkiem. Od tamtej pory wybrzeża, przy których doszło do zatopienia okrętów, nazywane są „Treasure Coast”.

Fort Pierce USA
Fort Pierce

Odrobina historii tego regionu

Zanim w tej okolicy pojawili się Europejczycy, tutejsze tereny zamieszkiwali Indianie z plemienia Ais. Podczas kolonizacji tutejszych terenów, w XVI wieku wschodnia część Florydy była nazywana „Los Musquitos”, skąd wzięła się nazwa hrabstwa utworzonego w 1828 roku – hrabstwo Mosquito. Kiedy na mocy ustaw, zachęcano ludzi do przemieszczania się i zamieszkiwania terenów na południe od Ocala.

W 1844 roku hrabstwo Mosquito podzielono na hrabstwa Orange i St. Lucia, po czym po 1855 roku przemianowano na hrabstwo Brevard. Miasteczko Fort Pierce zawdzięcza swoją nazwę podpułkownikowi Benjaminowi K. Pierce`owi, który złożył fort należący do armii Stanów Zjednoczonych po zakończeniu w 1838 roku drugiej wojny seminolskiej, natomiast 60 lat po tym wydarzeniu, w miejscu fortu ustanowiono miasto Fort Pierce, które prawa miejskie otrzymało 1 lutego 1901 roku.

Co warto zwiedzić w okolicy

Będąc tutaj, na pewno będziecie chcieli zwiedzić wspomniany już fort armii Stanów Zjednoczonych, od którego się to wszystko zaczęło, prawda? Macie taką możliwość dzięki Old Fort Pierce Park. W parku zobaczycie pozostałości wybudowanego w 1838 roku i opuszczonego w 1842 roku fortu, który częściowo spłonął w następnych latach. Park znajduje się przy rzece Indian River i możecie w nim zobaczyć kopiec, miejsce pochówku Indian z plemienia Ais. Park wpisany jest do krajowego rejestru miejsc o znaczeniu historycznym.

Fort Pierce
Plaża w Fort Pierce

Muzeum marynistyczne

Pozostając przy tematyce militarnej, Fort Pierce to również ciekawa atrakcja turystyczna, która spodoba się na pewno każdemu chłopcu, ale być może także innym. Przy 3300 N. Highway A1A, North Hutchinson Island, Fort Pierce, FL 34949 znajdziecie Navy Seal Museum, muzeum marynarki wojennej. W zasadzie jedyne takie muzeum w Stanach Zjednoczonych, poświęcone marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych.

Dowiecie się tutaj wszystkiego o historii i tradycji Navy Seals, poznacie sprzęt marynarki wojennej i historyczne wydarzenia związane w Navy Seals. Muzeum czynne jest od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00, a także w niedziele od 12:00 do 19:00.

Muzeum zamknięte jest tylko 4 lipca, w Dniu Dziękczynienia, Wigilię i Święta Bożego Narodzenia, a także w Sylwestra i Nowy Rok. Dorośli, do których zakwalifikujemy także młodzież od 13 roku życia, zapłacą za bilet 8 dolarów, dzieci od szóstego roku życia 4 dolary, natomiast młodsze wchodzą całkowicie za darmo.

Powiązany temat: przewodnik po Florydzie

Więcej do zwiedzania w Fort Pierce

Wracając do zabytków zapisanych w krajowym rejestrze miejsc o znaczeniu historycznym, w mieście znajdziecie również inne budynki z tego rejestru. Jednym z nich jest Arcade Building, wybudowany w 1926 roku w amerykańskim stylu kolonialnym. Innym budynkiem jest Old Fort Pierce City Hall, czyli tłumacząc dosłownie, stary ratusz Fort Pierce, wybudowany w 1925 roku.

Powiązany temat, który warto poczytać: przepisy drogowe w USA

Warto również zwrócić uwagę na Sunrise Theatre, wybudowany w 1922 roku, a został zamknięty w 1983 roku. Mieści się on przy 117 South 2nd Street i do dzisiejszego dnia zaprasza widzów, a to dlatego, że został ponownie otworzony w 2006 roku po gruntownej renowacji. Być może skusicie się i kupicie bilet na jedną ze sztuk.

Jeśli jesteśmy w temacie kultury i sztuki, być może powinniście przejść się pod adres 500 North Indian River Drive, Fort Pierce. Znajduje się tutaj A. E. Backus Gallery and Museum.

Muzeum gromadzi dzieła amerykańskiego malarza żyjącego w latach 1906 – 1990, Alberta Ernesta Backusa. Muzeum otwarte jest od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 16:00 i w niedziele od 12:00 do 16:00. Wstęp do muzeum kosztuje 5 dolarów, ulgowy bilet kosztuje 2 dolary, natomiast studenci i dzieci do lat 12 wchodzą z darmo.

Obcowanie z przyrodą

Jednak to nie wszystkie atrakcje Fort Pierce. Być może skusi Was oferta Heathcote Botanical Gardens? Przy 210 Savannah Road, Fort Pierce znajdziecie 1,4 hektara ogrodu botanicznego. Ogród podzielony jest na japoński ogród, ogród z ziołami, część związaną z lasami deszczowymi, a także część z palmami i drzewkami bonsai. Nie ma nic lepszego niż usiąść na ławeczce po dniu pełnym wrażeń i odsapnąć na chwilę.

Pogoda

Skoro już tak zwiedzamy to urocze miasto, warto wspomnieć o warunkach atmosferycznych, jakie mogą na nas czekać w mieście Fort Pierce, a także najbliższej okolicy. Latem temperatura tutaj waha się między 26 stopni Celsjusza, a 37 stopni Celsjusza, zimą natomiast między 12 stopni, a 26 stopni Celsjusza.

Zdarza się czasem, ze temperatura zimą spada do około 5 stopni Celsjusza, ale nigdy jeszcze nie spadła jeszcze poniżej zera. Warunki pogodowe skłaniają wręcz do przyjechania do Fort Pierce.

Powiązany temat: pogoda i klimat na Florydzie

Nic dziwnego, panuje tutaj klimat wilgotny, subtropikalny. Teraz nikogo nie powinna dziwić często używana druga nazwa Stanu Floryda, Sunshine State, Słoneczny Stan. Przy tej wilgotności powietrza i temperaturze, warunki pogodowe w Fort Pierce są wręcz idealne.

Nieruchomosci Fort Pierce
Nieruchomości Fort Pierce

Plaże Fort Pierce

Jeśli jesteśmy przy pięknej pogodzie, warto zauważyć, że Fort Pierce to również piękne plaże, na których turyści, oraz mieszkańcy, mogą spędzać każdą wolną chwilą, delektując się słońcem i szumem oceanu. Większość plaży ma rozbudowaną infrastrukturę, toalety, prysznice, bardzo często miejsca piknikowe, ławeczki, stoły, a także udostępnione miejsca do łowienia ryb.

Zainteresuje Cię także: najlepsze plaże na Florydzie

Okoliczne plaże do między innymi pepper Park Beach, Jetty Park, Jaycee park, Blind Creek Beach, Avalon State Park, Fort Pierce Inlet State Park, Kim Bargalis Beach, Frederick Douglas Memorial Park, Waltori Rocks Beach czy Middle Cove Beach.

Każde z tych miejsc jest dość specyficzne, przykładowo Walton Rocks Beach, nazywany jest inaczej Dog Park, a to dlatego, że na 24 akrach plaży, możecie nie tylko opalać się, pluskać w wodzie.

Także korzystać z okolicznej infrastruktury, łowić ryby, ale także przyprowadzić tutaj swojego czworonożnego pupila, który może się tutaj wyhasać bez ograniczeń. Walton Rocks Beach jest przyjazny psom i nikt nie powinien powiedzieć złego słowa właścicielowi czworonoga, że przyprowadził na plażę swojego pupila.

Inną dość specyficzną plażą będzie Frederick Douglass Memorial Park, plaża oferuje dość rzadką atrakcję, możliwość jazdy konnej po plaży. Ratownicy natomiast doglądają bezpieczeństwa na Waveland Beach oraz Pepper Park Beachside.

Ta druga plaża jest chyba najbardziej popularną i dość rozbudowaną plażą. Pepper Park Beachside przyciąga amatorów nurkowania, ponieważ niecałe 100 metrów od brzegu znajduje się kilka pięknych, płytkich raf koralowych. Plaża oprócz tego ma oczywiście toalety prysznice, ale również boiska do baseballu, softballu, koszykówki, a także korty tenisowe. Stoły piknikowe jak i pawilony, na pewno ułatwiają odpoczynek na tej plaży.

Nurkowanie i sporty wodne w Fort Pierce

Jeśli chodzi o nurkowanie, przyjeżdżając do Fort Pierce, na pewno nie będziecie się nudzić. Okoliczne rafy koralowe przyciągają amatorów nurkowania. Jeśli uważacie, że nie czujecie się na siłach, możecie popłynąć na podwodne eskapady razem ze szkołą nurkowania, w której również możecie wypożyczyć sprzęt. Jeśli jednak dobrze pływacie, wasze doświadczenie w nurkowaniu jest dobre, być może dobrym rozwiązaniem będzie wypłynięcie w rejs, z klubem płetwonurków, aby razem podziwiać piękne podwodne życie.

Inną możliwością aktywnego spędzania czasu w Fort Pierce, jest ślizganie się na desce po falach, czyli krótko mówiąc windsurfing, czy kitesurfing. W Fort Pierce znajdziecie na pewno szkołę windsurfingową, w której nauczycie się podstaw ślizgania po fali. Jeśli jednak uznacie, że umiecie wystarczająco dużo, możecie po prostu popytać innych surferów, w których miejscach proponują Wam uprawianie tego sportu.

Jeśli nie macie sprzętu do nurkowania czy windsurfingu, nie martwcie się, przy szkołach, zarówno dla nurków, jak i windsurferów, znajdziecie wypożyczalnie odpowiedniego sprzętu, dzięki czemu swoją zabawę z tymi sportami możecie w zasadzie zacząć od ręki, wystarczą po prostu chęci.

Boże Narodzenie na Florydzie
Boże Narodzenie na Florydzie w Fort Pierce

Pobyt w Fort Pierce

Oczywiście swojego pobytu w Fort Pierce nie musicie spędzać jedynie w mieście i w nim zakończyć, jeśli macie trochę dobrych chęci, możecie skusić się na wizyty w sąsiednich miastach czy innych popularnych miejscach odwiedzanych przez turystów. Odległości tutaj nie są specjalnie wielkie, a przy tej infrastrukturze drogowej, podróż powinna minąć łatwo i przyjemnie.

Powiązany temat: rekomendowane noclegi na Florydzie

Czterdzieści minut zajmie podróż nad jezioro Okeechobee, godzinę zajmie podróż do West Palm Beach, czterdzieści minut dłużej do rezerwatu Everglades. Podróż do Miami to już około dwóch godzin, ale jeśli już tu jesteście, może warto nadłożyć trochę drogi i poznać również inne, ciekawe miejsca na Florydzie? Jeśli jednak postanowicie zostać w Fort Pierce, na pewno nie będzie się nudzić.

Zadzwoń
tel. +1 561 900 8050

Nasze usługi w USA

  1. Sprzedaż nieruchomości na Florydzie
  2. Wynajem nieruchomości na Florydzie
  3. Zarządzanie i obsługa nieruchomości na Florydzie
  4. Wynajem nieruchomości podczas Twojej nieobecności na Florydzie
  5. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
  6. Kup z nami dom lub apartament w najlepszej lokalizacji Florydy
  7. Lokalizacje: Miami, Boca Raton, Fort Lauderdale, Palm Beach i inne
  8. Dla naszych klientów otwieramy konto w banku w USA
  9. Doradztwo podatkowe i finansowe związane z inwestycją na Florydzie
  10. Obsługa klienta z Europy od A do Z

Przeglądaj oferty w języku angielskim (English version)

Usługi w zakresie zarządzania nieruchomościami na Florydzie

Ameryka dla inwestora i nie tylko

Szukaj nieruchomości

UWAGA!
Nie znalazłeś odpowiedniej dla Ciebie nieruchomości? Skontaktuj się z naszym biurem nieruchomości na Florydzie. Najlepiej telefonicznie. Znajdziemy dla Ciebie idealną ofertę.
Chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie na Florydzie? Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś!

kontakt biuro nieruchomości za granicą

Compare listings

Porównać
OTWÓRZ CHAT
1
Zapraszam do rozmowy na żywo
ROZMAWIAJ NA ŻYWO
Tutaj Anna Zalewska.
Witam serdecznie z Florydy. W czym mogę pomóc?